Wybory do Parlamentu RP

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Czy weźmiesz udział w wyborach do Parlamentu RP VI kadencji?

Tak
12
55%
Nie
10
45%
Nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 22

off
-#
Posty: 58
Rejestracja: 28 lip 2007, 10:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: off »

Ech... nie będę głosował.
To i tak beznadziejne. Mamy do d... ordynację wyborczą i tak naprawdę głosowanie to na "gadające głowy" przyniesione w teczkach. Jak za dawnych lat w PZPR tylko wtedy była jedna partia do wyżywienia, a teraz jest kilka.

Nie będe głosował - i to mój głos za zaminą ordynacji i za końcem przynoszenia w teczkach błaznów.
Oh, the night it is thick, my defences are hid
in the clothes of a woman I would like to forgive,
in the rings of her silk, in the hinge of her thighs,
where I have to go begging in beauty's disguise..
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Z ordynacją to faktycznie kicha chociaż gdzieś obiło mi się o uszy, że ktoś chce ją zmienić.
off pisze:Nie będe głosował - i to mój głos za zaminą ordynacji i za końcem przynoszenia w teczkach błaznów.
Jak naprawdę chcesz coś im powiedzieć i zademonstrować to idź i napisz im: pocałujcie mnie w żyć albo inny kwiatek, ale IDŹ. Najgorsze dla mnie jest olewactwo i udawanie, że mnie to nie obchodzi i nie dotyczy.
off
-#
Posty: 58
Rejestracja: 28 lip 2007, 10:00
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: off »

Coil, przecież nawet jak napiszę, żeby mnie pocałowali gdzies, to nikt tego nie przeczyta i będzie po prostu głos nieważny

uważam, że to propaganda z tą frekwencją wyborcza: że to nieodpowiedzialność, olewactwo, znieczulica i inne
dla świadomych socjologów i politologów, dla ...hmm... uczciwych polityków to sygnał, że coś nie tak, że większość społeczeństwa nie ma motywacji do wyborów czyli po prostu - nie ma na kogo głosować
a jesli większość społeczeństwa nie ma na kogo głosować, to może przestańmy udawać że jest demokracja... bo to juz absurdzik za grubo przeszyty
Oh, the night it is thick, my defences are hid
in the clothes of a woman I would like to forgive,
in the rings of her silk, in the hinge of her thighs,
where I have to go begging in beauty's disguise..
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Cóż, ja patrzę na to inaczej. Na szczęście każdy jest inny, inaczej czuje i myśli no i oczywiście robi różne zdjęcia :lol:
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

georgio pisze:...od chamstwa nie oczekuj honoru i uczciwości...
"Chamstwu należy się przeciwstawić siłom i kulturom fizycznom"
Kabaret "Dudek"

Tak mi się skojarzyło, ale wolałbym nie "siłom", wyrosłem z klimatów demo-zadymiarskich.
A że nie ma na kogo głosować? Ja mam niezmienny typ od lat J.K.M. ten od niebieskiego krzyża na czarnym tle. Oszołem fest, ale mówi co myśli (stety, niestety?).
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
becool
-#
Posty: 71
Rejestracja: 07 mar 2007, 11:13
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: becool »

off pisze:przecież nawet jak napiszę, żeby mnie pocałowali gdzies, to nikt tego nie przeczyta i będzie po prostu głos nieważny
Zgadzam sie, a na domiar zlego WADZA pomysli ze glosowal jakis "gluptas" co nie zrozumial zasad.... potem powiedza, ze spoleczenstwo mamy niewyksztalcone ;-)
off pisze:dla świadomych socjologów i politologów, dla ...hmm... uczciwych polityków to sygnał, że coś nie tak, że większość społeczeństwa nie ma motywacji do wyborów czyli po prostu - nie ma na kogo głosować
Dokladnie, niech wyciagna z tego wnioski..... o ile mozna na to liczyc...

Dotychczas kazda wygrana WADZA troszczyla sie o wyborce tylko do dnia wyborow... potem "hulaj dusza piekla nie ma"...
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

becool pisze:Zgadzam sie, a na domiar zlego WADZA pomysli ze glosowal jakis "gluptas" co nie zrozumial zasad.... potem powiedza, ze spoleczenstwo mamy niewyksztalcone ;-)
Władza może też pomyśleć: skoro tylko 40% społeczeństwa było na wyborach a reszty to nie interesuje to teraz hulaj dupa, zawsze to lepiej, gdy rozlicza 40 a nie np. 80% Wolaków.
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

rbit9n pisze:"Chamstwu należy się przeciwstawić siłom i kulturom fizycznom"
A to przypadkiem, nie było, że "siłom i godnościom osobistom", że się tak chamsko wpierniczę w rozmowę?
rbit9n pisze:Ja mam niezmienny typ od lat J.K.M. ten od niebieskiego krzyża na czarnym tle. Oszołem fest, ale mówi co myśli (stety, niestety?).
Ekhm... Co do tego myślenia, to bym się mooocno kłócił. Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam na priv
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ku6i pisze:A to przypadkiem, nie było, że "siłom i godnościom osobistom", że się tak chamsko wpierniczę w rozmowę?
Możliwe, że coś pokiełbasiłem, pisałem z głowy i z pracy jednocześnie, więc jest duże prawdopodobieństwo.
ku6i pisze:Ekhm... Co do tego myślenia, to bym się mooocno kłócił. Jeśli jesteś zainteresowany, to zapraszam na priv
A jesteś na "pro" czy "anty"? Bo ja nie lubię się kłócić, a już tym bardziej o politykę. Ale jedno jest pewne, parafrazując: ten Pan za nikogo już nie będzie decydował. Bo go ni wybiorą, bo nie liże wyborców po tyłkach, żeby się dorwać do koryta. Aha, odkąd mogę głosować, głosuję na jego partię i nigdy się nie dostali do parlamentu. Traktuję to jako osobistą zasługę :mrgreen:.



PS. Poglądów politycznych nie mam, z anarchizmu ciężko się wyrasta.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Jestem anty. Dlaczego? Zaraz napiszę Ci PW
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

A ja wracając do pierwotnego postu odpowiem, że pójdę jak zawsze. I jak zawsze oddam głos na kogoś, kto będzie sprawiał wrażenie rozsądnego człowieka. I czasem partia ma mniejsze znaczenie... Dlatego żałuję, że nie mamy okręgów jednomandatowych (choć pewnie gdyby były, mielibyśmy 1001 partii na prawicy :).
Z drugiej strony, nie mam złudzeń. Od pierwszej klasy podstawówki brałem udział w szkolnych wyborach (od przewodniczącego klasy po Radę Naukową mojego Instytutu), a potem przez kilka lat współorganizowałem wybory na najaktywniejszym wyborczo wydziale mojego Uniwerku... I niestety najczęściej obiecujący gruszki na wierzbie / startujący pierwsi wygrywają. Zwykle kanyduje sporo cwaniaków... Trzeba naprawdę sporej pracy, by ludzie wybierali swoich przedstawicieli z głową, również tradycja takiego wyboru jest ważna. I dlatego będę dalej chodził na wybory, wspierając ludzi którzy coś chcą zrobić i mają do tego głowę...

Pozdrawiam!

PS już szef samorządu mojej podstawówki poszedł siedzieć :)
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Jerzy pisze:PS już szef samorządu mojej podstawówki poszedł siedzieć :)
No no, "szkoła uczy" :D Zapiszesz mi ciemnię w testamencie? :mrgreen: (bez urazy, taki dość ostry żart)
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

ku6i pisze:bez urazy, taki dość ostry żart
Hmm Focotara tak, na reszcie inni i tak pracują czasem. BTW gość rzeczywiście poszedł za zabójstwo... Ale to już OT

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
kan_gory
-#
Posty: 165
Rejestracja: 01 mar 2007, 17:53
Lokalizacja: żyrardów
Kontakt:

Post autor: kan_gory »

tak wezmę udział, jak zawsze będę fotografował ;)
darius_Er
-#
Posty: 103
Rejestracja: 20 kwie 2007, 13:53
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: darius_Er »

Ja nie ide.
Coil pisze: MY powinniśmy próbować coś w niej zmienić jeżeli nam sie coś nie podoba.
Dlatego kto nie chodzi na wybory, ten nie powinien narzekac.
Ja moze kiedys sie wybiore.

Pofotografowac ;-)
ODPOWIEDZ