Czarodziej? czyni cuda z obiektywów!

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

No i czym się rajcujecie? Facet to ewidentny hochsztapler, ale co najgorsze/najlepsze sam w to święcie wierzy. W dyskusji na Pentaxie w tym temacie doszło niemal do walki wręcz. Byli tacy, którzy go znali "z widzenia" i twierdzili, że facet jest, co prawda zakręcony, ale o fotografii wie wszystko. Moim zdaniem o fotografii (w ogóle o czymkolwiek) wszystko może wiedzieć Bozia, a nie jakiś Zymek z Białegostoku. To temat dla psychiatrów, nie dla nas. Może facet sobie kupił lenspena? Odbiegając od tematu, spotykałem różnych ludzi ze "śmigłem". Był nawet jeden, co twierdził, że służył w dywizjonie 303. Rzeczywiście, miał szmergla na punkcie samolotów i lotnictwa, rozpoznawał marki i typy samolotów na 3 tys metrów, a jak podłapał słuchacza, to ten mógł książkę pisać. I on w to wszystko wierzył, do bicia by się rzucił, gdyby ktoś zarzucił mu kłamstwo. Ja też napisałem do Zymka powodowany ciekawością parametrów Zuiko 35-70/4 za dosyć sufitową cenę. Otrzymałem odpowiedź, a jakże. Tylko, że była to tyrada jakie wielokrotnie słyszałem od tego "lotnika".
Dałem sobie spokój z zaczepianiem Zymka ;-)

PS-"mój" lotnik nigdy nie był w wojsku z powodu odchyłów psychicznych. Zaliczył oddział zamknięty. Wojnę przesiedział u matki za piecem, bo bali się go wypuszczać na ulicę, żeby im jakiejś biedy nie napytał.
Przepraszam za długą tyradę, ale chyba to zakończy dyskusję, która nie jest warta prądu zużytego przez komputer...
Lux mea lex
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

zatem ci od magnetyzerów, kill billa i innych perpetum mobil

Post autor: Minolciarz1979 »

też są szurnięci? Pół biedy, jesli jakiś koles jest stuknięty. Gorzej, jak jest zwykłym naciagaczem i cwaniaczkiem, tego nie toleruję. Wiem, że tacy zarabiają na niewiedzy amatorów i co prawda nikt nikomu nie wciska na siłę niczego, ani nie wyrywa kasy z reki, ale jakaś przyzwoitość powinna być. Gdyby wiedział faktycznie cos o fotografii, to nie czytalibyśby bajek o ziarnistości, zwiększonym kontraście, jasności wiekszej o 50% itd... Dla mnie to bełkot na poziomie "spolaryzowanego pola magnetycznego rozbijającego molekuły paliwa i ładującego go dodatnio, a cząstki tlenu ujemnie" :-P
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

kiedys spytalem czy moze mi naniesc powloki na stary obiektyw. odpowiedz byla prostacka delikatnie mowiac. a, ze nie wierze, ze cham potrafi zrobic cos dobrego to zakonczyla sie wymiana zdan...
Leszeg
-#
Posty: 163
Rejestracja: 10 cze 2007, 09:54
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: Leszeg »

technik219 pisze: To temat dla psychiatrów, nie dla nas.
Fachowo nazywa sie to zespół Delbrücka lub pseudologia fantastica... I nie zgadzam się , że to nie jest temat dla nas. Psychiatrzy tez fotografują ;-)
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Panowie, podsumowując - gnojstwo trzeba pędzić

Post autor: Minolciarz1979 »

wszelakiej maści cwaniaków, oszustów i hochsztaplerów pedzić! Wszyscy tu obecni orzekli, że koleś to cwaniak i sprzedaje kit... Ja zgłosiłem cwaniaka do Allegro. Znamy się na fotografi, to nie ulega wątpliwości, więc w dobrym tonie jest zareagować i ukrócić to.
jaroz
-#
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2007, 13:34
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Panowie, podsumowując - gnojstwo trzeba pędzić

Post autor: jaroz »

Minolciarz1979 pisze:wszelakiej maści cwaniaków, oszustów i hochsztaplerów pedzić! Wszyscy tu obecni orzekli, że koleś to cwaniak i sprzedaje kit... Ja zgłosiłem cwaniaka do Allegro. Znamy się na fotografi, to nie ulega wątpliwości, więc w dobrym tonie jest zareagować i ukrócić to.
Popieram, tylko nie wiem co to da. Ja zgłosiłem wtedy, kiedy rozpocząłem wątek, a reakcji ze strony allegro żadnej do dnia dzisiejszego nie ma.
junkers_ju-87
-#
Posty: 534
Rejestracja: 25 lut 2010, 21:41
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Panowie, podsumowując - gnojstwo trzeba pędzić

Post autor: junkers_ju-87 »

jaroz pisze:
Minolciarz1979 pisze:wszelakiej maści cwaniaków, oszustów i hochsztaplerów pedzić! Wszyscy tu obecni orzekli, że koleś to cwaniak i sprzedaje kit... Ja zgłosiłem cwaniaka do Allegro. Znamy się na fotografi, to nie ulega wątpliwości, więc w dobrym tonie jest zareagować i ukrócić to.
Popieram, tylko nie wiem co to da. Ja zgłosiłem wtedy, kiedy rozpocząłem wątek, a reakcji ze strony allegro żadnej do dnia dzisiejszego nie ma.

Facet ma dobrze opracowany bajer.
Szkła oglądane właśnie w świetle dziennym nie pokażą tego co można
zobaczyć patrząc pod światło sztuczne punktowe.
Faktem jest że oglądając soczewki trzeba je obejrzeć i tak i tak .

A allegro nie będzie interweniować ponieważ nie jest stroną transakcji
a tylko udostępnia platformę do handlu.

Oczywiście mogą mu zablokować konto ale zaraz potem otworzy
nowe.

A Allegro jest zainteresowane tylko kasą.
ju_87
jaroz
-#
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2007, 13:34
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Panowie, podsumowując - gnojstwo trzeba pędzić

Post autor: jaroz »

junkers_ju-87 pisze: A allegro nie będzie interweniować ponieważ nie jest stroną transakcji
a tylko udostępnia platformę do handlu.
Bo to taka firma i taki naród, naród oszustów i złodziei (taką mamy reputacje i to nie tylko w Polsce)
Przykład: Kupujesz u angola np samochód i w okresie do miesiąca użytkowania jak wyskoczy jakaś usterka w związku z naturalnym zużyciem to ON poczuwa się do odpowiedzialności za to. Polak, kiedy wie że coś już ledwo dycha i lada moment będzie spory wydatek, sprzedaje problem i nic go nie obchodzi. Ot taka mentalność narodowa. Dlatego ostrzegam, jesteś za granicą i chcesz coś kupić to od każdego tylko nie od rodaka (podobnie rusek i ukrainiec), bo to na 100% wtopa. Przykre to ale prawdziwe. Na ebayu i aledrogo ma spore doświadczenie, więc z cała odpowiedzialnością te słowa piszę porównując oba rynki do siebie.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 19:51 przez jaroz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Minolciarz1979 »

jaroz, Dokładnie masz rację. Tylko u nas są w sprzedaży 10-cio letnie diesle z przebiegami 120-150 tyś km od dziadka z Wermachtu, co tylko do kościoła jeździł. Przykładów mozna mnożyć. Dlatego nie powinno się tego zostawić i udawać, że jest ok.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Re: Panowie, podsumowując - gnojstwo trzeba pędzić

Post autor: nord »

jaroz pisze:
junkers_ju-87 pisze: A allegro nie będzie interweniować ponieważ nie jest stroną transakcji
a tylko udostępnia platformę do handlu.
Bo to taka firma i taki naród, naród oszustów i złodziei (taką mamy reputacje i to nie tylko w Polsce)
Przykład: Kupujesz u angola np samochód i w okresie do miesiąca użytkowania jak wyskoczy jakaś usterka w związku z naturalnym zużyciem to ON poczuwa się do odpowiedzialności za to. Polak, kiedy wie że coś już ledwo dycha i lada moment będzie spory wydatek, sprzedaje problem i nic go nie obchodzi. Ot taka mentalność narodowa. Dlatego ostrzegam, jesteś za granicą i chcesz coś kupić to od każdego tylko nie od rodaka (podobnie rusek i ukrainiec), bo to na 100% wtopa. Przykre to ale prawdziwe. Na ebayu i aledrogo ma spore doświadczenie, więc z cała odpowiedzialnością te słowa piszę porównując oba rynki do siebie.

proponowałbym nie uogólniać.. niezbyt dobrze świadczy o piszącym ..lub mówiącym takie rzeczy o całym narodzie..

jeśli mamy pretensje do Jana, Icka czy Hansa.. nie obarczajmy za ich winy całych narodów. co zaś do wymienianych portali. nikt nas nie zmusza do korzystania z ich usług.
jaroz
-#
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2007, 13:34
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: jaroz »

To jest po prostu stereotyp i nic na to nie poradzisz. To jednostki pracują na opinię o całym narodzie. Pisząc powyższe słowa doskonale zdawałem sobie sprawę z ich wagi i jeśli kogoś dotknęły to jest mi przykro z tego powodu. To co napisałem powyżej, to po prostu jest to sumą faktów, opinii i realnych sytuacji z jakimi się zetknąłem pośrednio i bezpośrednio. Chcemy aby postrzegano nas inaczej? Wiele lat musi upłynąc aby to zmienić i wiedzcie o tym, że i tak większą rolę w tym odegra 0,1% negatywów niż 99,9% pozytywnych zachowań.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

tu się z Tobą zgadzam.. niestety jeden osobnik psuje opinie większości.. :-(

pozdrawiam
CHoSSeN OnE
-#
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2007, 07:53
Lokalizacja: Wastelands (Rzeszów)

Post autor: CHoSSeN OnE »

Widziałem już kiedyś aukcje tego człowieka i naszła mnie myśl. Albo jest naprawdę geniuszem z jakimiś wielkimi uprzedzeniami do producentów albo zwykłym oszustem. Firmy produkujące sprzęt foto, mające miliony, laboratoria i fachowców nie doszły przez dziesiątki lat do czegoś takiego jak on ? :mrgreen: A choćby nawet tak było, bo np. mógł mu obiektyw wpaść do czegoś tam i poleżeć ileś tam i on właśnie odkrył przypadkiem coś tam, na co poważny laborant nie wpadnie, bo np. jak zielona herbata która stała zaparzona 3 i pół miesiąca w temp 23,43 stopnia, może wpłynąć na szkło... Ale podzieliłby się z takim Canonem czy Nikonem i wyszedłby lepiej na tym niż sprzedając na Allegro :lol:
Inną możliwością jest Rollei Pan25, który jest również ukarany grzywną drobnoziarnisty powolny film prędkości.
czaad
-#
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2011, 20:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: czaad »

Odświeżę wątek.
Czy ktoś dał mu obiektyw do regeneracji? Inaczej ta dyskusja była jałowa.
Dzwoniłem dzisiaj do niego. Muszę przyznać, że wiedzę ma. Co prawda to może pomagać mu wkręcać ludzi. Nie przekonał mnie tekstami typu:
`efekty pojawiają się 2-3 mies. po procesie i rozwijają się do ok. roku`.
`po regeneracji obiektyw zaczyna widzieć jak ludzkie oko, które widzi ostro to co blisko a nieostro co daleko`. itd.
Jeszcze raz zapytam: ma ktoś doświadczenia z tym Panem?
Nie wiem czemu ale coś mnie kusi, żeby go sprawdzić.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: technik219 »

Czy ten temat to bumerang jakiś? To hochsztapler. To, że on święcie wierzy w swoje rewelacje nie znaczy, że ktoś inny też. Jego powinni zatrudnić w TV Markecie, bo gadkę ma w sam raz. Dajmy już spokój tym bajkom o żelaznym wilku ;-)
Zablokowany