Wywołanie cz-b filmów w Warszawie

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

Soundman pisze:Tylko zwroć uwagę na jedną rzecz. W labie za odbitki zaplacisz niewiele bo kliszę skanuje maszyna i klepie odbitki tak jak cyfrowe natomiast odbitki z pod powiększalnika potrafią kosztować kilkadziesiąt złotych za sztukę bo papier kosztuje chemia kosztuje i to niestety niemało. Więc stwierdzenie zapłacę za popatrzenie tyle co za odbitki może Cię trochę kosztować :)
Pokaż mi choć jedna firmę, zakład foto, który kalkulując cene usługi bierze jako główny składnik ceny półproduktów. Najdroższe w powiększeniach robionych ręcznie jest ręczna robota i umiejętności laboranta. Papier i chemia to może 5% może 10% ceny gotowego powiększenia.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Soundman
-#
Posty: 99
Rejestracja: 29 sie 2011, 10:58
Lokalizacja: Żnin
Kontakt:

Post autor: Soundman »

No fakt fakt ale nie zmienia to faktu że wywołanie metodami tradycyjnymi plus wykonywanie odbitek tymi też metodami jest w koszcie materiałów chociażby droższe a tutaj akurat ceny laboranta nie liczę bo kolega zgodził się za darmo porobić :)
tus
-#
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2012, 11:12
Lokalizacja: wwa

Post autor: tus »

Tak, kolega nie dolicza sobie za usługę, jak na razie wychodzi nawet taniej niż w labie :)
A ten lab i lab na Lwowskiej, to nie jest przypadkiem to na rogu, co jest teraz w generalnym remoncie i nowy szyld głosi: fotografia cyfrowa? ;p
Awatar użytkownika
garreth
-#
Posty: 81
Rejestracja: 08 sie 2008, 16:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: garreth »

tus pisze:A ten lab i lab na Lwowskiej, to nie jest przypadkiem to na rogu, co jest teraz w generalnym remoncie i nowy szyld głosi: fotografia cyfrowa? ;p
ostatni raz byłem w tamtych okolicach jakieś 4 lata temu, więc niczego nie wykluczam ;-)
"Najlepszy aparat to ten, z którego korzystasz" Nick Kelsh
marcinfoto
-#
Posty: 127
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinfoto »

Też bym chętnie znalazł nauczyciela :D

oraz osobę potrafiąca nawijać filmy B&W małoobrazkowe, mogę się odwdzięczyć w filmach, mam dwie rolki po 35 metrow kodaka do nawinięcia:) tmax 100, tmax 400 i rolke kodaka ektachrome 160 a sam wolalbym chyba nie ryzykowac:)
ODPOWIEDZ