Yashica electro 35 GS

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aleheca
-#
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2010, 13:42
Lokalizacja: Bstok

Yashica electro 35 GS

Post autor: aleheca »

Witam,
dziś przyszedł mój prezent pod choinkę - dalmierz Yashica electro 35 GS, jednak radość szybko się skończyła. Przyznam, że nigdy tego modelu wcześniej w ręku nie miałem, a jednak zdecydowałem się na zakup. Z tego co widzę jest problem..
Przy ustawieniu aparatu w stan AUTO każdorazowo w przypadku gdy zaświeci źółta dioda informująca o dluższym czasie naświetlania gdy przyciskam na spust migawka się otwiera, ale nie zamyka się dopóki nie puszczę spustu migawki! Zachowuje się dokładnie jak przy opcji "B". No to chyba nie jest normalne? Czy ktoś się orientuje co może być nie tak? Dodam, że dioda kontrolna baterii świeci, a aparat był sprzedany jako kompletnie sprawny. Robię coś źle, czy moje obawy są słuszne? Proszę o szybką pomoc, możliwe, że będę musiał odsyłać.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2011, 20:05 przez aleheca, łącznie zmieniany 2 razy.
.. ... ..
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

O ile dobrze kojarzę, to masz problem z jednym z (niewielu) elementów elektronicznych w środku, który odpowiada za opóźnienie migawki. Z wiekiem przestaje on działać poprawnie. Moja Yashica miała tak od czasu 1/30, to podobno prosta naprawa... Weesee coś wie na ten temat ;)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
aleheca
-#
Posty: 11
Rejestracja: 10 mar 2010, 13:42
Lokalizacja: Bstok

Post autor: aleheca »

Niestety, ale podjąłem decyzję o tym aby wrócił do sprzedającego. A szkoda bo ładny aparacik.. :)
.. ... ..
ODPOWIEDZ