Paski na zdjęciach.

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

likeyou
-#
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2011, 15:11
Lokalizacja: Zamość

Paski na zdjęciach.

Post autor: likeyou »

Hej. Mam nadzieję że pisze ten post w dobrej kategorii. Jeśli nie to z góry przepraszam :) No więc nie wywołuję sama zdjęć bo po prostu nie mam do tego warunków. Dlatego też zawsze jak idę do fotografa proszę o wywołanie kliszy i zgranie zdjęć na płytę. Zawsze chodzę do tego samego punktu. A teraz gdy odebrałam kliszę i płytę na płycie na zdjęciach są straszne paski ! :< Nie na wszystkich zdjęciach są te paski ale na większości Zdjęcia są tak jakby zniszczone przez ten fakt. Nie wiem czy odnieść to do fotografa żeby zareklamować czy to może moja wina? Nie mam pojęcia dlatego proszę Was o rady. W załączniku dałam jedno ze zdjęć. Pozdrawiam ;>
Załączniki
Paski są bardzo widoczne na tym zdjęciu.
Paski są bardzo widoczne na tym zdjęciu.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Paski na zdjęciach.

Post autor: J.A. »

Prawie na pewno wina skanowania
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
yogeeboo
-#
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2009, 11:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: yogeeboo »

Jak na negatywie nie ma pasków to wina skanowania, jak są - błąd gdzie indziej.
REVUEFLEX SDI/Minolta 500si/Lubitel166
likeyou
-#
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2011, 15:11
Lokalizacja: Zamość

Post autor: likeyou »

Sprawdzałam i na negatywie nie ma, raczej dałoby się je zauważyć. No więc pewnie jutro podskoczę do foto i to zareklamuje. A co dalej to nie wiadomo. No i oczywiście dziękuję ;)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10068
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

likeyou pisze:Sprawdzałam i na negatywie nie ma, raczej dałoby się je zauważyć. No więc pewnie jutro podskoczę do foto i to zareklamuje. A co dalej to nie wiadomo. No i oczywiście dziękuję ;)
Po temacie widać, że nie jest to łatwe do zeskanowania. Laborant puścił na automacie (ile płacisz za skanowanie?) przypuszczam, że bez ręcznego ustawiania parametrów się nie obejdzie, a to wcale nie jest takie łatwe.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Przyjrzyj się, czy aby paski nie występują tylko na ciemniejszych klatkach. Skaner żeby wyciągnąć jakieś szczegóły z ciemnych partii zostawia takie właśnie niespodzianki.
ODPOWIEDZ