Foton C-03 a papiery wielogradacyjne

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

polech
-#
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2010, 16:01
Lokalizacja: Płock

Foton C-03 a papiery wielogradacyjne

Post autor: polech »

Witam.
Czy ktoś ma doświadczenie w pracy w ciemni na papierach multigradacyjnych przy oświetleniu ciemniowym Foton C-03. Czy ten filtr jest bezpieczny dla takich papierów?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

W notatkach mam że C-03 to "oliwkowy do oświetlenia ogólnego"

(spisałem kiedyś z netu oznaczenia filtrów Fotonu, Orisa i Two-Metu)
A niech mnie TSS pokąsa!
polech
-#
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2010, 16:01
Lokalizacja: Płock

Post autor: polech »

Zgadza się oliwkowy do oświetlenia ogólnego, ale czy jest bezpieczny dla papierów wielogradacyjnych? Jakiego oświetlenia Wy używacie?
Może zrobić próbę przed naświetlaniem czegoś konkretnego?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

Odciąłbym pasek papieru, położył na parę minut na stoliku i sprawdził bez naświetlania czy jest zadymiony po wrzuceniu do wywoływacza ;) Jeżeli lampa z tym filtrem będzie w odpowiedniej odległości od papieru to myślę że powinno być dobrze.

A co do oświetlenia - do stałogradacyjnych papierów używam czerwonej żarówki Narva 15W (zabytek), do zmiennogradacyjnych zielonej żarówki Philipsa z czarno-biale.pl.

Daje radę :)
A niech mnie TSS pokąsa!
flonidan
-#
Posty: 471
Rejestracja: 14 lis 2009, 18:35
Lokalizacja: Gozdnica

Post autor: flonidan »

Witam.Próbowałem żółtych ledów za radą weesee i rewelacja do papierów multigrade no i nie mylę się co do oceny jak naświetlam do jasność zupełnie inna,ale muszą być to ledy które imitują pomarańczowo-oliwkowe swiatło same a nie barwione bo i takie widziałem,a te nie nadają się.Nie wiem tylko weesee czy jak w kolorze będę robił czy żółte ledy nie zaświetlą mi kodak endura???
jacek
ODPOWIEDZ