Kupiłem aparat, ale to był błąd

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
MarcinD
-#
Posty: 168
Rejestracja: 09 mar 2010, 23:57
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: MarcinD »

filozof97 pisze:
a jak się coś odłamuje, trzeszczy, skrzypi to raczej nie jest porządne.
Kiedy Ci w Praktice się coś odłamało, albo zatrzeszczało. Gdy korzystałem z pożyczonej Minolty wujka- to fakt, trzeszczało.

Ale skończymy się kłócić.
najważniejszy jest efekt końcowy czyli zdjęcie !
man, Ty się kłócisz. Te aparaty trzeszczą, tandetnie to złożyli z wykorzystaniem tandetnych materiałów. Ot co.
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

nie wiem, z jaką Praktiką się spotkałeś, ale każda linii L jaką widziałem była doskonale wykonana. Możliwe, że plastykowe B trzeszczały.
Awatar użytkownika
Maciejka
-#
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2010, 12:42
Lokalizacja: z 3 miejsc
Kontakt:

Post autor: Maciejka »

No to teraz ja, Hej

1) mam Praktice (MTL 5B) i powiem tak ... ciemna matowka, swiatlomierz ... korzystalem z lepszych (do trudnych zdjec nocnych to chyba nie) , ale wykonanie jest perfekcyjne. Moj znajomy mechanik precyzyjny, naprawiajacy aparaty chwali wnetrza tych aparatow samemu pozostajac fanem PraktiKi. A to ze "zachod" przegonil "wschod" to wszyscy wiemy, ale coz z tego Praktica moze nie jest tak fajna jak FM2, czy Leica R6.2 ale fajna nadal pozostaje.

2)Co do tematu glownego ...
Kiedys sie przesiadalem z wyzej wspomnianej PraktiKi na Nikona F601 i powiem, ze poczatek byl bardzo trudny i nieprzyjemny, tyyyyleeee guzikow. Z poczatku Nikonem fotografowalem znacznie wolniej, ale potem przez kolejne 10 lat byl to moj ulubiony aparat.
Guziki na poczatku sa " TRUDNE " i tyle.

Rada ... nie zmieniaj aparatu, zrob nim jeszcze 25 filmow, Hej

Pozdr. M.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

Joan pisze:
nord pisze: miałaś kiedyś w dłoniach system Ashasi Pentax..
znaffcy cholera jasna ;)
a więc zajrzałam z ciekawości do szuflad i naliczyłam 11 różnych Pentaxów (M42 i K), optyki nie liczyłam, chociaż z M42 to jest chyba więcej Zeiss Jena, ale nie piszę tego żeby się chwalić, bo jest to sprzęt odziedziczony :-(

.. a co do tych uranowych powłok to wydaje mi się że sam się kreujesz na 'znaffcę", bo nie wystarczy napisać że Pentax to zastosował,
Pisałem o pentax'ie a nie o innych markach.. tylko z tego względu że używałem tego systemu przez jakiś czas to wszystko. czy gdy napiszę że nazwa pentax zaczyna się na literę "P" również stwierdzisz ze się na coś kreuje..?

kolega powyżej zarzucił mi kalumnie ;) tom mu wsadził patyk w oko.. :P:P

pozdrawiam
D.M.M.
-#
Posty: 209
Rejestracja: 30 paź 2010, 07:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: D.M.M. »

nord pisze: nim coś napiszesz... przynajmniej sprawdź u wuja google.. nie mam daru edukowania.. ale czasem aż mnie coś korci aby jednego z drugim do oślej ławki zaciągnąć .. znaffcy cholera jasna ;)
ehh
Ehhhać nie musisz, ani do oślej ławki zaciągać. Jak pisałem później Takumary miały szkła z domieszką izotopu toru, a o uranowych powłokach przeciwodblaskowych to pierwsze słyszę. Tutaj masz bardzo dobry tekst www.if.pw.edu.pl/~sala/papers/Obiektywy.pdf, gdzie pan Filip Sala opisał prawdopodobnie większość konstrukcji. "Radioaktywnych" Takumarów mam dwa (zarówno wersje SMC jak i Super-Multi-Coated), do tego jeszcze pewnego Rokkora i swego czasu przeczytałem o tym wszystko, co tylko mogłem znaleźć. O uranowych powłokach nigdzie nie było. Link który podesłałeś również nie rozwiał moich wątpliwości, ale spróbuje coś sensowniejszego wygooglać. Reasumując nim zaczniesz odsyłać ludzi do wuja googla, oślej ławki bądź posądzać ich o nie myślenie, sam się zastanów czy jesteś w 100% pewny tego co piszesz.

Pozdrawiam
D.M.M.

---edit
Nic o uranowych powłokach przeciwodblaskowych nie znalazłem, jednak może jako taki znawca poratujesz jakimś linkiem, bądź wyjaśnisz coś bliżej.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2011, 11:49 przez D.M.M., łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ