Tzw Projekty Fotograficzne (długotrwałe)

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Tzw Projekty Fotograficzne (długotrwałe)

Post autor: jacekCz »

Klikając tu i ówdzie, trafiłem na projekt 52 rolls (rolka tygodniowo), kilka mutacji 365 ... i cos jeszcze było ale nie zarejestrowało mi sie w pamięci.

Jak się do tego Koledzy odnosicie, wchodzicie w to? Pomagają w tworzeniu?

Gdzieś kiedyś spotkałem radę, ze powołanie się na "projekt" pomaga się otworzyć fotografowi i wyjść do modela, o ile z natury jest np. nieśmiały.

Jakieś inne "projekty" polegające na powtarzalnym długofalowym fotografowaniu?
Mam i ja RB67, F4S, F90X, cyfrę też i szklarnię
http://www.flickr.com/photos/jacekpl/
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ja na przykład codziennie o 10. AM wychodzę przed sklep z tytoniem, w którym pracuję i fotografuję ulicę.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Piotrze - nie wiedzialem ze masz Pentaxa ... i to z ''rabunku'' !
Arnold
-#
Posty: 173
Rejestracja: 14 cze 2007, 07:27
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: Arnold »

Do robienia "Dymu" to chyba Canon AE-1 potrzebny jest.
jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jacekCz »

Pytam się, czy mam coś robić (np fotografować), a wy mi mówicie żebym zapalił.

Co to, kurde, Ludowe Wojsko Polskie???? ;)

Kto ma pierwszą klatkę do 365-ciu?
Mam i ja RB67, F4S, F90X, cyfrę też i szklarnię
http://www.flickr.com/photos/jacekpl/
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Aż chyba odkopię jakiś film z szafy i włożę do aparatu...
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Arnold - a przekonany bylem ze to ''Penti'' K1000 ... dzisiaj sprawdze ( takie noworoczne postanowienie ) ! Co do rolki dziennie - pamietam moje poczatki edukacji fotograficznej i przydzialowa , miesieczna rolke NP55 /60mb ( plus ''liter'' R09 Orwo ) . Tak ze to zaden projekt , tylko normalna codzienna praca ( wychodzilo nawet wiecej niz rolka dziennie - ale moj przydzial mial mi starczyc i na wakacje he he ) . Taaak ... i co dziennie w ciemni z jedna odbitka z rolki - srednio ... to byly czasy panie !
A teraz - jakos tak 2 sredniego , 2 malego w tygodnu i kilka szitek . Ale zaden ''projekt'' , czy ''seria'' - poprostu zycie . Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

rybka pisze:Piotrze - nie wiedzialem ze masz Pentaxa ... i to z ''rabunku'' !
he, he. tak jak napisał Arnold, Harvey w tym filmie używał AE-1, oto poszlaka: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... mVw#t=275s
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Juz sobie obejzalem ( kolejny raz ) ... ( a ladnie to kopac lezacego , he ? ) . Pzd.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

długofalowo, to ja ogólnie fotografuje. ciekawe co z tego wyniknie za, powiedzmy 30 lat.
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Ja fotografuję Karkonosze (a może ogólnie góry?) o każdej porze roku. Kiedy uznam, że mam już wystarczającą ilość fotografii, to stworzę kompletny album.
A na razie odbitki leżakują w pudełku.
jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jacekCz »

Jerzy pisze:Aż chyba odkopię jakiś film z szafy i włożę do aparatu...
Przejąłem się rolą ... a że zacząłem robotę sporo przed wschodem słońca ... wrzuciłem F90 do auta ... i baterie padły na mrozie ...

przynajmniej wiem, jakie ma objawy wtedy .... nie przysięgnę, ale chyba nie był wyłączony na półce, to im "pomogło" ...
Mam i ja RB67, F4S, F90X, cyfrę też i szklarnię
http://www.flickr.com/photos/jacekpl/
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mrek »

nord pisze:długofalowo, to ja ogólnie fotografuje. ciekawe co z tego wyniknie za, powiedzmy 30 lat.
Wyjdzie Ci to co mnie: np jakiś zakątek w Krakowie, zapyziały w latach 80'tych, dziś knajpa na najsłynniejszym podwórku. Miło popatrzeć na zmiany.
Z innych długofalowych projektów robiłem małe rosochate drzewko, które niestety uschło po paru latach i ścięli.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

mrek pisze:
nord pisze:długofalowo, to ja ogólnie fotografuje. ciekawe co z tego wyniknie za, powiedzmy 30 lat.
Wyjdzie Ci to co mnie: np jakiś zakątek w Krakowie, zapyziały w latach 80'tych, dziś knajpa na najsłynniejszym podwórku. Miło popatrzeć na zmiany.
Z innych długofalowych projektów robiłem małe rosochate drzewko, które niestety uschło po paru latach i ścięli.
myślimy bardzo podobnie. w Mielcu gdzie mieszkam, od kilkunastu lat dokonywane są ogromne zmiany. zmienia się architektura, przyroda, przemysł. co jakiś czas rejestruje otoczenie i z radością(?) obserwuje tą transformacje. dzięki znajomością ;) w mieleckim muzeum fotografii mam dostęp do archiwalnych zdjęć zrobionych już w XIX wieku, zestawienia są niesamowite.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

chyba nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że tak realizowany pomysł pokazywania Mielca udało nam się, jako Grupie Fotograficznej, pokazać na kilku wystawach, zainteresowani ;) chcą aby w przyszłości ciąg dalszy był dopisany.

podobnie podeszliśmy do tematu samych mielczan. w zeszłym roku, rozpoczęliśmy realizacje projektu "Portret Mielczan", który również zwieńczyła wystawa. za, powiedzmy dziesięć lat spróbujemy dotrzeć do tych ludzi i znów ich (i ich rodziny) zaprosić do studia. zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jacekCz »

nord pisze: myślimy bardzo podobnie. w Mielcu gdzie mieszkam, od kilkunastu lat dokonywane są ogromne zmiany. zmienia się architektura, przyroda, przemysł ...

A masz taki bar dworcowy?
W l. 80 pociąg z Sandomierza do Dębicy miał tam w południe nie wiadomo po co długa przerwę, starczało na (całkiem niezły) kotlet w barze.

mrek pisze: Miło popatrzeć na zmiany.
...
Z innych długofalowych projektów robiłem małe rosochate drzewko, które niestety uschło po paru latach i ścięli.
To ja bardzo "nieekologicznie" fotografuję drzewa. Cyknąłem wierzby we mgle, 2 tygodnie później tzw "inwestor" je wyciął, spychami dzieciom zniszczył górkę saneczkową ... i splajtował... więc boję się fotografować następne drzewa.


Przechodząc do płaszczyzny serio
To, o czym piszecie, jest tysiąc razy ważniejsze i ciekawsze, niż wymuszone cyknięcie 365 zdjęć i "regulaminowe" zużywanie rolek.
Mam i ja RB67, F4S, F90X, cyfrę też i szklarnię
http://www.flickr.com/photos/jacekpl/
ODPOWIEDZ