Obiektywy do Kieva 4 a Contaflex 1 Ikon Zeiss

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Triniti-T1
-#
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Obiektywy do Kieva 4 a Contaflex 1 Ikon Zeiss

Post autor: Triniti-T1 »

Witam. Czy obiektywy do Kieva 4, a mam piękne szkiełka, szufladowy stan, 35,50,85mm będą pasowały do Contaflexa 1 Ikon Zeiss (lustrzanka)? Wiem, że do Contaxa podobnego do Kieva (oczywiście odwrotna kolejność) pasują. Chcę z nich korzystać, ale podziękuję za body Kieva, głównie za sprawą naciągania filmu i zamykania tylnej klapki i tego typu detali technicznych. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

witaj!

zupełnie się na tym nie znam, ale powiem Ci tak. jeśli odległość od mocowania obiektywu do płaszczyzny filmu jest inna (w contaflexie będzie większa), to nie będziesz mógł stosować tych obiektywów, chyba że do makro, bo nie będą ostrzyć na nieskończoność.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Triniti-T1
-#
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Triniti-T1 »

Tak przepuszczałem. I najprawdopodobniej w Contaflexie nie wymienia się obiektywów, status automatu, półautomatu. Dzięki
aikon
-#
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2009, 12:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aikon »

Obiektywy do Kiev 4 mają bagnet Contax RF - odległość rejestrowa 34,85mm.
Lustrzanka Contax ma odległość rejestrową 45,5mm czyli obiektywów swoich nie podłączysz do lustrzanki żadną miarą.

Możesz je teoretycznie podłaczyć do Leica M, M39 lub micro4/3 ale nawet tego nie zrobisz bo nie widziałem stosownych redukcji, chyba że zamówisz u jakiegoś tokarza / frezera.
Mamiya RZ67, 110mm/2.8
Triniti-T1
-#
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Triniti-T1 »

Dzięki. Rozmarzyłem się. Bo jest piękny Contaflex do kupienia, idealnie nowy,nieużywany. Raczej stały obiektyw 35mm.
Triniti-T1
-#
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Triniti-T1 »

aikon a podałbyś mi aparaty, które mają to mocowanie RF, oprócz Kieva i Contaxa dalmierzowego. Może jakiś Voigtlander itd?
aikon
-#
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2009, 12:13
Lokalizacja: Poznań

Post autor: aikon »

O ile się wiem, to tylko te dwa mają takie mocowanie. Kiev to kopia (a nawet więcej niż kopia) Contaxa RF. Ruskie całą fabrykę po II wojnie przewieźli z Niemiec na Ukrainę i klepali Kiev'y.

Może są jeszcze jakieś klony japońskie, bo np. Leica po II wojnie była kopiowana przez ruskich jak i w Japonii (chyba w czasach sprawowania zarządu przez USA).

RF'y Voiglandera mają mocowanie M39 (starsze) lub Leica M - nowsze i aktualne. Nawet aktualny RF Zeiss Ikon ZM ma mocowanie Leica M.
Mamiya RZ67, 110mm/2.8
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

aikon pisze:Może są jeszcze jakieś klony japońskie, bo np. Leica po II wojnie była kopiowana przez ruskich jak i w Japonii (chyba w czasach sprawowania zarządu przez USA).
nikon robił kopię contaxa, http://www.mir.com.my/rb/photography/co ... k_SPLE.htm

polecam lekturę forum RF http://www.rangefinderforum.com/ znajdziesz niemalże wszystko o dalmierzowcach, od A do D.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Jest jeszcze Bessa R2S http://www.cameraquest.com/voigt_r2s_r2c.htm

Pozdrawiam
Ulv
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Triniti-T1
-#
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Triniti-T1 »

Dzięki Wam wszystkim. To odrobię lekcje i koniec tematu. Przyczaję się na Contaxa. Szkoda optyki, piękny stan szufladowy, a z rysunku naprawdę jestem zadowolony, acz jeśli się trafią zeissowskie obiektywy to skorzystam, żeby nie było, że nie mam szacunku do Contaxa i Zeissa.Pozdrowionka
Triniti-T1
-#
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Triniti-T1 »

A może jeszcze nie koniec, A jakie mocowanie ma ten aparacik MINOX - Contax I?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

tu http://www.camerapedia.org/wiki/Nikon_S masz tabelkę z japońskimi kopiami i mocowaniami obiektywów.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Triniti-T1
-#
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Triniti-T1 »

Dzięki. Nikon S, to by było to. Drogi na ebayu, trzyma 500E. Pzdr
Triniti-T1
-#
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Triniti-T1 »

Bessa R2S, pomodlę się do niego. Słabo troszkę z tym naszym allegro, choć czasem są trafiejki. Pzdr
Triniti-T1
-#
Posty: 13
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Triniti-T1 »

ODPOWIEDZ