Stand w HC-110

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Pio
-#
Posty: 43
Rejestracja: 03 lut 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Pio »

Teraz się zorientowałem, że zrobiłem jeden błąd i go nieświadomie skopiowałem kilka razy w poście.
Oczywiście dwa przewroty do 60 sekund (na początku każdej minuty), nie co 10 sekund! :)
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

To wszystko dotyczy HC-110, jeśli chodzi o to czy Ilfotec HC jest dokładnie taki sam, to chyba nie, bo znalazłam tabele wywoływania HP5, gdzie czasy wywoływania w obu tych wywoływaczach w tych samych rozcieńczeniach 1+31 są rózne (w Ilfotec`u dłuzsze).
timor
-#
Posty: 371
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:28
Lokalizacja: Toronto

Post autor: timor »

Ta strona opisuje użycie HC110 trochę bardziej "życiowo" niż publikacja Kodaka:
http://www.covingtoninnovations.com/hc110/
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Tak, to dobra strona, chociaż w kilku miejscach zauważyłam trochę inne czasy wywoływania niż zaleca Kodak - ale to nie ma znaczenia, każdy kto chce dobrze wykorzystać jakikolwiek wywoływacz, musi sam sobie ustalić najlepsze parametry jego wykorzystania. Ja w zasadzie zawsze korzystam tylko z roztworu B i używam do filmów czułych, mam w zapasie trochę "stock dilution" (wygoda i szybkość przygotowania roztworu roboczego), ubolewam że teraz można tylko kupić litrowe butelki HC-110, to jest drogo i starczy na za długo jeśli uzywa się (jak ja) także innych wywoływaczy.
timor
-#
Posty: 371
Rejestracja: 28 sty 2011, 10:28
Lokalizacja: Toronto

Post autor: timor »

Joan pisze:ubolewam że teraz można tylko kupić litrowe butelki HC-110, to jest drogo i starczy na za długo jeśli uzywa się (jak ja) także innych wywoływaczy.
O, a czy to jest amerykanska czy europejska wersja ? Niemniej zawsze mozna rozlac do mniejszych butelek.
Awatar użytkownika
panbulimia
-#
Posty: 133
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:48

Post autor: panbulimia »

Ja wołam własnie w Ilfotecu HC i używam czasów dla HC-110. Nie miałem problemów póki co.
ODPOWIEDZ