Pallas 135 - czy ktoś tego używał

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Pallas 135 - czy ktoś tego używał

Post autor: nord »

Przytrafiła mi się okazja kopić za kilkanaście złociszy obiektyw Pallas Auto 135/2,8(M42). Szczerze mówiąc nigdy nie miałem do czynienia z tą marką, zatem chciałbym się zapytać czy ktoś z Was miał to szkiełko w rencach ;-) i jakie ma na jego temat zdanie.
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

czy to nie jest jakiś rebrand?
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

takich różnych wynalazków na ebayu jest jak mrówków
za wiele bym się po tym nie spodziewał,jakość w tym wypadku będzie w parze z ceną :)
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
Awatar użytkownika
Basil
-#
Posty: 594
Rejestracja: 15 maja 2011, 12:00
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Basil »

dlatego napisałem że za wiele bym się po tym nie spodziewał,ale może akurat nord będzie mile zaskoczony :)
Inspiration exists,but it has to find you working - Pablo Picasso
Awatar użytkownika
panbulimia
-#
Posty: 133
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:48

Post autor: panbulimia »

Gdzieś czytałem że Szkła Pallas są zasadniczo takie same jak Miranda i Soligor. na jakimś forum pentaxa i to było własnie o szkłach Pallasa na m42.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 23:34 przez panbulimia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trumil9
-#
Posty: 249
Rejestracja: 06 sie 2009, 04:28
Lokalizacja: PL/US

Post autor: trumil9 »

Przede wszystkim pokaz zdjecie. We wtornym obrocie sa setki ton najrozniejszych obiektywow. Performance obiektywu zalezy od bardzo wielu czynnikow, a czesto juz po wygladze wstepnie mozna ocenic jak ten obiektyw bedzie robil zdjecia. Preselekcja, czy nie. Slady nieumiejetnego serwisowania - rysy na obudowie wskazujace ze uzytkownik probowal odkrecic przedni piersien widelcem, popsute srubki. Ilosc listkow w przyslonie i jak jest ona zbudowana. Stan soczewek. Psu na bude oceny jezeli jest w srodku grzyb lub slady po wyschnieciu zawilgocenia. Czy to jest auto czy manual. Czy ma jakies napisy na obudowie. Np Made in Japan albo Made in Korea. Przypuszczalny czas produkcji. Ogladajac obiektywy wg rocznikow mozna zauwazyc tendencje w podobnym design korpusu w zaleznoscoi od daty produkcji dekadami. I tak dalej i dalej. Proponowalbym takze jakos wkrecic przez adapter obiektyw do cyfry i poeksperymentowac co wyjdzie. Czesto to ostatnie jest daleko wazniejsze niz informacje od Witka, Wacka czy Wojtka. Nazwa nie robisz zdjec. Jak kiedys kupilem na charity obiektyw o nazwie Polaris to mnie obszczekalo paru kolegow ze wywalilem na smieci $150.
Nizej sample z tego obiektywu, ktory w aukcji byl opisany 135/18 ale widac bylo, ze to kawal szkla i metalu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrobione z reki, na 1.8.
pozdrowienia, wojtek
przepraszam, nie mam polskich znakow
http://70fahrenheit.wordpress.com
sooya
-#
Posty: 11
Rejestracja: 29 gru 2009, 19:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: sooya »

panbulimia pisze:Gdzieś czytałem że Szkła Pallas są zasadniczo takie same jak Miranda i Soligor. na jakimś forum pentaxa i to było własnie o szkłach Pallasa na m42.
Kiedyś kupiłem za grosze obiektyw Weltblick 135/2.8, który też miał być jak Soligor. Jak się go domknęło do f/5.6 czy nawet f/8 to nie był taki zły, jednak do Soligora "troszkę" mu brakowało ;)
Awatar użytkownika
panbulimia
-#
Posty: 133
Rejestracja: 23 gru 2009, 14:48

Post autor: panbulimia »

sooya pisze:
panbulimia pisze:Gdzieś czytałem że Szkła Pallas są zasadniczo takie same jak Miranda i Soligor. na jakimś forum pentaxa i to było własnie o szkłach Pallasa na m42.
Kiedyś kupiłem za grosze obiektyw Weltblick 135/2.8, który też miał być jak Soligor. Jak się go domknęło do f/5.6 czy nawet f/8 to nie był taki zły, jednak do Soligora "troszkę" mu brakowało ;)
No ja nie mówię że tak jest, tylko jak piszą :D Mogę dać linka ale czy to coś zmieni, póki nie sprawdzi się czegoś osobiście nie ma sensu bazować na opiniach, jednemu pasuje ryż innemu kasza :)
ODPOWIEDZ