Obiektywy Minolty w korpusach cyfrowych Sony Alfa

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Obiektywy Minolty w korpusach cyfrowych Sony Alfa

Post autor: rayman »

Witam.

Temat zakładam w imieniu kolegi, który jakiś czas temu stał się posiadaczem Minolty z obiektywem Minolta AF 75-300 (bodajże od modelu Minolta 7000xi). Tak się składa że rozglądał się za jakimś korpusem cyfrowym a mając już ten obiektyw zaczął się więc zastanawiać nad Alfą.

Sprzedawca w sklepie mówił mu że obiektyw nie będzie pasował do modeli niższych od 500 i tu pojawia się moje pytanie. Dlaczego? Chodzi o samo montowanie (dla mnie alfa to alfa), obsługę silnika czy o zwykłe naciągnięcie klienta na kasę by kupił droższy model?
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

haj!
jeśli o mnie chodzi, to jestem lama w tym temacie, ale znam taką stronę http://www.dyxum.com/lenses/index.asp na której jest napisane:
ALL Minolta (Sony) AF lenses will work on DSLR A-mount cameras
Only some old Tamron, Tokina and Sigma lenses may fail working on new DSLR bodies.
Some of you may encounter Minolta Vectis lenses. This is not the same as Minolta AF mount (35mm) and these lenses will NOT work on Minolta AF (Sony alpha) cameras !
In 2010, Sony introduced NEX cameras with a new E-mount which is different than the A-mount.
co znaczy, że pan merczendajzer wciska bałach. o! tu źródło masz http://www.dyxum.com/lenses/lens_glossary.asp a tu zestawienie wszystkich puszek minolty-koniki i sony http://www.dyxum.com/gear/camera/index.asp .
aha, w zakładce "lenses" możesz wyszukać każdy interesujący Cię obiektyw i zobaczyć co obsługuje, a czego nie (np. ADI).

pozdrawiam narodowościowo!
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Potwierdzam. Wszystkie obiektywy MAF (czyli Minolta Autofocus) działają z każdą lustrzanką firmy Sony.
Problem może być jedynie z najstarszymi "kundelkami", głównie Sigmy.
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Sprzedawca niech zajmie się sprzedażą gazet, a nie aparatów

Post autor: Minolciarz1979 »

Wszystkie obiektywy Minolty z bagnetem "A" czyli z AF współpracują z każdym modelem body Sony, począwszy od A100, skończywszy na A900 (FF). Sprzedawcę wyśmiać, aparat kupić dowolny, choć inna sprawa, że obecne puszki Sony to plastikowe tandetne zabawki, którym już bliżej do kompaktów z wymienna optyką niż do luster.
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Tak też myślałem. Gość ze sklepu ma pewnie premię od obrotu i chciał wcisnąć droższy model, bo gdy to wczoraj usłyszałem to sam się zdziwiłem...
rbit9n pisze:pozdrawiam narodowościowo!
Również ;)
A niech mnie TSS pokąsa!
Awatar użytkownika
MarcinD
-#
Posty: 168
Rejestracja: 09 mar 2010, 23:57
Lokalizacja: Zabrze

Re: Sprzedawca niech zajmie się sprzedażą gazet, a nie apara

Post autor: MarcinD »

Minolciarz1979 pisze:choć inna sprawa, że obecne puszki Sony to plastikowe tandetne zabawki, którym już bliżej do kompaktów z wymienna optyką niż do luster.
niby dlaczego? posiadam a700, kolega 850, świetne aparaty, zero tandety. więc o co ci man właściwie chodzi?
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Sorry, zapomniałem dodać, że oprócz A700/A850/A900

Post autor: Minolciarz1979 »

to są jedyne, godne polecenia puszki ze stajni Sony. Sam także posiadam A700 i złego słowa nie powiem, to naprawde dobry sprzęt, choć rażą programy tematyczne i brak drugiego pokrętłą korekty flasha i ekspozycji :-) posiadam też pierwowzór A700, czyli minoltę D7D - tutaj już kompletnie złego słowa nie powiem :-) Ale reszta plastików ze stajni Sony to tandeta - plastik straszny w dotyku, okrojone z funkcji do granic mozliwości, wizjery na lustrach (strasznie ciemne i jak w tunelu). takie kompakty z wymienna optyką :-)
Awatar użytkownika
MarcinD
-#
Posty: 168
Rejestracja: 09 mar 2010, 23:57
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: MarcinD »

zgodzę się, że brak drugiego pokrętła jest wadą bo wtedy aparat po prostu lepiej by wyglądał.
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Nie chodzi o wygląd.

Post autor: Minolciarz1979 »

Pokrętło korekty ekzpozycji i flasha bardzo sie przydawało w D7D. W Sony trzeba grzebać się w menu, aby ustawić flasha. D7D miała tez wybór korekty z krokiem 0,3 i 0,5, A700 ma tylko 0,3. Generalnie jakoś lepiej mi sie trzyma i foci D7D.
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

no a najtańsze puchy Sony, mają chyba funkcję "zaszumiania" zamiast "odszumiania"- mówię to z doświadczenia z moją A330- gumy się już odklejają, mimo, że kupiłem ją 2 maja, matówka na której nie sposób ustawić ostrości, z silnym tunelem- tak ciężko zamiast tej całej korekcji dioptrycznej było dać szkiełko powiększające, jak to czynili z doskonałym efektem Rosjanie w Zenitach?
A obiektyw KIT to taka droższa, i większa forma dekielka do body.
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

no a najtańsze puchy Sony, mają chyba funkcję "zaszumiania" zamiast "odszumiania"- mówię to z doświadczenia z moją A330- gumy się już odklejają, mimo, że kupiłem ją 2 maja, matówka na której nie sposób ustawić ostrości, z silnym tunelem- tak ciężko zamiast tej całej korekcji dioptrycznej było dać szkiełko powiększające, jak to czynili z doskonałym efektem Rosjanie w Zenitach?
A obiektyw KIT to taka droższa, i większa forma dekielka do body.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: zaphod »

filozof97 pisze:tak ciężko zamiast tej całej korekcji dioptrycznej było dać szkiełko powiększające, jak to czynili z doskonałym efektem Rosjanie w Zenitach?
Tylko ten doskonały efekt był taki, że wizjery Zenitów kryły 60% procent kadru. Trochę ciężko się do tego przyzwyczaić, o czym przekonałem się przy ostatniej przekazywance.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
filozof97
-#
Posty: 367
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:30
Lokalizacja: Siemiatycze

Post autor: filozof97 »

wiem, ale to była wina lustra, i matówki, nie szkiełka powiększającego
Chodziło mi o to, w jakich "prymitywach" było lepiej.
Awatar użytkownika
Minolciarz1979
-#
Posty: 548
Rejestracja: 16 lis 2009, 11:08
Lokalizacja: Legnica

Jak już wspomniałem - Sony, oprócz A700/900 to kichy

Post autor: Minolciarz1979 »

tak, jak zauwazyłeś - tunel z licha matówką, strasznej jakości gumy i plastiki. Wizjer w A700 jest bardzo dobry, podobnie jak w D7D, jest on na pryzmacie, nie na lustrach. Co prawda ze względu na matryce 1,5 raza mniejszą nie jest to tak dobry wizjer, jak w analogach, ale daje radę. Ustawianie ostrości manualne w D7D z matówką gruboziarnistą jest wysmienite. Oczywiście jak dla mnie wzorem jest wizjer w Dynaxie 9 (100% pokrycia), następnie w Dynaxie 7, 800si oraz 8000i (na równi). Nie wychodze póki co poza mały obrazek, więc nie wypowiadam się o sredniakach :-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

Minolciarz1979 pisze: Nie wychodze póki co poza mały obrazek, więc nie wypowiadam się o sredniakach :-)
to ja Ci powiem, że używanie broniki ec-tl z pryzmatem, to porażka. tylko i wyłącznie komin.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ