Canon EOS 33 i lampy

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

moonster
-#
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2010, 13:31
Lokalizacja: Warszawa

Canon EOS 33 i lampy

Post autor: moonster »

Witam,

Mam pytanie dotyczące kompatybilności lamp Nissin DI866 lub Canon 580EX z body analogowego Canona EOS 33. W sklepach internetowych jest napisane, że pasują tylko do cyfrówek. A jak jest z Waszymi doświadczeniami?

A może polecacie inne, lekkie rozwiązania?

Arek
stygi
-#
Posty: 65
Rejestracja: 16 paź 2009, 08:56
Lokalizacja:

Post autor: stygi »

Która wersja Canon 580EX ?
Z przyczyn technicznych koniec świata został odwołany. Za zaistniałe utrudnienia serdecznie przepraszamy !
Cypis
-#
Posty: 122
Rejestracja: 13 lis 2008, 16:58
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Cypis »

moonster pisze: A może polecacie inne, lekkie rozwiązania?
Metz 54 MZ4 / MZ4i, zapewne także inne MZ x
na stronie Metza sugerują stopkę SCA 3102.
Awatar użytkownika
xneon
-#
Posty: 261
Rejestracja: 02 lut 2010, 13:40

Post autor: xneon »

będzie działać. pamiętaj że minimalny czas naświetlania z lampą to 1/125s. nie popełnij błędu jak moja Pani, która pół rolki pojechała 1/250s i...:)
jacekCz
-#
Posty: 180
Rejestracja: 03 lut 2011, 21:08
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: jacekCz »

Cypis pisze:
moonster pisze: A może polecacie inne, lekkie rozwiązania?
Metz 54 MZ4 / MZ4i, zapewne także inne MZ x
na stronie Metza sugerują stopkę SCA 3102.
lampy w trybie automatyki własnej "A" działają nawet na zenicie. W/w Metze to bardzo fajne lampy z rewelacyjną taką automatyką. Stopka "typu zenit" z jednym stykiem to nazywa się SCA 301, pasuje do wszystkiego z wyjątkiem AF Sony/Minolta.

Stopki dedykowane, z większa ilością styków jak powyższa dadzą prawie na pewno meldowanie gotowości lampy (czyli również ustawienie bezpiecznego dla synchronizacji czasu), to jest funkcjonalność bardzo stara i ograna oraz "wyższe funkcjonalności" nawet z pomiarem TTL, meldowaniem ustawienia zooma, przysłony i podobnymi.

Canon na przeskoku z analoga na cyfrę mniej zerwał kompatybilność lamp niż Nikon (za to np radykalnie zerwał z manualami wcześniej). W Metzu są sytuacje, że firma nie obiecuje działania jakiegoś zestawu, a działa.

Tak ci ramowo mogę podpowiedzieć, siedzę w N. Jednak spore nadzieje bym robił, oczywiście bez gwarancji. Jako pewnik działanie automatyki lampy "A".

EDIT: Zapytałem Canonika, przekazał że lampa 580 chodzi z analogami w pełni, to samo Metze SCA
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 20:00 przez jacekCz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
schabu
-#
Posty: 161
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: schabu »

580ex na pewno działa w pełnej automatyce i rzecz jasna w manualu. nissin też będzie działał. jeżeli jest napisane, że nie pasują do innych aparatów niż cyfrowe to głupoty piszą.
eosa 33 i 3 miałem i robiłem z obydwoma wersjami 580, 550 czy 430 oraz jakąs manualną chińską.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 21:30 przez schabu, łącznie zmieniany 1 raz.
blog!
----------
Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?
ODPOWIEDZ