czyszczenie skanera

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

czyszczenie skanera

Post autor: xneon »

czołem

potrzebowałbym przeczyścić epsona 4490 z zewnątrz i od wewnątrz. sam nie mam do tego odwagi. czy jest na forum ktoś bardziej w tej kwestii obyty? oczywiście nie za darmo.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

co tu się bać? blokujesz głowice, odkręcasz w sumie chyba dziesięć śrub i tyle. tylko podczas skręcania musisz uważać, żeby gwintu nie ukręcić, bowiem śruby są wkręcane w plastik.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

a jednak jest strach :)

dodam jeszcze, że jest możliwość dowiezienia skanera do Łodzi, co poszerza zakres poszukiwań.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2011, 10:39 przez xneon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paul Nice
-#
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2012, 19:22
Lokalizacja: kRężnica Jara
Kontakt:

Post autor: Paul Nice »

xneon,

spokojnie czyściłem i 4490 i v750 nie ma trachu. Kup sobie w sklepie z łazienkami preperat do impregnacji kabin prysznicowych antystatyczny..( tak naprawde to jest eter z dodatkiem antystatycznym ) Jest rewelacyjny. Koszt max 35 zł. Uważaj czyszcząc eterem na plastik ( tylko szyba ) Efekty są super. Z tańszych zabaw to spirt albo płyn do szyb CASTIS tez praktykowalem .

Paul
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

wielkie dzięki za odpowiedź!
co ciekawe, klej na szybie zaczął puszczać i należało skorzystać z taśmy dwustronnej szerokości bodajże 4mm by ustrojstwo utrzymać. wkrótce wybiorę się po ten płyn, bo sprężone powietrze to pomyłka
ODPOWIEDZ