Część do Magnifaxa 3/3a - nadstawka

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Część do Magnifaxa 3/3a - nadstawka

Post autor: rayman »

Witam.

Mam prośbę. Od jakiegoś czasu (bezskutecznie) poszukuję pewnej części do Magnifaxa 3, która pozwoli mi zamontować Meochroma 2. Jest to pewna nadstawka/przejściówka. W chwili obecnej trzyma się to na słowo honoru (taśma izolacyjna, parę szmat w celu zatkania przestrzeni itd).

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podał mi dokładne wymiary tej cześci (na dole i na górze) i podesłał parę zdjęć - rozważam dorobienie sobie tego czegoś u blacharza/tokarza.

(Chyba że ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię)

Chodzi o coś takiego:

Obrazek

Tyle co udało mi się wydedukować za pomocą suwmiarki:

14,9 x 15,4cm na powiększalniku, lekko zaokrąglone rogi - na taki wymiar musiałaby wejść ta przedłużka a jej wysokość to c.a 10cm (tu zgaduję, bo tego zmierzyć nie umiem i dedukuję na podstawie proporcji u mnie i na zdjęciu)
15.3 x 15,6 - takie wymiary ma blacha głowicy czarnobiałej, czyli grubość ściany tej przedłużki wynosiłaby jakieś 2mm.

Mam wrażenie że przedłużka powinna być węższa u góry i powinna mieć koło 12,6cm x 13,04cm - mierzyłem mocowanie od Axomatu 4a do którego ta głowica bezproblemowo pasuje.

Przeglądałem instrukcję od powiększalnika - oprócz przedłużki może też być szuflada do Magnifaxa na mniejsze filtry.

P.S. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podesłał jakieś zdjęcia "z lotu ptaka" by zobaczyć czy przedłużka nie ma w środku dodatkowych ramek itd.
A niech mnie TSS pokąsa!
ODPOWIEDZ