magiczny kwadrat

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
kuzyn353
-#
Posty: 166
Rejestracja: 04 cze 2012, 16:29
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: kuzyn353 »

morotegari pisze:Bierz Bronikę, najlepsi fotografowie mody nie mogą się mylić :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=9ayeBMen18Y
http://www.youtube.com/watch?v=tR5S0kW9L8k

;)
Pet
-#
Posty: 139
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:56
Lokalizacja: Warszawa / SND
Kontakt:

Post autor: Pet »

technik219 pisze:
Pet pisze:Złotym środkiem jest Kiev 88 CM :)
Jeśli ma szmacianą migawkę i bagnet Psixa to czemu nie?
Wszak ma jedno i drugie :)
AndreV
-#
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: AndreV »

doktor Zło a ja osobiście polecam Araxa60;
widzę,że z Lublina więc możemy się ustawić na mieście to sobie go zobaczysz
fiakier
-#
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2009, 16:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fiakier »

AndreV pisze:doktor Zło a ja osobiście polecam Araxa60;
widzę,że z Lublina więc możemy się ustawić na mieście to sobie go zobaczysz
O. Nie zwróciłem uwagi... Może by tak połączyć w spędzik z ćwiczeniem praktycznym. Cóż waćpanowie na to - wziąłbym obie 88-tki...
AndreV
-#
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: AndreV »

Czemu nie :)
doktor Zło
-#
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2010, 19:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: doktor Zło »

Tak, oczywiście ;-) . Na macanie zawsze jestem chętny. :roll: W razie jakiegoś zlotu bardzo chętnie skorzystam z uprzejmości. Dzięki.
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Post autor: szable »

doktor Zło pisze:Gdyby Pentax 67 miał opcję 6x6 nie wahałbym się ani chwili.
znaczy się Kiev lepszy od P67 bo ma 6x6 ??

ale czad...
doktor Zło
-#
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2010, 19:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: doktor Zło »

A najlepszy to w ogóle jest sony bo ma 24x17 :-P.
To dwa różne narzędzia jeden jest 6x7 drugi 6x6- niby można podziałać nożyczkami, ale nie każdy lubi- wolę od razu mieć tak, jak skadrowałem (co nie znaczy, że zdjęcie dobrze wyszło i nie wymaga przycinki).
To tyle- lepszość to pojęcie względne, przy wzięciu pod uwagę stosunku ceny do jakości i możliwości fotografa (który zwykle jest najsłabszym elementem zestawu do robienia fotek). W wojenki systemowo-sprzętowe się nie angażuję.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Dla mnie lepszość to sprzęt, który działa wtedy kiedy ja chcę, a nie wtedy kiedy on chce. 8-)
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
pattom
-#
Posty: 19
Rejestracja: 04 lis 2007, 21:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pattom »

Ja polecam BRONICA SQ-Ai, fakt ma bateryjki ale jeszcze w ciągu roku nie wymieniałem :), niezawodny i bardzo przyjemny aparat :)
pattom
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pikusław »

pattom pisze:Ja polecam BRONICA SQ-Ai, fakt ma bateryjki ale jeszcze w ciągu roku nie wymieniałem :), niezawodny i bardzo przyjemny aparat :)
O tak, kawał dobrego sprzętu. Niezawodny, solidny i dający sporo przyjemności z fotografowania. Moim zdaniem warto dołożyć parę stówek więcej i kupić SQ-Ai niż męczyć się z jakimiś ruskimi/dedeerowskimi badziewiami, które trzeba 1-2 razy w roku nosić do serwisu bo przestały trzymać czasy, nakładają klatki czy naciąg padł. Takie coś może służyć jedynie jako przycisk do papieru :P
Magazynuję wiedzę i filmy
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Ponieważ masz bagnet sixa, brałbym coś najkrótszą drogą, czyli nowszego K88 w typie Hartblei czy innego CM. Bez przejściówek, ma wszystko, co trzeba na początek. No i spust z boku (z Kalejnarem 150 wężyk wchodził notorycznie w kolizję : ). Miałem (K88), robiłem, było fajnie (ale z kwadratem się nie polubiliśmy jednak). Jak chcesz podotykać w Lublinie, idź na Zieloną 5 do komisu (Foto-Helix), jeszcze niedawno miał sporo gratów ; ).
fiakier
-#
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2009, 16:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fiakier »

nipen pisze:(...)Jak chcesz podotykać w Lublinie, idź na Zieloną 5 do komisu (Foto-Helix), jeszcze niedawno miał sporo gratów ; ).
Gratów sporo, ale w stanie (przynajmniej jak ja zaglądałem) raczej mało obiecującym no i ceny z kosmosu (począwszy od 35 plnów za wężyk bez blokady i ze sparciałą "owijką" po 250-300 za rozklekotanego Chinona na M42).
Dwa Psixusy stoją (stały jeszcze około czwartku przynajmniej) w komisie przy Pl. Łokietka (piętro - "Fotostar") z ceną coś około 400 chyba złociszy.

Pozdrawiam.
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Co do jakości i cen to się zgadza, ja sugerowałem jedynie pomacanie, bo nic tak nie chroni przed rozczarowaniem, jak uprzedzenie rozczarowania macaniem... . "Fotostar" faktycznie ma sprzęt trochę lepszy, ale malutko (trzeba trafić). Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ