Sigma 18-35 - zna ktoś?

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

radekone
-#
Posty: 343
Rejestracja: 10 gru 2009, 11:51
Lokalizacja: Edingrad
Kontakt:

Post autor: radekone »

to jest taka?

ja mam sigme ex 17-35/2.8-4 i jest fajna tylko wielka.
"Panie, ja to jak kiedyś zdjęcie zrobiłem to klisza pękła, i ch*j!"
Awatar użytkownika
Marianov.
-#
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:36
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Marianov. »

Ja ostatni też zapragnąłem czegoś szerszego niż 28mm i czekam teraz na paczkę z zoomem 19-35/3.5-4.5 . ten sam obiektyw robiło pare firm: tokina tamron cosina itd. Troche poczytałem, oglądałem sample i wydaje mi sie że stosunek cena/jakość jest całkiem dobry (te szkło ewidentnie do drogich nie należy). Dokładnie bede mógł sie wypowiedzieć za pare dni, po pierwszym negatywie.
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Miałem Tokinę w tym zakresie i Cosine (mimo takiego samego światła i ogniskowych to nie jest to samo szkło) i oba jakaś masakra były. Ostrość jeżeli było nieprzymknięte fatalna, ale może takie sztuki mi się trafiły :-/
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
kux
-#
Posty: 73
Rejestracja: 24 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: inowrocław

Post autor: kux »

świetna była minolta 20-35
no ale to tylko pod bagnet A

no i bardzo fajna i bardzo szeroka sigma 12-24, ale to szkło chyba trudno dostępne i niestety dość drogie
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Bawiłem się tą Sigmą, ale jak dla mnie to zdecydowanie za szeroko. Za to dobre opinie ma też Tamron 17-35/2,8-4 i Tokina 20-35/2,8.
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

ODPOWIEDZ