UWAGA KRADZIEŻ!!!

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

UWAGA KRADZIEŻ!!!

Post autor: rbit9n »

dobry wieczór!
na AT jeden z Kolegów zamieścił informację o włamie, w wyniku którego zniknęło sporo sprzętu foto. wklejam treść jego wpisu:
znajomy przysłał mi taką oto informacje z prośbą o publikacje w środowisku..

"Znajomym zrobiono włam do mieszkania i w jego wyniku zniknęły: aparat Nikon D3 nr seryjny 2013673 obiektyw nikkor 85mm 1.8 nr seryjny 620165 obiektyw nikkor 50mm 1.4 nr seryjny 6101901 obiektyw nikkor 24mm 2.8 nr seryjny 485327 obiektyw nikkor 28mm 2.8 nr seryjny 607105 obiektyw nikkor 35mm 2.0 nr seryjny 311833 lampa błyskowa Nikon sb800 nr seryjny 2069902 komputer Apple iMac 24 (part no: MA878ZH/A) (serial no: W87467HQX89) obiektyw nikkor 24-70 2.8 aparat mamiya 7 aparat mamiya 7 II obiektyw mamiya 80mm obiektyw mamiya 80mm epson rzutnik TW-680 bartpogoda.net Jakby ktoś się natknął, to proszę o cynk. Jeśli możecie roześlijcie ten post do różnych innych portali związanych z fotografią - może to coś da. Dzięki wielkie. "
bądźcie czujni!
Ostatnio zmieniony 08 lis 2012, 19:01 przez rbit9n, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
szalen
-#
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2012, 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szalen »

shiiit, tyle sprzetu wyparowalo :/
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

admin recę upi***la za odgrzewanie tak starych kotletów
zomo czuwa!
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ostatnio do grona okradzionych dołączyła koleżanka Sylwia z AT. poniżej cytuję jej wpis z AT:
Sylwia pisze:Nie wiedzialam, ze dolacze do grona ludzi bez aparatu fotograficznego z przymusu, ale jednak stalo sie. W piatek 25/01/2013 wlamano sie do mojego mieszkania w Dun Laoghaire Co. Dublin. Zlodzieje - dwaj mezczyzni dokladnie widziani na monitoringu sa poszukiwani przez irlandzka policje, jdnakze panowie detektywi poprosili mnie o wszelkie slady na jakie moge sie natknac na aukcjach internetowych gdyz sprzet, ktory mi zaginal jest wyjatkowyi nie ukrywali, ze czesc z nich widzieli pierwszy raz w zyciu, wiec musze takze sama nad tym popracowac i teraz ja zwracam sie do Was o pomoc w poszukiwaniu nizej wymienionego sprzetu na roznych aukjach internetowych. Zlodzieje byli obcokrajowcami,wiec ciekzo jest okreslic gdzie bede chcieli sprzedac sprzet. Dzis bede ich ogladac na monitoringu-watpie w to, ale byc moze ich rozpoznam?
Oto lista:
1.Rolleiflex Automat DRP Numer.646119 z obiektywem Tessar 3.5 Numer seryjny:2331235 z plastikowa oslonka na obiektywie, ktora jak wiemy nie byla oryginalna, lupka w kominku byla niestabilna, tzn mysle,ze nadal jest
2. Hasselblad 503 CX czarny z obiektywami:
Carl Zeiss Planar 80/f2.8 oraz Sonnar 150/f4
Dwie kasety jedna czarna z kieszonka na szyberek a druga czarno-chromowana z mala kwadratowa kieszonka na rodzaj filmu,
czarna kwadratowa oslonka na obiektyw z napisem “for hasselblad” z widocznymi kroplami super glue po naprawie przez mojego meza dokonanej
Aparat ma zainstalowany srebrny uchwycik na lampe blyskowa na body co wydaje sie byc jego integralna czescia a jak wiemy tak nie jest i tym rozni sie od kazdego body, ktore widzialam na aukcjach
Przed kradzieza testowalam matowki z Arax i zalozylam uzywana mleczna z rastrem (zdaje sie tak sie to nazywa) z widocznymi przez pryzmat zadrapaniami, oryginalna matowka (ciemna) zostala takze skradzona. Moj hasselblad mial zainstalowany TTL spot Kiev pryzmat co jest wyjatkowe dla tego kraju i nigdy nie widzialam takiego samego pryzmatu na hasselbladzie tutaj w IRE
Numery seryjne obiektywow dostarcze pozniej gdyz dane gdzie je posiadalam zaginely wraz z moim komputerem.
3. Swiatlomierz Polaris 100
4. Nikon D90 lustrzanka cyfrowa z gripem, Numer seryjny: 6498570, bez oryginalnej ladowarki-zostala ona ocalona od kradziezy i jestem nadal jej posiadaczka.
Obiektywy Nikon:
5. Nikkor 50/1.4 Id 67
6. Nikkor z pompka 80-200 f2.5
7. Nikkor 18-105, f3.5-5.6 ser No. 33057595
8. Nikon lampa blyskowa model SB28: ze sladami po zabkach myszy na przycisku wlaczania ,ktora to mysz odwiedzila mojego znajomego-lampa niestety nie byla moja
9. Duzy plecak fotograficzny Lowepro z kieszenia na laptopa kolor czarny
10. Prostokatna torba Nikon czarno-brazowa
Laptopy:
11. Asus eePC 10” – bez ladowarki-ladowarka zostala ocalona od kradziezy
12. Asus 15” model A52F ser No. B5N0AS188495193
13. Emachine 15” E642 or E442 series
14. IMAC 21.5 ” z bezprzewodowa myszka oraz kalwiatura Ser No. W8017EKD5PC
Za wszelaka pomoc z gory dziekuje, prosze pytac o szczegoly w razie niejasnosci
Moj email: sylwiadg@wp.pl
Sylwia
gdybyście widzieli na ebayu któryś z tych aparatów, dajcie znać ASAP.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

kradzież

Post autor: jac123 »

Ja ostatnio w Haydparku poruszyłem sprawę nazwijmy to pewnego oszustwa, którego padłem ofiarą na Korexie. Wątek został usunięty przez jednego z moderatorów , a mi udzielono wyjaśnień że "sprawy prywatne załatwiamy przez pw".
Jak widać po poniższym wątku tak nie jest.
Szkoda, że jednych jakieś zasady tutaj obowiązują, a innych nie. Czuję się lekko zdezorientowany, o czym można pisać w Haydparku, a co jest zakazane.
Prośba, może Admin się wypowie?
Zresztą wyślę do niego pw.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

wybacz Jacku, sugerujesz że Sylwii ukradł sprzęt jakiś nasz forowicz?
uprzedzając zarzuty o bycie milicjantem, nie to nie ja skasowałem Twój wpis.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Wiem, że nie Ty.
Oszust będzie zawsze oszustem, a złodziej złodziejem. Jeśli jest to forumowicz, to tym bardziej należy takie sprawy piętnować i ostrzegać.
Chodzi mi o charakter sprawy. Niewątpliwie jeśli ktoś został okradziony to jest to jego prywatna sprawa. Jeśli ja zostałem oszukany przez forumowicza to pewnie też jest to moja prywatna sprawa, ale dobrze ostrzec innych. Myślę że to normalne i praktykowane na wszystkich forach, ale nie tu.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

jac123, Chyba jednak mieszasz sprawy. Co prawda nie znam Twojej z P... Ale przypuszczam, że po prostu kupiłeś coś od niego, poprzez bazar na kreksie, zapłaciłeś i nie otrzymaleś towaru. I faktycznie forum publiczne to nie miejsce na "załatwianie" nieporozumień. Tym bardziej, że owo forum nie czerpie bezpośrednich korzyści z tego, że ktoś coś sprzedaje/kupuje.
Natomiast ogłoszenie o kradzieży, nie wskazuje kradnącego, tylko okradzionego i jest prośba o komsomolską czujność. W tym przypadku właściwe organa (policja) są poinformowane i wykonują jakieś czynności.
jac123, powiedz mi czy inforamcja o kradzieży jest tożsamą z informacją, że kolega XYZ jest oszustem?
A skąd wiesz, że ów kolega żyje, alebo może leży połamany, albo ma cokolwiek innego co utrudnia mu wywiązanie się z umowy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Mylisz się. Powszechną praktyką na forach jest ostrzeganie przed innymi forumowiczami, którzy kradną lub oszukują (nie wysyłają zakupionych rzeczy albo wysyłają ziemniaki) i piętnowanie takich spraw. Dla mnie to jasne.
Poza tym nikogo nie nazwałem ani złodziejem ani oszustem, prosiłem tylko o to o co prosiłem, bo inne środki kontaktu wyczerpałem.
Nie zamierzam tu dywagować co to jest kradzież albo oszustwo itp. Nie jest to jedyne forum z którego korzystam, więc jakieś lipnej teorii mi nie wciśniesz.

Podam jeszcze inny przykład z Korexu , który mnie dotknął.
Otóż sprzedałem tu jednemu użytkownikowi aparat, który podobno okazał się zepsuty (podobno, bo u mnie działał bez zarzutu). Nie o to jednak chodzi. Otóż temat tego zepsutego aparatu był maglowany w lewo i prawo chyba przez pół Forum w dziale Bazar i nikomu to jakoś specjalnie nie przeszkadzało, mi zresztą też, bo nie czułem się winny.
Jak widać wtedy była to sprawa prywatno-publiczna. No ale czasy się zmieniają jak widać i ludzie - moderatorzy też.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2013, 15:12 przez jac123, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Za którą można miec problemy z prawem, a już na pewno admin może mieć te problemy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
drawa
-#
Posty: 48
Rejestracja: 28 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: zduńska wola

Post autor: drawa »

Tak -tak synu trzeba trzeba tepic s---. Podać jego nick i dać mu możliwość obrony.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

popieram jac'a123, może nie na wszystkich ale na wielu forach sa ala rankingi polecanych i ludzi których lepiej omijać. sprawy tez nie kojarzę, ale zawieszenie ostrzeżenia o niedokończonej transakcji nie jest w żaden sposob niezgodne z prawem, a taka informacja powinna wisiec do czasu wyjaśnienia sprawy
dlaczego taki ebay czy allegro ma system komentarzy i punktów? po to by każdy wiedział że tu można a tu lepiej uważać. niestety gdy oszust wystawi kilka aukcji to później jest jak jest, razem z bodajże 6 innymi osobami lata temu zostałem oszukany, byc może nasze szybkie reakcje uchroniły nastepne osoby przed wpadką
ten przypadek oże jest zupełnie inny, ale ja nie wiem OCB a w miedzyczasie Pan X może kupic sprzedać znów, byc może to tylko zdarzenie losowe, które uniemożliwia dokończenie transakcji, a może coś wiecej, dlatego lista ostrzeżeń powinna istnieć
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

jac123 pisze:sprawę nazwijmy to pewnego oszustwa,
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: Michał Kowalski »

Korex to nie jest miejsce na oskarżenia i publiczne lincze... Najlepiej załatwiać takie rzeczy przez systemy aukcyjne / PW i jeśli będzie taka potrzeba - po prostu Bazar zostanie zamknięty bo wprowadza najwięcej zamieszania.
Człowiek angażuje każdą wolną chwilę aby Korex był jeszcze lepszy a zawsze mu sie dostanie...
Fotograf Chrzanów - fotografia ślubna
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

Michale, ale co stoi na przeszkodzie by wisialo ostrzeżenie że ten czy tamten nie wywiazał sie z umowy i sprawa nie jest zakonczona? jakiz to problem naprawdę nie rozumiem. nie znam tej sprawy ale byc może że jest wiele innych podobnych lub mogą być, bo ktos sprzedaje wiele rzeczy i nagle sie okazuje ze połowa z ludzi została oszukana albo coś innego?
sam sprzedawałem przez korex, człowiek do dziś nie wiem kto, najpierw chciał kupić, znał cene a gdy aparat pojechał do wawy na ogledziny by go mógł sprawdzić dosłownie dzien po informacji że pojechał informuje mnie juz tylko smsem że jednak nie bo sie spłukał na wyjeździe, a czase leciał i odrzuciłem inne zapytania. to jest nieuczciwy kupujący ( bo jesli coś chce kupic to zamrażam gotówke na ten zakup i tylko nieprzewidziane wypadki np usterka w samochodzie, a nie zakup kolejnej paczki filmów sa dopuszczalne )

i na koniec, nie wiem gdzie Ci się dostało, nikt palcem nie groził
ODPOWIEDZ