Czarodziej? czyni cuda z obiektywów!

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

czaad chłopie daj sobie na luz. te twoje prowokacyjne brednie nic nowego nie wnoszą. chcesz, wysyłaj twoja sprawa. ale nie trolluj już
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Minolciarz1979 »

czaad pisze:Witam.
Dostałem kolejnego maila od osoby, która miała kontakt z Panem Zygmuntem.
Pewnie rozpęta to kolejną burzę wśród `teoretyków".
Mail do złudzenia przypomina "rzetelne" opinie rzekomo zadowolonych kupujacych magnetyzery/ceramizery i inne cudowne wynalazki do samochodów. Wystarczy słowo "obiektyw" zastąpić słowem "magnetyzer/ceramizer/sryzer", inne zaś słowa kluczowe traktujące o optyce (jasność, kontrast, soczewka, odwzorowanie barw itd) zastapić słowami z dziedziny motoryzacyjnej i mamy pisanego na zamówienie maila gloryfikującego "cudowne wynalazki". Dziwne, że wszystkie takie maile są dokładnie na jedno kopyto! Jednym słowem szeroko zakrojona akcja mająca na celu złapanie jak najwięcej NAIWNYCH. Dziwnym trafem przy aukcjach magnetyzerów/ceramizerów/sryzerów i innego szitu też ZAWSZE na efekty należało poczekac jakiś czas, albo jakiś przebieg (od 1000 do 10000 km) - dlaczego?? Bo DUŻY procent kierowców po prostu zapomnie, że zamontowało takie gówno w samochodzie i nie wystawi z zapomnienia komentarza negatywnego. A ci, którzy sobie przypomną i stwierdzą, że wywalili kasę w błoto, nawet jak wystawią nega, to zawsze można ripostować, że to robota nasłanych przez konkurencję kretów aby zdyskredytować te "cuda". Do tamtych aukcji nawet były skany badań powaznych instytutów naukowych z zachodu potwierdzające cudowne własności tych naciągactw - tylko, że instytuty o takiej nazwie nie istnieją... Tyle w temacie tego szitu. Po prostu szeroko zakrojona akcja mająca na celu wyciąganie kasy od naiwnych ludzi. Skończyła się era magnetyzerów/ceramizerów/killbilów, zaczęła moda na cudownie regenerujące się powłoki.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 18:41 przez Minolciarz1979, łącznie zmieniany 2 razy.
p_swiro
-#
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:30
Lokalizacja: warszawa

Post autor: p_swiro »

Przyznam, że natknąłem się na aukcję tego Pana. Na obiektyw miałem ogromną chrapkę - jednak gdy zobaczyłem opis to zrezygnowałem. Przykombinowane trochu, a i cena jakaś taka zawyżona :-/
Awatar użytkownika
trumil9
-#
Posty: 249
Rejestracja: 06 sie 2009, 04:28
Lokalizacja: PL/US

Post autor: trumil9 »

Jezeli ktos posiada obiektyw, ktory w ramach "badan" nad optyka chce wyslac do faceta to ja nie mam z tym problemow. Tak sie stalo, ze troche kupowalem i sprzedawalem obiektywy do roznych systemow i takie bajeczki o poprawie wlasciwosci optycznych mnie nie przekonuja zupelnie. Aby poprawic "performace" obiektywu nalezy obiektyw przejustowac jezeli tego wymaga oraz oczyscic wszystkie elementy szkalne, tam gdzie jest to mozliwe. A niemozliwe jest oczyszczenie klejonych soczewek, ktore rozwarstwiaja sie lub warstwa kleju/balsamu jest juz zniszczona przez grzyby. Takie soczewki nalezy rozkleic i ponownie skleic. To po pierwsze. Po drugie: Takze niewiele da operacja przywrocenia swietnosci elementom szklanym w srodku obiektywu, zaatakowane przez grzyby, nawet jezeli pozornie to wyglada na "haze" lub "fog", a jest objawem nieodwracalnej zmiany powloki szklanego elementu. Nie da sie bez odpowiedniego parku maszynowego wypolerowac porysowanej soczewki. Ale to tylko takie moje gdybania. Natomiast nie wierze, ze ktos jest w stanie poprawic jakosc obiektywu majacego dla przykladu kilka grup soczewek. Poza tym przez brak odpowiedniej wiedzy o optyce z poczatkow XX wieku mozna w sposob trwaly uszkodzic obiektywy posiadajace i wartosc jako optyka i jako obiekt kolekcjonerski. I zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze cala dyskusja i proby udowadniania, ze facet cuda czyni jest albo trollowaniem albo "tekstem sponsorowanym". Ale jezeli ktos chce miec straty, to viola - przeciez sztuka barany tłuka. Jak komus sie chce niech sie zapyta kaszpirowskiego od obiektywow czy daje gwarancje na poprawe jakosci optycznej Augenieux, wyslac trupa kupionego za grosze na parts i niech gosciu walczy. Do mnie bzdury typu, ze obiektyw nalezy ssprawdzac tylko w swietle dziennym a uzywanie innych zrodel swiatla "znieksztalca" rzeczywistosc to totalna bdura i gdybym mogl to bym facetowi w oczy powiedzial, ze jest albo totalny idiotaa albo ludzi robi w konia. Bo nie wykluczone jest, ze facet ma kuku na muniu i uwaza sie za odkrywce, wiec pierniczy glupoty.
pozdrowienia, wojtek
przepraszam, nie mam polskich znakow
http://70fahrenheit.wordpress.com
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Minolciarz1979 »

trumil9 pisze:ze jest albo totalny idiotaa albo ludzi robi w konia
Zdecydowanie robi w konia. Dobry cwaniak.
trumil9 pisze: Bo nie wykluczone jest, ze facet ma kuku na muniu i uwaza sie za odkrywce, wiec pierniczy glupoty
Mała szansa, że to świr. Cwaniak jak ci kiedyś od magnetyzerów/ceramizerów/aktywatorów magnetycznych/generatorów HHO itd.
trumil9 pisze:obiektyw nalezy ssprawdzac tylko w swietle dziennym a uzywanie innych zrodel swiatla "znieksztalca" rzeczywistosc to totalna bdura
Zapewne nalezy go też sprawdzać o odpowiedniej godzinie, odpowiedniej pory roku, przy odpowiedniej wilgotności powietrza :-P
Roman433
-#
Posty: 7
Rejestracja: 24 gru 2011, 07:50
Lokalizacja: z Białegostoku

Post autor: Roman433 »

Witam serdecznie wszystkich fanów fotografii. Tak się złożyło, że to ja jestem tym Panem Zygmuntem. Chciałbym na wstępie wyjaśnić kilka wątków poruszanych właśnie na tym forum i nie tylko? Pozwolicie mi chyba na to .

1.) Sprawa komponenty audio, cały zestaw okablowania wraz ze stolikiem pod sprzęt grający mojej produkcji i mego autorstwa były prezentowane na Audio Show w 2009.R , z Regą pokój 611.

2.) Więc była taka możliwości posłuchania ich i konfrontacji z innymi zestawami audio prezentowanymi na wystawie. Wiele osób na tej wystawie przyniosła ze sobą własne nagrania na płytach CD., Więc prosiłbym, a raczej mam pytanie do osób, które zabierają głos na tym forum. Czy miały okazję być na tej wystawie, jeśli nie to może porozmawiałyby z osobami, które miały tą okazję wysłuchać całego zestawu Regi i muzyki prezentowanej z moim okablowaniem audio?

3.) Oraz wpływu okablowania na system audio.


4.) Wracając do spraw optyki cały proces jest opisany w zakładce na stronie o mnie na platformie Allegro pod użytkownikiem zymek62. Sprawa oszustwa dotyczy chyba osób, które wypowiadają się nie znając całego zagadnienia.

5.) Wracając do wypowiedzi internaty minolciarz1979 oszustów na Allegro- tak jest ich wielu , podobnie jak i moich pseudo wielbicieli, którzy już od początku sieją ferment w tej sprawie.

6.) Sam osobiście mam do dnia dzisiejszego 6- obiektywów kupionych na Allegro, a których stan całkowicie odbiega od stanu zamieszczonego w opisie.

Nie wspomnę już o fałszywych zakupach i e-mail od osób, które mnie chyba polubiły tudzież na platformie Allegro jak i na Ebay. Sprawą tą zajmuje się właśnie teraz policja ..

7.) W aukcjach moich na dole jest napisane *** Dla uniknięcia nieporozumień wszystko na temat procesu, …udzielam 12-dniowej gwarancji etc..


5.) Jeden z internatów napisał pozwolę sobie zacytować 14.07.2011.R
:jak dotąd potwierdza się nasza cecha narodowa: Ci, którzy nic nie wiedzą szeroko i chętnie się wypowiadają –zawsze negatywnie. Dalej cytuję trochę nam brakuje kultury wypowiedzi.
Co Śmieśniejsze to Pan przecież napisał do mnie 3-4 E-mail .Aż w końcu miałem Pana dosyć.
Pana wytycznych i definicji odnośnie czasu i metod mojej pracy, moich spostrzeżeń. I sprawdzania osób, które zakupiły na mich aukcjach moją optykę.
Wystarczyłoby w tej całej sprawie powiedzieć.
No dobrze Panie Zygmuncie wysyłam Panu obiektyw i czekam.

6.) Okres ponad 25-lat doświadczeń w temacie fotografii i muzyki dowiodły i utwierdziły mnie pozwolę sobie znowu zacytować słowa pewnego internauty „ ja16.07.2011.R
Słowo niemożliwe powinno zostać wykreślone ze słownika Napoleon I Bonaparte

7.) Człowiek, któremu już kilka obiektywów zrobiłem To jest Pan Jerzy próbował pewne sprawy poruszyć na tym forum, ale tak naprawdę nikomu nie zależy na wyjaśnieniu.
Chodzi raczej o robienie zamętu wokół tej sprawy i szukanie jakiejś sensacji kosztem innych.

8.) Wyjaśniam - Nie piszę w moim opisie mego procesu o monstrualnych zmianach i przemianach w samej optyce. Kiedyś też napisałem dobrze by było,aby Państwo zapoznało się z ta najlepszą optyką na świecie.

Pisałem również wiele razy o tym, że NP. z Canona 24/2.8 z powłokami powłokami.S.S.C - nie zrobimy wersji L lub obiektywu ze światłem 2 ,albo wersji 24/1.4 asfer.

ale jak daleko zajdą zmiany najlepiej kiedy porównamy je z tą drugą wersją.

9.) Jak i to, że tak naprawdę –całe spektrum barwy jest bardziej naturalne-, choć tak naprawdę potencjał tych szkieł jest ograniczony klasą monitora?


10.) Plastykę trzeba było by docenić, kiedy na warsztat weźmiemy takie szkła, jak pentax Limitem lub inne wybitne innych producentów. Co nie znaczy, że osiągniemy takie same rezultaty, jest to nie możliwe, ponieważ każdy z tych obiektywów jest inny?.

11.) Najlepsze jednak efekty osiąga się w świetle naturalnym i jednorodnym
i to że kiedy wejdą monitory z jeszcze lepszą rozdzielczością oraz lepszym oddanie całego spektrum barw różnice te jeszcze bardziej staną się widoczne tak jak dzisiaj są widoczne na dobrej klasie monitora. Skąd to wiem, ponieważ posiadłem dwa profesjonalne monitory i zakończyłem prace nad poprawką, ulepszeniem własnego monitora.

Odnośnie papierów oraz materiałów odwracalnych każdy z nich w i w innym stopniu oddaje barwę oraz ostrość rysunku.
I to jest zrozumiałe dla osób, które pracowały z tymi materiałami więc uważałem że nie muszę tego tematu rozwijać .
Nawet drobne zmiany wiele wnoszą dla osób, które pracują wiele lat na techniczna stroną tego tematu.

Na koniec moje motto dedykuję oczywiście wszystkim….” Ja naprawdę nie muszę nikomu nic udowadniać, przecież jest tyle innych wspaniałych i różnych obiektywów od moich na tym świecie.

No i nie każdy z nas mając narty wspaniałego Adama Małysza, będzie latać tak jak on.

Na koniec wszystkiego najlepszego ze Świętami 2011.R pozdrawiam redakcję i całą resztę. Pa....a
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

i to wszystko tuż przed świętami, żadnych konkretów tylko bla bla bla, no ale skoro Herbertowi wolno było napisać Dune, Tobie wolno było napisać to co powyżej i całą resztę.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć ZDROWYCH i Wesołych świąt, ciekawych pomysłów oraz wciąż tak bogatej weny twórczej :)
Roman433
-#
Posty: 7
Rejestracja: 24 gru 2011, 07:50
Lokalizacja: z Białegostoku

Post autor: Roman433 »

Coś z życia?
Jakieś 15 lat temu
Polecono mi dobrego stolarza.

Chciałem okleić swoje kolumny jakimś ładnym fornirem, a były to czasy, kiedy trudno było o dobrą okleinę i dobry klei.

Więc zapytałem się stolarza o cenę tej usługi. Stolarz po chwili namysłu odpowiedział, przeliczając to na dzisiejsze pieniądze jakieś 900zł.

Odpowiedziałem mu może znajdziemy jakiś kompromis.
Na to stolarz uśmiechnął się.

Mówi pan kompromis, najlepszym kompromisem będzie jak Pan to zrobi sam.

Odpowiedziałem mu, ale ja zupełnie nie mam zielonego pojęcia .

Stolarz na to, to nic trudnego po prostu kleić, zrywać, kleić zrywać aż do skutku …

Pozdrawiam Pana o raz wszystkich raz jeszcze.


----------------------



Chciałem powiedzieć że to żadna aluzja .
Po prostu tak jest w tym kraju nikt nie ceni nikogo i czyjejś pracy …
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Roman433, łącznie zmieniany 1 raz.
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

Pan Zygmunt monitory tez poleruje? czy wnika w matrycę, albo w wyrzutnię elektronową i zmienia gęstość elektronów które docierają do siatki dyfrakcyjnej, którą tez zmienił na lepszą?

Z całym szacunkiem, ale.... nie wniósł pan nic nowego do tematu, nic nie wyjaśnił, nic nie wyprostował, a moim zdaniem nawet się ośmieszył.

Żeby czyjąś pracę cenić, to ten wykonujący ją musi na to zasłużyć. Jako, że nie mam zaufania do innych, mój samochód nie widuje mechanika, wolę sam rozebrać silnik, wolę robić to tydzień czy dwa, ale wiem, że po woli i systematycznie osiągnę cel i będę pewny co i jak zrobiłem, nikt nie będzie mi wciskał ciemnoty, typu że do wymiany cięgła sterowania klapką nawiewu trzeba rozebrać pół samochodu i oczywiście zapłacić za to 1000zł, kiedy całą operacja zajmuje 30 minut.
sweetek
-#
Posty: 481
Rejestracja: 08 kwie 2011, 20:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: sweetek »

A ja uważam, że mimo wszystko bardzo miło, że Pan Zygmunt zabrał głos w dyskusji. Dzięki temu można teraz bezpośrednio rozwiać wątpliwości...
pozdr.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10079
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

sweetek pisze:A ja uważam, że mimo wszystko bardzo miło, że Pan Zygmunt zabrał głos w dyskusji. Dzięki temu można teraz bezpośrednio rozwiać wątpliwości...
pozdr.
Dobrze, że zabrał głos, jeśli to on. Ale z całym szacunkiem. nord ma rację, że to bla bla bla. Nic nie wyjaśnił, wręcz zamotał.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

odp.

Post autor: jac123 »

No tak, ale czy on ma obowiązek coś wyjaśniać?
Coca-cola też sprzedaje swoje produkty, ale skład specyfiku to ich tajemnica. Pan Zygmunt działa zgodnie z prawem, kto chce niech kupuje. Inni sprzedają gówno w papierkach i są na to chętni, mało tego po zakupie są zadowoleni. Większość tu zabierających głos mówi tylko "bla, bla, bla" , bo z usług ww nie korzystali.
Ludzie mamy wolny rynek, więc niech każdy robi co mu pasuje.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Myślę, że dzisiejsza dyskusja wszystko wyjaśniła :mrgreen:
Dla wszystkich najlepsze życzenia świąteczne!!
Lux mea lex
michalkruk
-#
Posty: 198
Rejestracja: 13 gru 2011, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: michalkruk »

Panie Zygmuncie, jeżeli Pański pomysł jest rzeczywiście dobry, to proponuje udać się do Canona, Nikona czy Carl-Zeissa; poprzedzając to wizytą w urzędzie patentowym. Gwarantuje, że jeżeli to co robi Pan, jest rzeczywiście tak dobre jak Pan twierdzi, to zarobi pan krocie i uniknie wyśmiewania na forum.

W świetle tergo co Pan pisze, operując pustymi danymi, nie podając żadnych konkretów (np. tak jak w testach obiektywów na optyczne.pl) to nie zostaje nam nic innego niż lekceważyć ten cały proces.

BTW Gdyby pan chociaż uchylił rąbka tajemnicy, to może byśmy ocenili całą sprawę inaczej, a i tak bez konkretnego know-how nikt by panu pańskiego procesu nie wykradł.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
trumil9
-#
Posty: 249
Rejestracja: 06 sie 2009, 04:28
Lokalizacja: PL/US

Post autor: trumil9 »

Panie Zygmuncie, niech Pan mi wytlumaczy dlaczego podswietlenie obiektywu silnym strumieniem swiatla pozwala na wychwycenie wszystkich osadow na wewnetrznych soczewkach obiektywu okreslanych jako mgielka, fog, haze itd a ogladanie obiektywu w dziennym swietle tego nie pokazuje? Czy to oznacza, ze w drugim przypadku zamglenie soczewek po prostu przestaje istniec? Niekoniecznie trzeba powolywac sie na stolarza i jego filozofie o fornirze. Po prostu mozna odpowiedziec zamiast nawijac komus makarony na uszy. Swiatecznie w dodatku...
pozdrowienia, wojtek
przepraszam, nie mam polskich znakow
http://70fahrenheit.wordpress.com
Zablokowany