Baryt konfekcjonowany przez Adorama - Adorama Fiber Base

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

sp, no proszę Cię przestań.
Transportem lotniczym USPS, przychodziły do mnie paczki na pewno cięższe i ich cena nie przekraczała 20-30 dolarów.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
sp
-#
Posty: 56
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:13
Lokalizacja: ---

Post autor: sp »

20-30$ za przesyłkę lotniczą, rejestrowaną, kilkukilogramową? Niemożliwe nawet w USPS, nie mówiąc o UPS, które obsługuję Adoramę..
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Słowo niemożliwe powinno zostać wykreślone ze słowników - Napoleon I Bonaparte. :-D
Paczka pryzmat AE do Mamiy RZ 67. Płaciłem bodaj 29 dolców. A nawet jezeli więcej to na pewno nie 60 dolarów. co i tak stanowi 1/3 ceny za przesyłke tej paczki z papierem.
To co oni proponują to jakas cena z kosmosu. Jakby nie mieli umowy, tylko płacili jak John Smiths z Brooklynu.
I żeby nie być gołosłownym >klik tutaj<
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

J.A. ma rację. Ja też "sprowadzałem" ciężki pryzmat do RZ-ki i tyle mniej więcej kosztowała przesyłka.
Nie wyobrażam sobie, żeby wysyłka pudełka papierów z Polski do USA miało kosztować prawie 600 zł!!!
Co prawda łącznie z przesyłką ten papier wypada chyba dość dobrze cenowo, ale nie wiem jak z jego jakością - na razie szukam czegoś niedrogiego na "rozkusz" (pierwsze próby w ciemni) :)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jerezano pisze:Co prawda łącznie z przesyłką ten papier wypada chyba dość dobrze cenowo, ale nie wiem jak z jego jakością - na razie szukam czegoś niedrogiego na "rozkusz" (pierwsze próby w ciemni) :)
jeśli na rozruch, to ja Ci polecam mimo wszystko fomę, ale nie kupuj u nas, tylko pojedź do Nimca i kup rollei retro, wychodzi taniej niż foma, a to to samo, zasadniczo. kod EAN13 nie kłamie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

Czy ja jestem jakiś Stirlitz ? ;)
Poproszę nieco jaśniej, a z pewnością skorzystam z podpowiedzi oraz dobrej rady :)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ale co tu jaśniej?
normalnie na początek kup sobie plastik fomy, zmiennogradacyjny (masz dursta modular 70 z głowicą, dobrze pamiętam?). możesz ewentualnie ilforda x-press'a też plastik, i też produkowany przez fomę (kod EAN13 nie kłamie).
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Ej rbit9n, nie zapędzaj się z tym EAN. Jeżeli X-press, to jest foma, to czemu inaczej działa? Ja mam na myśli jakiegoś fomaspeeda, a Ty?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ale ja nie twierdzę Jerzy, że to dokładnie to samo co produkty fomy, a jedynie, że jest oblewany przez fomę. no, chyba że jest więcej fabryk fotograficznych w Czechach.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
sp
-#
Posty: 56
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:13
Lokalizacja: ---

Post autor: sp »

J.A. pisze: I żeby nie być gołosłownym >klik tutaj<
Ja tam widzę ponad 50$ a nie 20-30. 250 szt. papieru 8x10 z opakowaniem waży ~5kg, a to przekłada się na ~80$ USPS-em i ~150$ UPSem. Liczyłem to dokładnie, bo sam kiedyś chciałem zamawiać stamtąd papier..
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Toż napisałem, że nie więcej niż 60 dolarów. I to była pierwsza z brzegu aukcja jaka znalazłem. 20-30 to kwota jaka płaciłem za przesyłke podobnego pryzmatu jakiś czas temu i to pamiętam.
sp pisze:250 szt. papieru 8x10 z opakowaniem waży ~5kg, a to przekłada się na ~80$ USPS-em i ~150$ UPSem. Liczyłem to dokładnie, bo sam kiedyś chciałem zamawiać papier..
No właśnie Adorama za transport liczy tak jakby policzył UPS klientowi z ulicy np. Tobie. A firmy kurierskie mają ten brzydki zwyczaj, że u nich negocjuje się ceny przesyłek i otrzymuje tym lepsze im więcej tych przesyłek masz.
Przykładowa kalkulacja za przesyłkę krajową w UPSie.

UPS Standard
Najpóźniejszy czas odbioru:
4:00 po południu Poniedziałek
3 Grudzień 2012
Zaplanuj do :
12:00 po południu
Doręczone przed:
Przed końcem dnia Wtorek
4 Grudzień 2012
46.37 PLN *
Waga na fakturze:
25.0 kg

Wiesz za ile wysyłam takie paczki? Za 17,10 zł w UPS-ie.

Więc nie mów mi że to norma. Po prostu Adorama łoi swoich klientów na przesyłkach, albo mają g...go handlowca do kontaków z UPS-em.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

rbit9n pisze:ale co tu jaśniej?
normalnie na początek kup sobie plastik fomy, zmiennogradacyjny (masz dursta modular 70 z głowicą, dobrze pamiętam?). możesz ewentualnie ilforda x-press'a też plastik, i też produkowany przez fomę (kod EAN13 nie kłamie).
Teraz zajarzyłem. Ja się dopiero wciągam w tą grypserę :) Tak mam tego dursta.
Plastik zasadniczo musiałbym chyba suszyć na suszarce. Bo szyby mam już przygotowane, ale jak trzeba to i libellę sobie kupię...
sp
-#
Posty: 56
Rejestracja: 11 lut 2008, 21:13
Lokalizacja: ---

Post autor: sp »

J.A. pisze:Toż napisałem, że nie więcej niż 60 dolarów. I to była pierwsza z brzegu aukcja jaka znalazłem. 20-30 to kwota jaka płaciłem za przesyłke podobnego pryzmatu jakiś czas temu i to pamiętam.
A jaki to ma związek z ceną przesyłki 5 kg papieru? Sprawdź sobie cenniki upsa i poczty, z powietrza tych kwot nie wziąłem. Jeśli płaciłeś 20-30$ to albo nie była to 5 kg przesyłka albo była to przesyłka nierejestrowana..
J.A. pisze: No właśnie Adorama za transport liczy tak jakby policzył UPS klientowi z ulicy np. Tobie. A firmy kurierskie mają ten brzydki zwyczaj, że u nich negocjuje się ceny przesyłek i otrzymuje tym lepsze im więcej tych przesyłek masz.
Przykładowa kalkulacja za przesyłkę krajową w UPSie.

UPS Standard
Najpóźniejszy czas odbioru:
4:00 po południu Poniedziałek
3 Grudzień 2012
Zaplanuj do :
12:00 po południu
Doręczone przed:
Przed końcem dnia Wtorek
4 Grudzień 2012
46.37 PLN *
Waga na fakturze:
25.0 kg

Wiesz za ile wysyłam takie paczki? Za 17,10 zł w UPS-ie.

Więc nie mów mi że to norma. Po prostu Adorama łoi swoich klientów na przesyłkach, albo mają g...go handlowca do kontaków z UPS-em.
Ale bzdurzysz.. przesyłka z Adoramy kosztuje mniej niż np. z B&H i jest porównywalna z innymi opcjami z USA. Ale ty oczywiście wiesz lepiej jakie mają kontrakty z UPS i jakich mają handlowców... ;-)
Za granicę przesyłki lotnicze też tak tanio wysyłasz?
Ostatnio zmieniony 03 gru 2012, 14:40 przez sp, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

jerezano pisze:Plastik zasadniczo musiałbym chyba suszyć na suszarce. Bo szyby mam już przygotowane, ale jak trzeba to i libellę sobie kupię...
plastik suszy się na sznurku z bielizną. na suszarce... wolę nie myśleć co się stanie z suszarką i z plastikiem, a szkoda mi żelazka, żeby sprawdzać.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
jerezano
-#
Posty: 495
Rejestracja: 02 mar 2012, 22:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: jerezano »

Moja wiedza jednak ma poważną lukę... 25 lat temu suszyłem na dwustronnej libelli, na płytach. To jaki to był papier wtedy? Przecież nie baryt.
Wybaczcie te moje pytania, ale naprawdę wiele się zmieniło przez ten czas... ;)
ODPOWIEDZ