Nierównomierne naświetlenie/wywołanie?

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

No i wszystko jasne. Fakt, wyrobione szpulki mogą nie trzymać filmu 120. Ale jest na to sposób jak opisałem w poprzednim poście. Myślę jednak, że ceny w miarę nowych koreksów nie są aż tak straszne, żeby sztukować stary. Zainwestuj w lepszy koreks (może być nawet Krokus, byle nowy) i wszystkie Twoje problemy znikną. Powodzenia!
Lux mea lex
Awatar użytkownika
Pikusław
-#
Posty: 325
Rejestracja: 12 sty 2012, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pikusław »

Mam jeszcze pytanie odnośnie TEGO Patersona. Na jedną szpulę można podobno nawinąć dwa filmy 120. Czy ma on podobną blokadę jednego filmu (żeby zaraz nawinąć drugi) jak Jobo 15xx?
Magazynuję wiedzę i filmy
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

nawijasz jeden film taśmą klejącą na końcu, a drugi zaczynając od strony z taśmą, nie nałoży się - i żadna blokada niepotrzebna.
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

przecież też nic nie mówiłem o klejeniu filmów ze sobą. odklejając papier od filmu zostawiam plaster na filmie i przyklejam go do filmu również, by powierzchnia klejąca nie dała farfocli pływających w roztworze. jest to o tyle grube rozwiązanie, że filmy nie mają szans nałożyć się na siebie.
ODPOWIEDZ