HC-110 / Ilfotec HC

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Pio
-#
Posty: 43
Rejestracja: 03 lut 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

HC-110 / Ilfotec HC

Post autor: Pio »

Ostatnio często używam ilfoteca HC i jestem z niego bardzo zadowolony.
Czy ktoś inny ma doświadczenia z tym wywoływaczem?
Zastanawia mnie jedna rzecz - czy można używać roztwór 1+31 dwukrotnie?
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Ja używam HC110 i jest to najlepszy wywoływacz o wszechstronnym zastosowaniu, zwłaszcza do filmów wysokoczułych. Nigdy jednak nie odważyłam się wywoływać filmu drugi raz w jakimkolwiek roztworze roboczym.
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Ja używam od pół roku tylko HC-110. To jest jednostrzałowiec więc nie ryzykowałbym ponowanego wołania w tej samej zupie i nie chodzi tu o fakt, że zupa się wyczerpie przy pierwszej partii materiału, ale że nie ma kontroli nad tym co się dzieje przy ponownym użyciu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie żebyś używał większych rozcieńczeń. Ja najcześciej pracuje na Dil. E (1:47) i jest miodnie.

P.S.
Tu masz zebrane rozcieńczenia i pooznaczane minima.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2011, 11:17 przez ulv, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
Pio
-#
Posty: 43
Rejestracja: 03 lut 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Pio »

Dziękuję za odpowiedzi.
Też zawsze zakładałem, że jednostrzałowiec to jednostrzałowiec, ale ostatnio na forum przewijają się porady na temat ponownego użycia rodinala 1+50/1+25...

Jakie filmy wołasz w 1+47?
Mi najlepiej wychodzi średni hp5+ i trix na 35mm naświetlane nominalnie w 1+31 i foma 200@160 na 1+63 i jestem zachwycony. Po przerobieniu ID-11, xtola, microphena i rodinala/r09 dochodzę do wniosku, że HC to chyba wywoływacz dla mnie.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2011, 12:28 przez Pio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Robię Trixa i Tmaxy w 120 wszystkie. Wcześniej korzystałem sporo z FX-39 i było nieźle, ale to co dostaję teraz bardziej mi się podoba.
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
ODPOWIEDZ