WYBORY

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

ku6i pisze:
zieloo pisze:
Michał Kowalski pisze:NAKŁANIAM WSZYSTKICH do wzięcia udziału !
A to mi się nie podoba... tak samo jak mail, który niedawno dostali użytkownicy Forum...
nord pisze:jestem na tym zacnym portalu już czas jakiś.. i nigdy nie dostałem choćby jednej informacji pt." Korex poleca " Korex uczy".. natomiast dostałem przypomnienie o wyborach prezydenckich.. mam nadzieje że nie dostane wezwania na niedzielną mszę .. choć sam już nie wiem czego należy się spodziewać?
Tak, dokładnie! Jak nie zagłosujesz na Jednie Słusznego Kandydata popieranego przez Michała, to odbitki ci poszarzeją! Henryk z Katowic nie zagłosował i zsiadło mu się mleko, Łukasz z Radomia nie zagłosował i koreks zaczął mu przeciekać, Krystyna z gazowni nie zagłosowała i na drugi dzień dostała cyfrówkę :-P

Jak rodzice Ci mówili w dzieciństwie żebyś mył zęby, to też uważałeś to za agitację?

Jak namawianie do spełnianiania obywatelskiego obowiązku jest teraz "agitowaniem", to znaczy, że chyba się niektórym od tej wolności coś poprzewracało...
rozumiem że rodzice okłamywali Ciebie jak czynią to teraz politycy .. i stąd Twoje poglądy

rób co chcesz.. tylko po co mieszać w to uczciwych ludzi?? ... gdyby to był czat onetu lub wp.. nie zdziwiłbym ni trochu.. ale żeby z korexu ? taki mail?..
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

zieloo pisze:Co to w ogóle znaczy?
To znaczy szacunek do własnego narodu i państwa. Wybranie się raz na kilka lat na krótki spacerek i poświęcenie tych paru minut chyba jest w zasięgu (prawie) każdego obywatela, prawda?
bowie pisze:Wg mnie niegłosowanie jest wstydem, a nie cnotą
Pozwoliłem sobie wykorzystać Twoje słowa w swojej stopce.
nord pisze:rozumiem że rodzice okłamywali Ciebie jak czynią to teraz politycy .. i stąd Twoje poglądy
Tak, nawet znaki drogowe mnie oszukują! Bym Ci nawet przyznał rację, ale przecież Ty też kłamiesz :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 20:52 przez ku6i, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Czy ktoś mi powie, czy jest jakaś różnica czy będzie mnie okradać kur.a. A , czy kur.a B (za pszepszeniem)?
Jeśli w ogóle pójdę to oczywiście zagłosuję za Korwinem gdyż trafia do mnie jego hasło wyborcze:
"Weźcie kije i popędźcie tych polityków"
Co więcej głos 2 narkomanów lub pijaków w demokracji znaczy więcej niż głos 1 profesora, dlatego głosowanie nie ma większego sensu. Bez złudzeń.
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Post autor: nord »

[quote="ku6i"
Tak, nawet znaki drogowe mnie oszukują! Bym Ci nawet przyznał rację, ale przecież Ty też kłamiesz :mrgreen:[/quote]

wybacz nie jestem specjalistą od problemów jakie trawią twoja dusze.. spróbuj jutro w specjalistycznej przechodni
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

oj ku6i, ale z językiem polskim to Ty jesteś na bakier.

do poprawki:
ku6i pisze:nie manie
pisownia "nie" z rzeczownikiem.
ku6i pisze:nie manie w dużym poważaniu
związki frazeologiczne http://pl.wiktionary.org/wiki/mie%C4%87 ... %C5%BCaniu
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

nord pisze:wybacz nie jestem specjalistą od problemów jakie trawią twoja dusze.. spróbuj jutro w specjalistycznej przechodni
Argumenty się skończyły, teraz bawimy się docinki?
oj ku6i, ale z językiem polskim to Ty jesteś na bakier.
Dzięki za wskazówki, poprawiłem. Pozwolę sobie tylko zapytać jaki to ma związek z istotą tego wątku? A jeśli już jesteśmy w temacie dbałości o język polski, to chyba jednak warto się przeprosić z shiftem :-P
slawoj pisze:Taka dygresja mi przemknęła przez myśl:
Geodeci, to jedyna branża w budownictwie, od której tak naprawdę są uzależnieni architekci.
Plus wszelkiej projektanci budowlani. Inna sprawa, że potencjalnych "dostawców" jest jak psów, a geodezja to jedny dziedzina budownictwa, gdzie mając wyższe i pracując na budowie można zarabiać 1200 netto :)
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

ku6i pisze:To znaczy szacunek do własnego narodu i państwa. Wybranie się raz na kilka lat na krótki spacerek i poświęcenie tych paru minut chyba jest w zasięgu (prawie) każdego obywatela, prawda?
Tak, dlatego nie jest obowiązkiem ;-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

oczywiście ku6i że nie ma to żadnego znaczenia. ale jeśli już pouczasz innych jak być dobrym patriotą (bo to rozumiem starasz się czynić), to przynajmniej nie rób błędów w ojczystym języku. a co ma do tego shift? nie używam wielkiej litery na początku zdania, ale przynajmniej nie robię błędów ortograficznych i zasadniczo stylistycznych. skoro już docinki zaczęły się na dobre.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

rbit9n pisze: skoro dla Ciebie zapędy totalitarne są w porządku, to znaczy że mylisz się w wielu kwestiach.
to są Twoje słowa:
bowie pisze:...partia rządząca powinna mieć możliwość realizacji swojego programu, bo tak chciała większość czy to się komuś podoba, czy nie...
w 1933 też większość chciała..., to już doczytasz sam chyba. i nie przesadzaj. niekulturalnym byłoby porównanie Cię do fanatyka NSDAP.
Gratuluję trzeźwego osądu rzeczywistości skoro obecną sytuację porównujesz z hitlerowskimi niemcami czy z PRL...
Oczywiście, że partia rządząca powinna mieć możliwość realizacjo swego planu wyborczego. Bardzo chętnie widziałbym podatek liniowy czy okręgi jednomandatowe, których nie można było wprowadzić jak urzędował śp Lechu. Od czasu reform AWS nie było w Polsce żadnej systemowej reformy, a jedyny pozytywny bodziec, jaki Polska dostała wynikał z wejścia do UE, na czym akurat najwięcej skorzystał PiS, który do tej pory bajdurzy o super wzoście gospodarczym (choć był czas, gdy był większy) czy o niskim bezrobociu
Obecny pat nikomu nie służy, a już na pewno nie narodowi. Głośne i wpływowe grupy interesu walczą o swoje, podczas gdy Ty jesteś dymany na każdym kroku i tak naprawdę Twój brak aktywności jest im na rękę, bo korzystając z Twojego milczenia, oni podzielą miedzy siebie to, co Ty wypracowałeś...

Ja też bym chciał świata bez podatków itd itp. ale bądźmy realistami, wywrócenia do góry nogami obecnego porządku, w którym sam uczestniczysz, nie jest możliwe. Życie społeczne i polityczne zmienia się stopniowo. W sumie nie tak dawno chłop Lepper był poddanym jakiegoś feudała, który mógł zrobić z nim co mu się żywnie podobało, teraz chłop Lepper kandyduje na prezydenta. Za następne set lat potomek Leppera będzie żył w świecie, którego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Być może bez podatków, bez gospodarki niedoboru, z równym dostępem do wszystkiego.
Ale tymczasem mamy początek XXI w. i wesoły grajdoł, który jest grajdołem w porównaniu z USA, ale w porówaniu z Kirgistanem, to oni są grajdołem.

W ramach obecnego systemu społeczno-politycznego, oddolna aktywność każdego z nas gwarantuje kontrolę rządzących, którzy mimo wszystko boją się rezultatów wyborów i zapewnia stopniową wymianę różnych Lepperów na ludzi odpowiedzialnych, jakkolwiek brzmi to teraz lekko absurdalnie...


ku6i pisze:Pozwoliłem sobie wykorzystać Twoje słowa w swojej stopce.
o dżizas, czyżbym powoli stawał się klasykiem?? ;)
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 21:15 przez bowie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Re: WYBORY

Post autor: morotegari »

bowie pisze:trekking przez całą Tuszetię na Kazbek
a Ty gdzie byłeś?
Byłem praktycznie wszędzie, zwiedziłem 3/4 Gruzji. Na Kazbek nie wchodziłem, ale byłem w Kazbegi i okolicach. Tuszetii także nie zwiedziłem ze względu na brak czasu.
Między innymi odwiedziłem Tibilisi, Mtscheta, Gori, Kazbegi, Telavi, Likani, zaliczyłem kilkudniowy trekking po parku narodowym Borjomi, Wardzia, Uplisciche, Batrumi.

Polacy są w Gruzji uwielbiani :mrgreen:
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

och wybacz, no tak PO chciała dobrze, chciała budować autostrady, stadiony, szybką kolej, chciała by żyło się lepiej, chciała wszystko, tylko ten paskudny Lech K., paskudna opozycja i ten paskudny wsiowy koalicjant.
daj spokój, jesteś niepoprawnym optymistą.

ps. nie porównuję obecnej sytuacji do w/w okresów historycznych, tylko Twoje sugestie, że zwycięzca powinien wziąć wszystko, a opozycja niech trzyma mordę na kłódkę.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
nord
-#
Posty: 1587
Rejestracja: 04 mar 2009, 21:24
Lokalizacja: faceci są z marsa
Kontakt:

Re: WYBORY

Post autor: nord »

morotegari pisze:
bowie pisze:trekking przez całą Tuszetię na Kazbek
a Ty gdzie byłeś?
Byłem praktycznie wszędzie, zwiedziłem 3/4 Gruzji. Na Kazbek nie wchodziłem, ale byłem w Kazbegi i okolicach. Tuszetii także nie zwiedziłem ze względu na brak czasu.
Między innymi odwiedziłem Tibilisi, Mtscheta, Gori, Kazbegi, Telavi, Likani, zaliczyłem kilkudniowy trekking po parku narodowym Borjomi, Wardzia, Uplisciche, Batrumi.

Polacy są w Gruzji uwielbiani :mrgreen:
a w Krużebnikach Ty był? :mrgreen:
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

rbit9n pisze:och wybacz, no tak PO chciała dobrze, chciała budować autostrady, stadiony, szybką kolej, chciała by żyło się lepiej, chciała wszystko, tylko ten paskudny Lech K., paskudna opozycja i ten paskudny wsiowy koalicjant
Autostrady i stadiony to akurat problem z kasą, a nie z Kaczyńskim
a żadne zmiany systemowe nie wchodziły w grę, gdy Lechu był preziem, to nawet przedszkolak wie.
Opozycję mamy silną i według mnie głównie szkodliwą już kilkanaście lat, może w końcu ktoś zgarnie te ponad 50% i pokaże co można z tym zrobić. Obawa przed zagarnięciem władzy przez jedną opcję polityczną, to mit. Jeśli rządzący zrobią coś nie tak, to za 5 lat opozycja zajmie ich miejsce, a zatem strach przed wyborcami jest głównym czynnikiem motywującym, a nie ujadanie opozycji w trakcie rządzenia (aczkolwiek to ujadanie służy urabianiu wyborców)

Wyobrażasz sobie rząd PO i kolejne 5 lat Kaczyńskiego jako prezia? Byłaby przecież taka rozwałka i marazm, że następnym razem, to chyba i ja nie poszedłbym zagłosować ;)

morotegari pisze:Polacy są w Gruzji uwielbiani :mrgreen:
czy to się tyczy też GRUZINEK?? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Michał Kowalski
-#
Posty: 540
Rejestracja: 13 sty 2007, 16:38
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: Michał Kowalski »

Witam Was wszystkich - przepraszam z góry za wprowadzone zamieszanie - uważam iż jako obywatele – powinniśmy spełnić nasz obowiązek - stad te maile.
Nawiązując do rozesłanego maila – „….i zaproszenia Was wszystkich….” Nie wzywałem do pospolitego ruszenia na urny lecz po prostu przypomniałem i zaprosiłem do wzięcia udziału.. przykro mi iż zostało to źle odebrane..

Obiecuję iż wiecej taka sytuacja się nie powtórzy i Korex nie zostanie juz nigdy wykozystany do celow (a)politycznych.

Przepraszam raz jeszcze za swoje dobre chęci.
Fotograf Chrzanów - fotografia ślubna
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: jac123 »

Ale spoko, nie masz za co przepraszać. Na rzeczywistość nie ma się co obrażać. Są wybory, to każdy wie, nic w tym zdrożnego i żadne to przestępstwo. Smutek natomiast dupę ściska jak czyta się niektóre z w/w postów, to dopiero jest agitacja i zacietrzewienie, nie wspominając o osobistych docinkach itp.
Zablokowany