Zamówienie z KEH.com?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

guerilla
-#
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2009, 23:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: guerilla »

Z keh.com najtańsza wysyłka kosztuje 20 dolarów. Mi obiektywu za 120 dolarów nie oclili (mała paczka). Za to 6x7 za tyle samo dokładnie już tak ;-)
djko
-#
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2009, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: djko »

a jak się ma jeśli chodzi o jakość? pytanie kieruje do osób które juz tam kupowali, i jak wygląda jakość bgn? bo chce kupić hasselblada 500cw, w się zastanawiam w jakim będzie stanie, bo nie pokazują niestety zdjęć.
Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: temol »

djko pisze:a jak się ma jeśli chodzi o jakość? pytanie kieruje do osób które juz tam kupowali, i jak wygląda jakość bgn?
Kupiłem kiedyś obiektyw "bgn". Jak dla mnie stan dobry plus.

Tutaj masz wątek na temat KEH i bgn :)
http://www.apug.org/forums/forum51/7536 ... gains.html

T.
martian1
-#
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2010, 00:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: martian1 »

Odświeżę temacik.

Może jest ktoś chętny na wspólne zakupy z keh.com? Ceny niektórych podzespołów mimo tragicznego kursu złotego niskie w porównaniu z tym co u nas (lub ebay). Niestety dodając przesylke i podatki cena staje się już przynajmniej europejska. Zamawiając kupą jakoś by sie to nam rozbiło.
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

martian1 pisze:Odświeżę temacik.

Może jest ktoś chętny na wspólne zakupy z keh.com? Ceny niektórych podzespołów mimo tragicznego kursu złotego niskie w porównaniu z tym co u nas (lub ebay). Niestety dodając przesylke i podatki cena staje się już przynajmniej europejska. Zamawiając kupą jakoś by sie to nam rozbiło.
Zalezy kiedy bys robil zakupy, ale pewno ja bym sie chetnie tez podpial!
Awatar użytkownika
schabu
-#
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: schabu »

hej, ja chcę się dopisać - muszę kupić kilka rzeczy.
blog!
----------
Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?
bydz
-#
Posty: 30
Rejestracja: 05 wrz 2011, 21:21
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bydz »

Mnie tez interesuje coś:)
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Też bym wziął jakieś szkiełko :)
martian1
-#
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2010, 00:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: martian1 »

Ktoś tam ostatnio kupował? Wolimy przesyłke zwyklą pocztą czy kurierem? Dla mnie chyba wszystko jedno - tu i tu sprzęt nam pewnie w trasie skopią :). Poczta to chyba niezmienne 60$. Jestem KEHowym prawiczkiem więc fajnie jakby się ktoś dośw wypowiedział.

No to zakładając, że nawet w te 5 osób byśmy coś wzieli to juz koszt przesylki robi się mniej grozny. Pozostaje jeszcze vat i cło - razem pewnie z 25%. Opłaca się?
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

martian1 pisze:Ktoś tam ostatnio kupował? Wolimy przesyłke zwyklą pocztą czy kurierem? Dla mnie chyba wszystko jedno - tu i tu sprzęt nam pewnie w trasie skopią :). Poczta to chyba niezmienne 60$. Jestem KEHowym prawiczkiem więc fajnie jakby się ktoś dośw wypowiedział.

No to zakładając, że nawet w te 5 osób byśmy coś wzieli to juz koszt przesylki robi się mniej grozny. Pozostaje jeszcze vat i cło - razem pewnie z 25%. Opłaca się?
Ubezpieczona przesylka za 60 USD powinna styknac. Clo - jest tam jeszcze jakas oplata manipulacyjna wliczona, wiec wychodzi to troche wiecej (ale nieduzo). Czy sie oplaca - kazdy musi sam sobie przeliczyc. :)

Co do KEH, to robilem tam kiedys zakupy jak bylem chwilke po drugiej stronie Atlantyku. :) Jak dla mnie - to sa idealni. Ichniejszy BGN to "EX" wielu sprzedawcow. Natomiast ze dwa razy skusilem sie na UG (ale cena tez byla dobra) i raz to byl mocno porysowany obiektyw a kiedy indziej troche zagrzybiony... Niemniej robily nawet dobre zdjecia :)
martian1
-#
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2010, 00:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: martian1 »

No ja właśnie nie jestem pewien czy jak brać to brać BGN czy EX bo są mieszane opinie. EX to pewniaczek. W BGN podobno jest niezly rozrzut ale za to ceny baaaardzo zachęcają do ryzyka :).
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

martian1 pisze:No ja właśnie nie jestem pewien czy jak brać to brać BGN czy EX bo są mieszane opinie. EX to pewniaczek. W BGN podobno jest niezly rozrzut ale za to ceny baaaardzo zachęcają do ryzyka :).
Z moich doswiadczen jest dokladnie tak jakbym oczekiwal po tej skali: http://www.keh.com/PopupGrade.aspx

Hmm, raz zabralem wielkoformatowego Super-Angulona 58mm BGN - i mial troche uszkodzony gwint (ale da sie wkrecac filtry bez wiekszego problemu, moze troche ciezej wchodza). Ale np. przy Fujinonie 300mm do tej pory nie wiem czemu tez mial BGN. Oba mam juz prawie dwa lata i spisuja sie idealnie. :)

Dla porownania - mam akurat online zdjecie obiektywu ktory byl w stanie UG. Wygladalo to mniej wiecej tak: http://momenty.net/temp/sprzedaz/bronica-03.jpg

Osobiscie nie mialbym oporow przed kupowaniem od nich czegos jako BGN, ale to moje osobiste zdanie. :)
martian1
-#
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2010, 00:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: martian1 »

... a tymczasem złoty nadal spada. To jakiś żart. Kiedy w koncu sie czlowiek chce zabrac za zakupy okazuje sie, ze waluta nie sprzyja. Jednak i tak przy zamowieniu grupowym nadal sie oplaca :)
nipen
-#
Posty: 458
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: nipen »

Czy ktoś może podać, jakie stawki cła obowiącują w tym kraju na konkretnie ten asortyment sprowadzany konkretnie z KEH, czyli USA, czy to jest widzimisię urzędnika? Sam chętnie zakupię kasetę 120 i Sekora 180-kę (WN lub W) do RZII.
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

nipen pisze:Czy ktoś może podać, jakie stawki cła obowiącują w tym kraju na konkretnie ten asortyment sprowadzany konkretnie z KEH, czyli USA, czy to jest widzimisię urzędnika? Sam chętnie zakupię kasetę 120 i Sekora 180-kę (WN lub W) do RZII.
Samo clo jest niewielkie - zaleznie od przedmiotu, zwykle do kilku procent (a czasami nawet 0). Duzo wiecej sie placi w istocie za podatek od towarow i uslug (VAT), ktory jest naliczany kazdej przesylce przychodzacej spoza UE.

Tutaj mozesz sobie sprawdzic konkrente stawki :) http://isztar.mf.gov.pl:7080/taryfa_celna/web/main_PL
ODPOWIEDZ