problem z hi matic e

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

flamner
-#
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2011, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

problem z hi matic e

Post autor: flamner »

Aparat dopiero co przyleciał ze stanów, jest w świetnym stanie, ale mam z nim mały problem. Mianowicie nie mogę zamknąć tylnej klapki Jej otwarcie również było nieco kłopotliwe, bo wymagało sporej siły w odciągnięciu sprężyny. Gdy dociskam klapkę, ona po prostu odskakuje, jakby zatrzask w ogóle nie trzymał. Czy jest to spowodowane jakimś uszkodzeniem podczas transportu, czy ja po prostu nie umiem tego robić(to mój pierwszy analogowy aparat)?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1900
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

flamner, a nie otwiera się tylnej ścianki poprzez uniesienie dźwigni zwijania ?
Prawdopodobnie coś się zatarło i być może wystarczy lekkie rozruszanie lub minikropelka np. WD40 na zamek zatrzasku. Pzdr.
Fan Pentax'a.
flamner
-#
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2011, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: flamner »

Problem w tym że unoszę tą dźwignie dociskam tył i puszczam dźwignie, a po chwili klapa odskakuje. Męczę się z tym już jakiś czas, jutro aparat wyląduje w jakimś serwisie ;/
Kubiq
-#
Posty: 55
Rejestracja: 13 sty 2011, 23:32
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Kubiq »

Może wrzuć zdjęcie zaczepów, ktoś kto ma tego hajmatika powinien zauważyć jeśli coś będzie nie tak.
flamner
-#
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2011, 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: flamner »

Aparat naprawiony, okazało się że został uszkodzony podczas transportu z usa, pan z serwisu chwile przy nim pogrzebał i nie zażądał nawet złotówki. Niestety dowidziałem się również że uszczelnienie nie jest oryginalne i przez to zamek od klapki gorzej trzyma. Korzystając z okazji mam jeszcze jedno pytanie. Do czego służy pierścień z literami na obiektywie(http://www.flickr.com/photos/stuslow/4373471165/) i rozpiska na tylnej klapce?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1900
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

Te tabele i ustawienia na obiektywie stosuje się przy pracy z dedykowaną lampą błyskową. Pzdr.
Fan Pentax'a.
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

A poza tym to genialny aparat. Zdjec pod swiatlo na pewno bym lepiej nie naswietlil.
Ja go polypanem karmie systematycznie.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1900
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Post autor: powalos »

radekone, ja ciągle choruję na ten aparacik. Szczególnie ze względu na rewelacyjny obiektyw. Taka optyka w wykonaniu dla lustrzanek kosztowałaby chyba krocie. . Na razie zadowalam się Yashicą 35FC. Pzdr.
Fan Pentax'a.
Marek1953

Post autor: Marek1953 »

Na wszelki wypadek tutaj masz opis tego modelu http://www.aparaty.tradycyjne.net/recenzja,191.html
radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

To jest wersja GF.
Powalos, poszukaj w Hameryce, ja tam kupem nowke za grosze, pelno ich tam jest. To mocno niedoszacowany aparat, bo wszyscy rzucaja sie na 7IIs. A po cholere manual w malym dalmierzu to nie rozumiem.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
ODPOWIEDZ