Tani kolor - Lucky, Solution, Kodak, Fuji ?

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Tani kolor - Lucky, Solution, Kodak, Fuji ?

Post autor: jacekCz »

gdyby zapytać o tani kolor, lepszy (mniej zły) będzie Lucky czy Solution (w terminie przydatności)

Fujicolor 200? odpowiednik Kodaka Plus 200?

cel zdjęć ... różny, nie da się określić głównych tematów
drugie body w kolorze "na wszelki wypadek" do pary z cz-n...
Mam i ja RB67, F4S, F90X, cyfrę też i szklarnię
http://www.flickr.com/photos/jacekpl/
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Wszystko jest dobre jeśli jest obrabiane prawidłowo w porządnej, przepisowo regenerowanej chemii. Najlepszy film obrobiony w starej zupie będzie jak ostatni badziew.
Lux mea lex
necropost
-#
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2013, 04:28
Lokalizacja: worldwide

Post autor: necropost »

hmmmmm z ta zupa to czy aby napewno ? ja c41 robie w kilkuletniej chemii agfy - labowej i jest ok , po 4 rolkach filmu towar wylewam bo robie na 2 raty , 2 puszki po 2 rolki i nie narzekam , co do negatywow to kazdy bedzie dobry jak bedzie dobrze przechowywany , ja mam kodak gold z 2006r i nie mam wiekszych zastrzezen , rob na wszystkim czym mozesz , choc fuji ostatnio mocno potanialo wiec czy nie warto sie "szarpnac"?:)

pozdrawiam
mamiya lover:)
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Przy okazji pojawienia się Koniki Centurii robiono testy tego filmu w chemiach różnych firm. Najlepiej było w oryginalnej chemii Koniki, gorzej w Agfie, najgorzej w Kodaku. A wszystko chemia firmowa! Znaczenie ma również dobór papieru, bo to nie prawda, że wszystkie papiery do RA4 są takie same. Znaczenie ma to czy chemia cały czas pracuje (przy przepisowej regeneracji), czy pracuje co jakiś czas.
Lux mea lex
ODPOWIEDZ