plustek opticpro st64+

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

plustek opticpro st64+

Post autor: voided »

cześć;

czy miał ktoś z koleżeństwa do czynienia z tym cudem? z opisu wynika, że potrafi to zeskanowac film do formatu 5x7.

p.
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

Tak, ja mialem do czynienia (w sumie mam go jeszcze, lezy spakowany i nieuzywany).

Do duzego formatu jest naprawde zaskakujaco dobry. Robilem kiedys porownanie tej samej klatki zeskanowanej nim i Epsonem V700 i bylem zaskoczony... V700 wygral wprawdzie rozdzielczoscia (ale nieduzo...) i D-maxem (tez nie jakos bardzo duzo), ale ST64+ trzymal sie zadziwiajaco dobrze....

Z tego co pamietam holder jest wlasnie na dwa arkusze 4x5 (poziomo) albo jeden 5x7 (wsuwajac pionowo).
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

a to sie chyba skusze. za $120 nic lepszego nie dostane. jeszcze jedno, ten skaner jest dedykowany pod windows. i nie mam nigdzie informacji czy mi wogole ruszy na apple. dolaczone oprogramownie co potrzebuje m$ mi niepotrzebne, ale nie mam pewnosci czy mi sie to dogada z laptopem. a windowsa w domu nie pozwalam uzywac (choc na upartego, jakbym mial mozliwosc zeskanowania slajdu 5x7 o bym zrobil wyjatek).

p.
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

Ja mam Apple'a... najpierw uruchamialem pod VMWare Windowsa i tam skanowalem... i to chyba jedyna opcja. Nawet VueScan go nie obsluguje na innych platformach: http://www.hamrick.com/vuescan/plustek_ ... _st64.html
stereo
-#
Posty: 89
Rejestracja: 13 lip 2009, 18:05
Lokalizacja: Dokąd

Post autor: stereo »

Mam ten skaner. Całkiem ok, nie miałem kasy na nic lepszego. W stopce masz link dl mojego bloga, wszystko od ok. lutego skanowane właśnie na tym skanerze. Jak dla mnie do wglądówek, czy na neta ok, do drukowania później z tego nie. Z małym nie idzie mu tak dobrze jak ze średnim. Pewnie wielki będzie bardzo ładny :)
msierak
-#
Posty: 162
Rejestracja: 26 lis 2008, 08:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: msierak »

Do małego ZDECYDOWANIE odradzam - syf jakich mało. Zostawia smugi, ziarno i to nawet przy skanowaniu odbitek. Bardzo kiepski skaner.
Awatar użytkownika
przemur
-#
Posty: 498
Rejestracja: 26 mar 2010, 18:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: przemur »

msierak pisze:Do małego ZDECYDOWANIE odradzam - syf jakich mało. Zostawia smugi, ziarno i to nawet przy skanowaniu odbitek. Bardzo kiepski skaner.
Z tego co sie zorientowalem, oprogramowanie (=sterownik) nie ma funkcji to kalibracji CCD, wiec jak sie pojawi na nim troche syfow, to pojawia sie smugi. Ale jest rozwiazanie! Skaner da sie dosc latwo otworzyc z uzyciem plaskiego srubokreta, a listwe CCD mozna wyczyscic. U mnie zdzialalo to cuda.

Co do ziarna - DMax moze nie jest rewelacyjny, ale nie ma co przesadzac. Inne plaski skanery tez pokaza szum przy negatywach o bardzo duzej gestosci.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

przemur pisze:Skaner da sie dosc latwo otworzyc z uzyciem plaskiego srubokreta, a listwe CCD mozna wyczyscic. U mnie zdzialalo to cuda.
to się tyczy większości płaszczaków, epsonów też.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ