Pilnie wypożyczę obiektyw 50mm / Wrocław

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

pandora_
-#
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2010, 06:13
Lokalizacja: Wrocław

Pilnie wypożyczę obiektyw 50mm / Wrocław

Post autor: pandora_ »

Mam dość nietypowe pytanie, do końca następnego tygodnia muszę wykonać odbitkę 40x50 z fillmu 24x35, zamówiłam oboiektyw mikar, ale obawiam się że nie zdąży dojść do mnie pocztą, tym bardziej że sprzedający nie podał nr konta i nie odpisuje póki co na mojego e-maila.


Powiem tak, potrzebuję od kogoś z Wrocławia pożyczyć (na jeden wieczór) obiektyw powiększalnikowy (do starego krokusa) z gwintem m42 jakiś 50 lub 50 mm odwdzięczyć się mogę czteropakiem:)
guerilla
-#
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2009, 23:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: guerilla »

niestety mam tylko m39 i nie mam przejściówek...
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

pandora_ - od biedy możesz wkręcić dowolny obiektyw od aparatu fotograficznego, który ma gwint M42.

Np. od aparatu ZENIT: Helios, Industar, Pancolar, Tessar itp.
pandora_
-#
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2010, 06:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pandora_ »

slawoj pisze:pandora_ - od biedy możesz wkręcić dowolny obiektyw od aparatu fotograficznego, który ma gwint M42.

Np. od aparatu ZENIT: Helios, Industar, Pancolar, Tessar itp.
wkrecalam mojego industara 50mm do powiekszalnika ale cos bylo nie tak, przy powiekszeniu pola padania światła nie chciał mi w żadnym wypadku wyostrzyć - ani pokrętłem ostrości powiększalnika ani przy zabawie pierścieniem ostrości w obiektywie, spróbuje może jeszcze raz dzisiaj:) może popełniam jakiś błąd
pandora_
-#
Posty: 11
Rejestracja: 24 paź 2010, 06:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pandora_ »

Jednak zabrakło mi cierpliwości ostanim razem, industar jednak się sprawdził. :) Temat uważam nieaktualny
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

pandora_ pisze:Jednak zabrakło mi cierpliwości ostanim razem, industar jednak się sprawdził. :) Temat uważam nieaktualny
Temat może się przydać innym kolegom i koleżankom.
ODPOWIEDZ