Opinie o nowym sklepie

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Jurol
-#
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2010, 14:44
Lokalizacja: Ruda Śląska

Opinie o nowym sklepie

Post autor: Jurol »

Witam. Najpierw opiszę dosyć ciekawą sytuację. Zamówiłem trzy klisze w jednym ze sklepów w Łodzi, był to piątek. W poniedziałek przyszedł listonosz powiedzieć, iż zgubił moją przesyłkę (na osiedlu znalazłem opakowanie z ilforda) i czy może mi oddać pieniądze, ponieważ nie chce mieć problemów na poczcie. Pan oddał mi pieniążki i od razu (wtorek) zamówiłem ponownie te same klisze jednak w sklepie z Poznania ( http://www.fotografia-analogowa.pl/ ). Specjalnie napisałem maila czy mogą szybko wysłać bo zależy mi na terminach, jeszcze tego samego dnia otrzymałem maila, iż błony zostały wysłane. Jednak przyszedł piątek a mojej PRIORYTETOWEJ paczki nadal nie było. postanowiłem napisać maila aby mi potwierdzono kiedy została wysłana przesyłka - cisza. Poniedziałek, cisza, kolejny mail, brak odpowiedzi. Wtorek bądź środa, przesyłka doszła jednak zamiast jednego filmu 135 i dwóch 120 przyszły....trzy 135. Pisze maila, dzwonię....nic. Do dnia dzisiejszego ani nie otrzymałem odpowiedzi poprzez pocztę internetową ani nikt nie odebrał mojego telefonu.
Też mam wątpliwości, czy w związku z przedłużeniem dostawy poczta (niewielkie paczki z Łodzi, Poznania, Warszawy i Krakowa przeważnie były u mnie na drugi dzień) nawaliła czy sklep... Niemniej jednak ja osobiście odradzam kupowania w tym sklepie. Sądziłem, że skoro są nowi na rynku to będzie im zależało, ale jednak...
Ostatnio zmieniony 30 lip 2010, 22:45 przez Jurol, łącznie zmieniany 1 raz.
kayaman
-#
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2007, 17:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kayaman »

Trzeba przetestować ten nowy sklep. Potrzebne jest więcej zamawiających i opinii.
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

napisałem do nich dwa maile i też cisza, chciałbym zrobić u nich zakupy na prawie 600zł więc interesuje mnie ta sprawa...


napisz proszę jak się wszystko rozwiąże!
to ja zabiłem Laurę Palmer...
dadan_mafak
-#
Posty: 823
Rejestracja: 09 lut 2009, 15:31
Lokalizacja: Międzyrzecz
Kontakt:

Post autor: dadan_mafak »

jak dla mnie mistrzem w dzialaniu jest afv.pl to jak dziala p. Edward to mistrzostwo swiata.
a na drugim biegunie czarno-biale. potrafia po 10ciu dniach wyslac maila, ze nie ma towaru (tego ktory "jest" na stanie)...i oferta na stronie tak sie ma do stanu magazynowego jak piernik do wiatraka. 95% rzeczy na zamowienie.
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

dadan_mafak pisze:jak dla mnie mistrzem w dzialaniu jest afv.pl to jak dziala p. Edward to mistrzostwo swiata.
Popieram. Raz zdażyło się że sam zadzwonił do mnie i specjalnie dla mnie wysłał zamówienie o jakiejś dziwnej godzinie, bo mi się spieszyło...

O czarno-białe się nie wypowiadam, bo do zakupu zachęca tam tylko dość bogaty asortyment. Reszta zdecydowanie na nie.

Na plus jeszcze fotograf-sklep.

Jesli chodzi o ww. nowy sklep, to... trochę przykro, ale nie wróżę mu świetlanej przyszłości z takim podejściem.
kayaman
-#
Posty: 185
Rejestracja: 13 sie 2007, 17:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kayaman »

o tak afv.pl jeżeli chodzi o podejście jest świetny natomiast o asortyment tradycyjny to już gorzej z papierów mają tylko Fomę i Ilforda na przykład.
Czarno-białe będę bronił. Ceny mają owszem duże ale istnieją na rynku długi, mają w ofercie unikalne usługi (ja akurat nie korzystam bo sam robię ale ;), p. Marek może i nie odpowie od razu na mejla ale jednak nigdy nie zlekceważy. Z powodzeniem też dwie rzeczy u nich reklamowałem.
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

bardzo fajny jest też sklep www.fotonegatyw.com.pl niezłe ceny, w miarę bogaty asortyment (brakuje niestety np. superfixa w 5L baniaku itp) ale sklep oceniam na 5+


fotografia-analogowa ma na prawdę niskie ceny i do tego jeszcze ten rabat dla forumowiczów mogłoby być bardzo fajnie...
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Awatar użytkownika
maximus
-#
Posty: 29
Rejestracja: 02 mar 2010, 21:47
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: maximus »

W poniedziałek w sklepie fotografia-analogowa złożyłem zamówienie. Towar dotarł do mnie we czwartek, zatem mogłoby być nieco szybciej. Zgadzam się, że afv.pl, jest bardzo dobrym sklepem. Przesyłki często są u mnie już następnego dnia. A niejednokrotnie p. Edward sprowadzał na moje zamówienie towary, których nie ma w ofercie sklepu. Zatem duży plus dla niego!
Pozdrawiam
Maximus
Jurol
-#
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2010, 14:44
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Jurol »

Ale przyznanie się do błędu ze strony fotografia-analogowa byłaby u mnie o wiele lepiej widziana. Wolę jeśli ktoś uzna swoją pomyłkę i przeprosi aniżeli się odetnie.
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: zaphod »

No to raczej średnie pierwsze wrażenie zrobili :-/ Trochę szkoda bo przymierzałem się do kupienia u nich Adoxów 4x5 (tak, pinhole się zbliża:)), ale teraz to nie wiem czy ryzykować. Jeszcze mi przyślą mały obrazek zamiast ciętych i co z tym zrobię :-P
Jurol
-#
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2010, 14:44
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Jurol »

Ostatecznie sklep zaproponował mi wymianę filmów na ich koszt, jednak na tyle długo to trwało, iż rezygnuję z takiej opcji. Poza tym nie chce mi się latać po pocztach....
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

odpisali mi dziś na maila... może byli na jakichś wakacjach albo coś... :roll:
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

Gringo997 pisze:odpisali mi dziś na maila... może byli na jakichś wakacjach albo coś... :roll:
A może czytają KOREX :mrgreen:
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Początki bywają cieżkie skoro dopiero co się otworzyli ;)

W okolicach 21 lipca wpakuję się w autobus i spróbuję się do nich przejechać :)

Widzę że mają trochę przeterminowanej Fomy po przyzwoitej cenie ;)
A niech mnie TSS pokąsa!
wolfff
-#
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2009, 00:33
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: wolfff »

Tylko zauważ rayman, że w siedzibie firmy nie odbierzesz zamówionego towaru :?:
Czyli Twoja wyprawa na Muszyńską, może okazać się... wyprawą na Muszyńską i niczym więcej.
Prawdopodobnie jest to prywatna willa zwana dalej siedzibą z garażem-magazynem, pokojem komputerowym/faxem. Panowie dorabiają, gdyż z posiadanego asortymentu, to raczej we dwóch nie wyżyją. Ale nie to jest ważne. Ważne aby wywiązywali się z transakcji i w czasie możliwie jak najkrótszym. Czego życzę im, a także klientom.
wolfff
ODPOWIEDZ