Matówki Mamiya RB / RZ

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Matówki Mamiya RB / RZ

Post autor: jacekCz »

Pytanie sprzętowe, może ktoś posiadał jednocześnie oba systemy.

Matówka oficjalnie nie jest wymienna pomiędzy RB i RZ. Ale Kominek oficjalnie tez nie, a dzięki wymianie dwóch głupich śrubek na dłuższe czy krótsze, już jest.

Posiadam obecnie RB, może kiedyś (w dalekiej przyszłości) RZ, kiedyś kusiła mnie cenowo ambitna matówka typu RZ.
Mam i ja RB67, F4S, F90X, cyfrę też i szklarnię
http://www.flickr.com/photos/jacekpl/
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10070
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Nie są wymienne realnie. Inna ramka i inne wymiary. Nie pamiętam, ale ta od RB jest większa.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2341
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Matówki Mamiya RB / RZ

Post autor: mrek »

jacekCz pisze:Pytanie sprzętowe, może ktoś posiadał jednocześnie oba systemy.

Matówka oficjalnie nie jest wymienna pomiędzy RB i RZ. Ale Kominek oficjalnie tez nie, a dzięki wymianie dwóch głupich śrubek na dłuższe czy krótsze, już jest.

Posiadam obecnie RB, może kiedyś (w dalekiej przyszłości) RZ, kiedyś kusiła mnie cenowo ambitna matówka typu RZ.
Zacznij polowanie w sieci. Udało mi się kupić matówkę Beattie do RB za niewielkie pieniądze. Niewielkie w stosunku do cen producenta.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Matówki Mamiya RB / RZ

Post autor: jacekCz »

mrek pisze:Zacznij polowanie w sieci. Udało mi się kupić matówkę Beattie do RB za niewielkie pieniądze. Niewielkie w stosunku do cen producenta.
I prowadzę takie polowanie.

Oczywiście jak na aparat który w moich rękach może zrobić ... 500 (?) 2000(?) zdjęć zanim mi go włożą do dębowej szuflady ... to musi być naprawdę tanio ;)

Ale ułożyło mi się coś w głowie, cyfra (obecnie do serwisu), wiadomo, szybkie akcje, imprezy rodzinne itd, filmowy Nikon AF F90x (jednak), jakoś nie mam serca do manualnego FG (do sprzedaży, plus kilka szkieł, nie pasuje mi ostrzenie na krótkich ogniskowych, te i moje oczy już dają), i pełny smak manuala w całej dosłowności Mammamiya (zobaczyłem wczoraj to słowo).

Ciekawe to połączenie "w jednej torbie" AF i RB

EDIT: i naprawdę warto wymienić na Beattie? A Co można myśleć o fabrycznych z mikroklinami itd?
Mam i ja RB67, F4S, F90X, cyfrę też i szklarnię
http://www.flickr.com/photos/jacekpl/
ODPOWIEDZ