pentax 645 n -ktoś robił zdjecia nim?

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bunio82
-#
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2012, 15:10
Lokalizacja: warszawa

pentax 645 n -ktoś robił zdjecia nim?

Post autor: bunio82 »

Bardzo będe wdzieczny o opinie na temat tego sprzętu-af?kultura pracy?awaryjność?pomiar światła?polecana optyka? za wszelkie sugestie zgóry dziękuję
Awatar użytkownika
Pio
-#
Posty: 43
Rejestracja: 03 lut 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Pio »

Raz dostałem go na chwilę w ręce (nie fotografowałem nim), ale skanowałem negatywy nim naświetlone i robiłem z nich odbitki. Podpięty był standardowy obiektyw i powstałe obrazy były bardzo ostre. Sam aparat sprawia wrażenie solidnego i z dobrą ergonomią.
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

Miałem go z FA75/2.8 i FA45-85/4,5

Budowa - dość pancerna, bardzo dobrze się go trzyma, guzikologia jest ok, wizjer świetny
Kultura pracy - migawka i lustro są świetnie wytłumione, spokojnie strzela się z ręki, AF jest celny i całkiem szybki, używałem go z przyjemnością, nie miałem ani jednej pomyłki. Wadą jest głośny przesuw filmu.

I najważniejsze - zdjęcia. Pomiar jest idealny, slajdy naświetla w punkt. Obiektywy są bardzo dobre. Rewelacyjny tandem to 75mm i 150mm - optycznie rewelacyjne szkła. Oba zoomy też są świetne, na tyle, że szeroka stałka 45 jest gorsza od zooma. Ponoć dłuższe szkła i 35 też klasa.

Polecam jak cholera, żałuję że sprzedałem jak dwie cholery..
<Pozdrawiam>
M.
bunio82
-#
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2012, 15:10
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bunio82 »

Wczoraj znalazłem także model 645 2?to jest podobne ?jakaś znacząca różnica oprócz tego że ten drugi produkowany od 2001 i prawdopodobnie możliwość podnoszenia lustra?
Awatar użytkownika
wuzet
-#
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2011, 23:26
Lokalizacja: Rzeszów/Maidstone
Kontakt:

Post autor: wuzet »

645 bez "n" to pierwsza wersja Pentaxowego średniaka. Manual, bez af-u, za to z bardzo dobrą matówką z klinem. Pomiar światla niby troche słabszy niż w wersji z "n" chociaż ja nigdy sie nie zawiodłem na nim. Troche prostsza konstrukcja, co za tym idzie inna(prostsza) guzikologia. A co moze byc wazne, na zwykłej 645 robisz 15 zdjec na filmie 120 i 30 na 220, w 645n zrobisz 16 klatek na 120 i 32 na 220. Obamam i używam tylko ze szkłami manualnymi "A", Można też dostać przejściówki na 645 z Pentaxa 67, Pentacona six, i hasselblada. Także mam i używam z ichniejszymi szkłami.
wuzet.info
bunio82
-#
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2012, 15:10
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bunio82 »

Wuzet robiłeś zdjecia takumarem 105 mm f2.4. ?
Awatar użytkownika
wuzet
-#
Posty: 45
Rejestracja: 28 lut 2011, 23:26
Lokalizacja: Rzeszów/Maidstone
Kontakt:

Post autor: wuzet »

Tak, robiłem.
wuzet.info
ODPOWIEDZ