O pisaniu na forum

Wasze opinie o nowej odsłonie serwisu - czego jest za dużo, czego za mało, co chcielibyście tu znaleźć - to będzie dla nas wskazówka w jaką stronę powinniśmy się rozwijać.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Nie mam nic przeciwko temu, że kolega sprzedaje topowe powiększalniki, a nawet popieram to. I tutaj mogę mu pogratulować i życzyć aby to robił jak najdłużej, bo takie są prawa rynku.

Natomiast nie akceptuję zniechęcania do "socjalistycznych wyrobów", które dla niektórych kolegów są jedynymi dostępnymi ze względów finansowych.
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

slawoj pisze:dadan_mafak - dziwię się, że drążysz temat, bo przez wykasowanie tamtych postów zaoszczędziłem Tobie wstydu i kompromitacji.
Sluchaj, zaczynasz byc nieuprzejmy. Chrzanie ta twoja przysluge a ocene o tym kto sie tu skompromitowal pozostawiam reszcie uzytkownikow. Jestes zaslepiony ta twoja misja z Opemusem i Kievem, tak zaslepiony, ze czytasz i przyjmujesz do wiadomosci tylko wybrane wycinki w wypowiedzi moich czy innych. omijasz fakty i przekrecasz znaczenie moich wypowiedzi, powtarzajac w kolko, ze tylko milosciwie pokazujesz ludziom, ze jest tania alternatywa na robienie zdjec. "Umknelo" Ci, ze ja tego nigdy nie zanegowalem, ze zwracam tylko uwage, ze Kiev nie jest Hasselbladem - przy czym nigdy nie napisalem, ze sie Kiev do niczego nie nadaje a nawet, ze sam mialem i, ze go wspominam najlepiej z moich pierwszych aparatow. Natomiast wsrod twoich postow wrecz roi sie od durnowatych stwierdzen badz podchwytliwych pytan w ktorych to udowadniasz, ze glupota jest kupno Dursta czy Rodenstocka bo Opemus i Anaret zrobia to samo. Zrobia? Wez, przyjedz, jak zrobisz tak samo jak ja to zwroce Ci za podroz i dostaneiesz ten pokonany zestaw ktory sobie sprzedasz spokojnie za 1000eur i bedziesz mial na filmy lub szkla z NRD. A jak nie zrobisz to zalozysz tu watek w ktorym wstawisz te "wstydliwe buzki", powiedzmy 20 sztuk... Przegranego zestawu nie chce...

Nie dziekuje rowniez za zyczenia dlugiego i owocnego handlowania bo gdybys "zapomnial" to w wykasowanych postach napisalem, ze wlasnie staram sie z tym skonczyc. Handlowanie nie jest takie fajne i robie to z koniecznosci a nie misyjnie.

To, ze ponownie Ci sie wydaje, ze polska fotografia analogowa to ludzie mlodzi ktorzy z trudem kupuja powiekszalnik za 300zl to znaczy tylko tyle, ze Ci sie tak wydaje a wydaje Ci sie zle. Nie masz pojecia ilu ludzi pracuje na innym sprzecie, nie znasz ich i nie masz z nimi kontaktu. Bardzo wielu z nich czyta koreks ale nie zabieraja glosu lub robia to anonimowo. Sa tu ludzie ktorzy maja ciemnie zlozone za parenascie tysiecy zlotych i nie sa to bogacze-snoby. Ktos wczesniej trafnie zauwazyl, ze sprzedaje sie mnostwo aparatow po pare tysiecy zlotych. Chyba to nie ta "twoja" mlodziez? Nie odbieraj innym mozliwosci wyboru i nie klam w nawet najsubtelniejszej formie. Susza jest w Polskim necie jesli chodzi o ciemnie, chwala koreksowi i at, to rodzynki ale to nadal malo. Na dodatek czasami bardzo stronniczo....

Nie oszczedzaj mi wstydu
Nie zmieniaj sensu moich wypowiedzi
Nie przeinaczaj i nie pomijaj znaczacych stwierdzen

Najlepiej juz w ogole sie do mnie nie odzywaj...

Chyba jeszcze nikt mnie tak nie zmotywowal do ruszenia ze swoja strona jak Slawoj...mam totalnie dosc, normalnie zostalem ocenzurowany jak za komuny i jeszcze kazano mi podziekowac, ze uniknalem kompromitacji a osoby trzecie zostaly pozbawione przeczytania dyskusji ktora zaczela sie od porownania Anarata z Rodagonem. Porownania ktore zaczal Slawoj :!: a nie ja...
Generalnie cel osiagniety. Element wywrotowy usuniety, tresci rewolucyjne usuniete, zostala sama najprawdziwsza prawda o porzadnym, socjalistycznym obiektywie. A prowodyr nie zostal wtracony do wiezienia tylko dostal delikatna sugestie, ze jeszcze powinien podziekowac. Mogl zabic a tylko w ryj kopnal. Dziekuje.

Bez odbioru (dot. tylko Slawoja)
Awatar użytkownika
ypres.bass
-#
Posty: 147
Rejestracja: 01 cze 2011, 08:45
Lokalizacja: Pardubice (Czechy)
Kontakt:

Post autor: ypres.bass »

panie admine, była by moźliwość dodać do tej grupy symbolów pod emotikonami teź typickych polskich liter naprz. a/e z ogonkiem? moja klawiatura komputerowa ich niema... dziekuje
Standa, kumpel z Czech :-)
politicon.eu | simonds.pl
Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: Michał Kowalski »

zerkne co da sie zrobic ;)
Fotograf Chrzanów - fotografia ślubna
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Minolciarz1979 »

slawoj pisze: Zapominasz o tym, że w naszej części Europy, to właśnie na "socjalistycznym sprzęcie" ludzie zaczynali swą przygodę z fotografią. Gdzie wtedy były wychwalane przez Ciebie Dursty, Leitzy czy inne topowe powiększalniki?
W tamtym okresie powstawały wspaniałe odbitki, które swoją jakością wykonania nie odstawały od tych z zachodu, a wykonywane były właśnie na Opemusach czy innych Meoptach. I powiem więcej, te "socjalistyczne wyroby" pracują do dzisiaj i nadal spod nich wychodzą bardzo dobre technicznie prace.
A jak masz uraz do Opemusa czy Anareta (bo nie udało Ci się osiągnąć zadowalających efektów na niczym innym niż Durst), to proszę nie zniechęcaj do tego sprzętu innych, a szczególnie młodych ludzi.
Gdzie wtedy były Dursty i Leitzy? A gdzie miały być? Na zachodzie... Równie dobrze mógłbyś napisac, że to na syrenach i maluchach Polacy zaczynali przygodę z motoryzacją i gdzie wtedy były inne samochody? Ano były np. w Ameryce od lat 50-tych. Bez porównania do tych z komunistycznej Europy. Polonezy, maluchy, duże fiaty tez jeźdzą do dziś, ale jeźdzą też Cadillace, mustangi i camaro... Ja tez mam uraz do Anaretów, miałem 3, dopiero przesiadka na Componona, a potem na Rodagona sprawiła, że jakość zdjęcia wyraźnie podskoczyła. Zgadzam się w pełni z Dadanem - zachód ZAWSZE miał lepsze sprzęty pod każdym względem i tyczy się to nie tylko fotografii. A, że blokował nas komunizm przed "zgniłym" zachodem to tylko powodowało, że ludzie MUSIELIi kuleć na komunistycznych sprzętach. Przykładów mógłbym mnozyć... Nie wmówisz mi chyba, że gdyby przeciętny amator fotografii miał wtedy wybierać między, dajmy na to, jakimś modelem Zenita i szklarnią pod niego, a np. Minoltą 9000AF czy 7000i (lata 1985-90) to większośc wybrała by Zenity??
PS. Minoltę dałem tylko jako przykład.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2011, 14:12 przez Minolciarz1979, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: Michał Kowalski »

Zrobione
ypres.bass pisze:panie admine, była by moźliwość dodać do tej grupy symbolów pod emotikonami teź typickych polskich liter naprz. a/e z ogonkiem? moja klawiatura komputerowa ich niema... dziekuje
ODPOWIEDZ