mamiya Sekor C 80mm F1.9

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

bunio82
-#
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2012, 15:10
Lokalizacja: warszawa

mamiya Sekor C 80mm F1.9

Post autor: bunio82 »

mamiya Sekor C 80mm F1.9 ktoś tego używał?może ktoś wie jaka różnica jest wobrazowaniu z mamiya Sekor C 80mm F2.8 ?
Awatar użytkownika
Adriano
-#
Posty: 48
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Adriano »

Cześć, dawno temu miałem ten obiektyw. Nie mam porównania do 2.8, w dodatku mój miał małe luzy. Moje subiektywne zdanie jest takie, że na pewno warto mieć 1.9, ładnie rysuje, pięknie rozmywa tło i daje duże możliwości we wnętrzach. Później długo fotografowałem Hasselbladem więc skoro 1.9 zapamiętałem jako fajny to musiał być fajny :) Nie wiem czy kiedyś nie kupie tego szkła celem przerobienia/zaadoptowania jako jasny tilt do cyfry. jak masz wybór to dopłać i weź 1.9. Pzdr.
Awatar użytkownika
ModusOperandi
-#
Posty: 665
Rejestracja: 12 gru 2010, 08:35
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: ModusOperandi »

Obiektywy Mamiya mają wbudowaną migawkę, czy są bez migawkowe? No i czy można w nich sterować przysłoną?
Jeżeli tak jest (brak migawki i można sterować przysłoną), to wydaje się być ten obiektyw ciekawym kąskiem aby go 'upchnąć' w bagnet P6
Zasadniczo to ona słuszna jest... ta koncepcja...
roni_
-#
Posty: 45
Rejestracja: 23 lut 2011, 15:21
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: roni_ »

Jedno z lepszych (bokeh) szkieł do Mamiyi. Polecam.
Moje zdjęcia i takie tam: http://r0ni.digart.pl/
Awatar użytkownika
Adriano
-#
Posty: 48
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Adriano »

System mamiya 645 ma bezmigawkowe chyba z dwoma wyjątkami, na pewno jest 80mm z migawką. Przysłona jest normalnie, "jak u ludzi", są tez widełki jak w Nikonie do wymiany informacji z pryzmatem.
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Witam , ''w migawce '' sa 2,8/55 , 2,8/70 , 2,8/80 i 3,8/150 , plus AF Sznejdery do DAF . Co do podpinania do Psix'a - to odwrotnie - optyka od niego da sie podpiac pod Mamcie ( patrz odleglosc rejestrowa ) . Pzd.

Edyta dodaje ; 1,9/80 to dobra optyka - mialem i zaluje ze sie pozbylem ( i pewnie kiedys kupie ''kolekcjonersko'' ) .
Awatar użytkownika
trumil9
-#
Posty: 249
Rejestracja: 06 sie 2009, 04:28
Lokalizacja: PL/US

Post autor: trumil9 »

Fajny obiektyw, warto miec m645 wlasnie dla tego obiektywu. Niestety moja M spadla na ziemie i uderzyla brzegiem pryzmatu w podloze. Blokuje sie teraz ustawienie czasu w body a nie mam kominka. I nie ma mozliwosci robienia zdjec. Ponizsze sample sa moimi pierwszymi probami na filmie, a zarazem na srednim formacie i pierwsza proba skanera, wiec wszystko niedorobione.
3 zdjecie skonwertowalem do bw z uwagi na straszne zielenie z czerwieniami po skanowaniu. Drugi raz juz filmu nie skanowalem

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrowienia, wojtek
przepraszam, nie mam polskich znakow
http://70fahrenheit.wordpress.com
jamajczyk
-#
Posty: 90
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:44
Lokalizacja: Bystrzyca/k.Rzeszowa

Post autor: jamajczyk »

witam, ja używam tego szkła od zawsze bo kuoiłem z mamiją 1000s teraz używam z pro 645 jest wart swojej ceny to tylko moge i powiedzieć.bo miałem przejściowo 2,8 ale to zupełnie coś innego
ODPOWIEDZ