bronica etrsi

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

daplo
-#
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2012, 21:57
Lokalizacja: wroclaw

bronica etrsi

Post autor: daplo »

Witam - zakupilem bronke jak w tytule ktora calkiem fajnie chodzi ale problem pojawia sie gdy zaloze pryzmat AE-II - nie moge ustawic ostrosci - caly czas jest obraz rozmazany - lapiac ostrosc widac ze cos sie zmienia ale z gorszego na zle - po zdjeciu na matowce obraz ostry - przes sam prysmat obraz ostry - co moze byc tego przyczyna, moze ktos mial taki przypadek?
daplo
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Może masz założoną soczewkę korekcyjną (dla osób z wadą wzroku) na okular pryzmatu?
daplo
-#
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2012, 21:57
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: daplo »

tak jest zalozona - dorabialem ja bo bylo tylko puste okienko - ktos mi powiedzial ze powinno tam byc szkielko -1,5 diopri wiec takie teraz jest - ale iczego to nie zmienia i z ta szybka i bez niej ostrosci nie lapie - sam pryzmat ostry, sam aparat na matowce obraz ostry a po zalozeniu pryzmatu obraz rozmyty
daplo
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

jedyne co mi przychodzi do łebka, to przesunięcie luster w pryzmacie. najprościej byłoby podpiąć inny, z zestawu w którym taki problem nie występuje. pozdrawiam
daplo
-#
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2012, 21:57
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: daplo »

tak tez i ja mysle ale czy wtedy byl by widok ostry z pryzmatu ? gdyby byly lustra zle ustawione? no niestety nie mam mozliwosci podpiecia drugiego pryzmatu chyba ze kupie drugi :)
daplo
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Właśnie sprawdziłem pryzmat AE-II w mojej bronce. Obraz widziany przez niego jest nieostry! Ostrość jest ustawiona w odległości w jakiej znajduje się matówka.

Tak więc albo masz walnięty pryzmat, albo ewentualnie matówka jest źle założona.
daplo
-#
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2012, 21:57
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: daplo »

no to wszystko sie wyjasnilo - walniety pryzmat - rozbiore go, ale chyba nie wiele to da :(
ale dzieki za odpowiedz teraz wiem co jest nie tak
pozdrawiam
daplo
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

daplo pisze:no to wszystko sie wyjasnilo - walniety pryzmat - rozbiore go, ale chyba nie wiele to da :(
ale dzieki za odpowiedz teraz wiem co jest nie tak
pozdrawiam
nie wiem ile kosztuje "nowy" pryzmat, ale może ten swój lepiej wyślij do jakiegoś serwisu. jest w Polsce kilku ludzi, którzy naprawiają takie rzeczy.
ODPOWIEDZ