Procesor do C41 i E6

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Mazurkiewicz
-#
Posty: 62
Rejestracja: 04 sty 2011, 16:13
Lokalizacja: Skawica

Procesor do C41 i E6

Post autor: Mazurkiewicz »

Witam,
Ostatnio duzo zacząłem się bawić slajdami, jednak ich czeste wywoływanie skutecznie uszczupla mi portfel. Rozgladam się za jakims procesorem. Na ebay sa Jobo ale ceny zabojcze albo nie wysylaja do Polski.
Jest jeszcze jakaś inna alternatywa?
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
miron19j
-#
Posty: 86
Rejestracja: 01 lut 2010, 10:42
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Kontakt:

Re: Procesor do C41 i E6

Post autor: miron19j »

Mazurkiewicz pisze: Jest jeszcze jakaś inna alternatywa?
tak, wołanie "w zlewie". Jeżeli Cię zainteresuje, poszukaj na nikoniarze.pl, jest cały wątek o tym
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Duża miska, termostat akwarystyczny (nie grzałka z termostatem), grzałka i pompka akwarystyczna. Koreks i chemia. Czysta woda, cierpliwość i dokładność.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Re: Procesor do C41 i E6

Post autor: Joan »

Mazurkiewicz pisze:Witam,
Ostatnio duzo zacząłem się bawić slajdami, jednak ich czeste wywoływanie skutecznie uszczupla mi portfel.
Pozdrawiam,
Zestawy do E6 i C41 także będą uszczuplać Twój portfel, nawet jak będziesz wywoływał w zlewie z miską stabilizowanej temperaturowo wody. Do niedawna miałam dostęp do Jobo CPP, ale już się to skończyło, czego właśnie z powodów kosztów i czasu nie żałuję. Póki jeszcze Rossman wywołuje E6 za ok. 7zł to nie ma tańszej alternatywy, a muszę powiedzieć że jak dotąd nie zawiodłam się. Podobnie z C41, trzeba znaleźć jakiś wiarygodny lab (w Rossmanie wywołania negatywów nie próbowałam, może też jest OK?).
Pozostaje natomiast problem wywoływania większych formatów.
necropost
-#
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2013, 04:28
Lokalizacja: worldwide

Post autor: necropost »

Witam !!!

Ja wolam w Jobo cpe2 i jak narazie nie narzekam , sprzet kupilem na UK ebayu, pokleilem wanienke (niestety byla trafiona), troszeczke pokombinowalem z liftem i dziala , nie bardzo widze gdzie mialby sie popsuc bo zadnej filozofii jesli chodzi o rozwiazania sprzetowe tam nie ma. Co do uszczuplania portfela oczywiscie tak jesli bedziesz sie bawic w c41 na zestawach tetenala itd , ja jade na labowej agfie - kupiona po terminie , i sypie ilfordy xp2 w malym i srednim formacie , tanie filmy kodaka (kodacolor, gold) i nigdy sprzet mnie nie zawiodl a i chemia przede wszystkim bo slyszalem mity o temperaturach 38st i trudnosciach i ze nieraz Jobo niewyrabia - u siebie nie zauwazylem takich problemow - jedyny to przerobienie chemii ktora pozostala :)

Co do E6 to czasem zajrzyj na ebay i sa zestawy do e6 jobo , albo sproboj labowych z fuji - napewno wyjdzie w przystepnej cenie , a co wlasna robota - to wlasna :)

Pozdrawiam
mamiya lover:)
Awatar użytkownika
Mirosław
-#
Posty: 438
Rejestracja: 09 paź 2011, 19:43
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Mirosław »

Mazurkiewicz pisze: Na ebay sa Jobo ale ceny zabojcze albo nie wysylaja do Polski.
Jeśli chcesz podejść poważniej do tematu i nie tylko tymczasowo to warto pomyśleć o
procesorze nie za duże pieniądze np:TBE 2 ostatnio na Ebay,,poszedł,, za 102 euro i akurat wysyłał na tereny unii,również nie dawno został sprzedany na aukcji ATL 1000
za 1004 euro no to powiedzmy że drogo ale i inna klasa procesora ale nie tylko procesory Jobo istnieją tak swoja drogą,lub jak napisał J.A. do miski lub zlewu. ;-)
Uzależniony od fotociemni .
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

ATLa odradzam amatorowi. Bardzo kosztowna instalacja, a w warunkach amatorskich nie wykorzysta się jego "mocy", a wręcz może być ograniczeniem.
A TBE przy kilku/nastu filmach miesięcznie sprawdzi się świetnie. Choć jak już to lepiej kupić CPE2.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

J.A. pisze:Duża miska, termostat akwarystyczny (nie grzałka z termostatem), grzałka i pompka akwarystyczna. Koreks i chemia. Czysta woda, cierpliwość i dokładność.
A czym się różni termostat akwarystyczny od grzałki z termostatem? Tzn jak wygląda i działa grzałka z term. to wiem. Ale nie wiem o co chodzi z tym termostatem, tzn jest to jakiś tylko termostat (bez grzałki), czy co? I czy do akwarium takie coś w ogóle robią? Dlaczego nie grzałka (z term.)?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Grzałki z temostatem nie są w stanie utrzymać zadanej temperatury z potrzebną dokładnością +/-0,5°C to norma.
Natomiast samodzielne urządzenie jakim jest termostat potrafią utrzymać temperaturę z dokładnością 0,1°C nie +/- 0,1, a 0,05°C
To po pierwsze. Ale ważniejsze, że ich skala kończy się na 30-32°C więc jakby z założenia się nie nadają do E-6, czy C-41
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
necropost
-#
Posty: 70
Rejestracja: 08 mar 2013, 04:28
Lokalizacja: worldwide

Post autor: necropost »

tyle sie mowi o tej temperaturze , do c41 rowneiz czytalem ze utrzymanie odpowiedniej jest takie niezbedne , ja na chemii labowej mam okolo 37-38 i nie ma najmniejszego problemu na przeterminowanych sokach agfy , chyba ze przy e6 to takie konieczne ?

pozdrawiam
mamiya lover:)
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

No właśnie, wydaje mi się , że przy zwykłym wołaniu filmów cz-b temp. +/- 1 st. C nie robi różnicy. BYć może w innych procesach ma to jakieś znaczenie.
Tak czy siak , jeśli jest możliwość to lepiej kupić precyzyjniejsze urządzenie.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

necropost pisze:tyle sie mowi o tej temperaturze , do c41 rowneiz czytalem ze utrzymanie odpowiedniej jest takie niezbedne , ja na chemii labowej mam okolo 37-38 i nie ma najmniejszego problemu na przeterminowanych sokach agfy , chyba ze przy e6 to takie konieczne ?
pozdrawiam
Nie wiem. Wiem, że obecnie łatwo uzyskać na śmieszne pieniądze dokładność rzędu 0,1°C. Więc obecnie dla mnie zagadnienie jest teoretyczne.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
gilby
-#
Posty: 31
Rejestracja: 11 kwie 2008, 12:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: gilby »

podepnę się pod wątek
jak nazywa się takie urządzenie które obraca samo koreks?

coś takiego:
Obrazek

chciałbym sobie ułatwić pracę przy dłuższych wołaniach ale nie mogę nigdzie znaleźć takiego urządzenia. Wołam tylko czarno-białe, więc procesor mi nie potrzebny.
Awatar użytkownika
taharii
-#
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lut 2013, 15:44
Lokalizacja: (znów) Rzeszów!

Post autor: taharii »

Nazywa się Uniroller ;>
(rotator)

Obawiam się, ze znalezienie czegoś takiego będzie graniczyło z niemożliwością...

(zmajstruj sobie może? może znajomy jakiś Ci pomoże?)
erhard
-#
Posty: 58
Rejestracja: 17 gru 2010, 00:21
Lokalizacja: berlin

Post autor: erhard »

ODPOWIEDZ