agfa isolette

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Też mogę się dopisać do klubu - w chwili słabości przepłaciłem za Isolette II z Agnarem w pobliskim komisie (120zł). Po wysypaniu piasku (chyba dzieci się nim bawiły w piaskownicy), wyczyszczeniu soczewek i uszczelnieniu miecha na rogach mieszanką butaprenu i czarnej farby akrylowej okazało się że działa bezproblemowo (poza samowyzwalaczem). Migawka chyba trochę zwolniła (jeszcze nie pomierzyłem) ale film testowy wyszedł ok (nie licząc tego, że srogo się przeliczyłem myśląc że na 1/25 zrobię nieporuszone zdjęcia ;-) ).
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

Kolejny Isolleciaż melduje się na posterunku:P....mój egemplarz przyjechał z dani....za 150 koron duńskich:P...czyli jakieś 75 zł...Isolletka II z Agnarem....


Pytanie macie może gdzieś jakieś zdjęcia lub instrukcję jak rozebrać obiektyw i przeczyścić?....pierścień od ostrzenia skrzypi mi tak że szok:P....


pozdrawiam
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Spróbuj wykręcić 3 śrubki na zewnątrz pierścienia ostrości, a potem wykręcić przedni człon. Tylko wykręcając zapamiętaj w jakim położeniu wyjdzie z gwintu - oznacz to sobie jakoś bo potem skręcając musisz zacząć od tego samego miejsca (tam gwint jest chyba potrójny więc jak nie zaznaczysz to masz szansę 1/3 trafić prawidłowo przy składaniu).
Żeby potem ostrzył musisz albo liczyć ile obrotów zajęło wykręcenie, albo lepiej ustawić z powrotem na nieskończoność wg matówki przyłożonej z tyłu.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 10:37 przez Henry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miron19j
-#
Posty: 86
Rejestracja: 01 lut 2010, 10:42
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Kontakt:

Post autor: miron19j »

ja też się zgłaszam ze swoją II z Agnarem
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

miałem.. sprzedałem.. nie żałuje :-D
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

Taką z Solinarem to bym nawet używał mimo kwadratu. Niestety Agnar w Pronto predysponuje ją raczej do zabawy. Ale czasy trzyma całkiem nieźle jak na staruszka:
1/25 -> 1/19
1/50 -> 1/41
1/100 -> 1/77
1/200 -> 1/163
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

melduję się z Izolatką na pokładzie. W zasadzie to ta sama Izolatka, którą miał Cichy, ale udało mi się naprawić spust migawki. Dla odmiany, zepsuła się sama migawka- tzn. muszę najpierw zrobić zdjęcie z zasłoniętym obiektywem, naciskając na spust i popychając naciąg migawki, dopiero potem naciągnąć i zrobić zdjęcie. No i dlatego kupiłem Rolleiflexa, ale izolatkę będę miał do kieszeni, coby np. zabrać do szkoły.
Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Filip »

filozof97 pisze:melduję się z Izolatką na pokładzie. W zasadzie to ta sama Izolatka, którą miał Cichy, ale udało mi się naprawić spust migawki. Dla odmiany, zepsuła się sama migawka- tzn. muszę najpierw zrobić zdjęcie z zasłoniętym obiektywem, naciskając na spust i popychając naciąg migawki, dopiero potem naciągnąć i zrobić zdjęcie. No i dlatego kupiłem Rolleiflexa, ale izolatkę będę miał do kieszeni, coby np. zabrać do szkoły.
Isolette jest dobra też do celów turystycznych - mała i poręczna. Z Apotara wychodzą całkiem ostre zdjęcia.

Obrazek
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

ja mam tego gorszego- Agnara i migawkę, która nie wiadomo skąd się pojawiła w tym aparacie(żadna instrukcja czy recenzja którą udało mi się znaleźć w sieci jej nie uwzględnia)- bo nie jest to Pronto, Prontor tylko... Vario, więc 25, 50, 200 i B.
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

Jak sie ja przymknie do f8-f11 to jest ostra..

Ja swoja izole zamienilem na Franke Solide III ze sznajderem f2.9. Plastyka mnie powala :-)
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Pet
-#
Posty: 139
Rejestracja: 22 cze 2010, 10:56
Lokalizacja: Warszawa / SND
Kontakt:

Post autor: Pet »

Fikumiku pisze:
Pytanie macie może gdzieś jakieś zdjęcia lub instrukcję jak rozebrać obiektyw i przeczyścić?....pierścień od ostrzenia skrzypi mi tak że szok:P....

Może tu znajdziesz coś, co Ci pomoże:
http://www.kyphoto.com/classics/forum/m ... 1275488090
i tu:
http://www.rolandandcaroline.co.uk/repair.html

Przy okazji też się mogę zameldować jako użytkownik Isoletki III (chociaż z doskoku - bo to żony aparat i ja tylko czasem jej zabieram).
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: junkers_ju-87 »

Fikumiku pisze:Kolejny Isolleciaż melduje się na posterunku:P....mój egemplarz przyjechał z dani....za 150 koron duńskich:P...czyli jakieś 75 zł...Isolletka II z Agnarem....


Pytanie macie może gdzieś jakieś zdjęcia lub instrukcję jak rozebrać obiektyw i przeczyścić?....pierścień od ostrzenia skrzypi mi tak że szok:P....


pozdrawiam
jak do mnie zadzwonisz pod nr 79 312 84 15 to ci powiem jak się dostać do wszystkich soczewek żeby je wyczyścić . dzwoń między 14 a 20 -ą .
żeby ustawić potem ostrość będziesz potrzebował kawałek matowej szybki lub coś co zastąpi matówkę.
może też być zmatowiony plastik..
Możesz zaryzykować próbę "zapamiętania" położenia soczewki ale nie zawsze to się udaje.
Najlepiej ustawić ostrość na matówce.
ju_87
Fikumiku
-#
Posty: 556
Rejestracja: 24 sie 2009, 09:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fikumiku »

junkers_ju-87 pisze:
Fikumiku pisze:Kolejny Isolleciaż melduje się na posterunku:P....mój egemplarz przyjechał z dani....za 150 koron duńskich:P...czyli jakieś 75 zł...Isolletka II z Agnarem....


Pytanie macie może gdzieś jakieś zdjęcia lub instrukcję jak rozebrać obiektyw i przeczyścić?....pierścień od ostrzenia skrzypi mi tak że szok:P....


pozdrawiam
jak do mnie zadzwonisz pod nr 79 312 84 15 to ci powiem jak się dostać do wszystkich soczewek żeby je wyczyścić . dzwoń między 14 a 20 -ą .
żeby ustawić potem ostrość będziesz potrzebował kawałek matowej szybki lub coś co zastąpi matówkę.
może też być zmatowiony plastik..
Możesz zaryzykować próbę "zapamiętania" położenia soczewki ale nie zawsze to się udaje.
Najlepiej ustawić ostrość na matówce.
Dzięki wielkie panowie, już sobie poradziłem bez większych problemów. Smary były tak zastane że szok! Wiec przesmarowałem czymś do rowerowych łańcuchów:P...a zamiast matówki to matowionej plexi uzyłem....kiedyś ja kupiłem w sklepie plastycznym.

Dzięki i pozdrawiam
Maluje bez farb.

http://niewdana.pl/
ODPOWIEDZ