Szpulka koreksu Jobo

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Yoora
-#
Posty: 38
Rejestracja: 16 paź 2009, 07:32
Lokalizacja: połudnowy zachód

Szpulka koreksu Jobo

Post autor: Yoora »

Bry,

mam drobny ( chyba), ale dla mnie istotny problem. W trakcie nawijania na szpulę filmu wypadła z niej metalowa kulka wraz z plastikową małą częścią. Bez tego szpulka nie pracuje w sposób prawidłowy i nawijanie filmu można sobie.... Pytanie brzmi: miał ktoś z Was z tym problem i jeżeli tak to jak sobie z tym poradził?
Zawołam, jak dawno temu były sekretarz - Pomóżcie :-D
Pozdrawiam

Jurek
Kubiq
-#
Posty: 55
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Kubiq »

Ale co my tu bez zdjęć możemy.. Wciśnięcie kulki na swoje miejsce i plastik ostrożnie kropelką, wydaje się jedynym wyjściem.
Yoora
-#
Posty: 38
Rejestracja: 16 paź 2009, 07:32
Lokalizacja: połudnowy zachód

Post autor: Yoora »

Kubiq pisze:Ale co my tu bez zdjęć możemy.. Wciśnięcie kulki na swoje miejsce i plastik ostrożnie kropelką, wydaje się jedynym wyjściem.
Hm, jeżeli masz taki koreks to powinieneś wiedzieć o czym piszę. W przeciwnym wypadku... pozostawię bez komentarza. :roll: Nie mniej dziękuję za podpowiedź.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2012, 20:21 przez Yoora, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Jurek
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

mam chyba taką rolkę - nie używam - mogę za coś wymienić...
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

To Jobo miało jakieś szpule z kulkami?
Myślałam że to tylko pomysł Patersona. Ja używam Patresona z kulkami i w jednej ze szpul nie mam kulki, ale film daje się bez problemu nawinąć, trzeba tylko palcami przytrzymywać żeby przy powrotnym ruchu jednej części szpuli nie wracał - wypróbuj to na jakims starym filmie i po problemie, jeśli nie można jakoś będzie tej kulki spowrotem umocować, jej zadaniem jest tylko właśnie zapobieganie wysuwania się filmu ze szpuli.
Awatar użytkownika
axer
-#
Posty: 76
Rejestracja: 06 wrz 2007, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: axer »

Szpule JOBO do koreksów z serii 15xx nie mają żadnych kulek i metalowych części. Z tego co pamiętam to 25xx też nie.
większy format - większy problem
Yoora
-#
Posty: 38
Rejestracja: 16 paź 2009, 07:32
Lokalizacja: połudnowy zachód

Post autor: Yoora »

Udało się to naprawić, na szczęście i teraz już działa. Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam

Jurek
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

axer pisze:Szpule JOBO do koreksów z serii 15xx nie mają żadnych kulek i metalowych części. Z tego co pamiętam to 25xx też nie.
Mam tak koreksy 1500 jak i 2500 w tym szpule do wuefu. Potwierdzam, kulek brak. Nie wiem jak w starszych modelach, bo nie miałem do czynienia :-)
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
miron19j
-#
Posty: 86
Rejestracja: 01 lut 2010, 10:42
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Kontakt:

Post autor: miron19j »

kulki są też w Kaiserze
ODPOWIEDZ