Szpulki z Maco

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Szpulki z Maco

Post autor: ulv »

Witam,

czy ktoś miał do czynienia z szpulkami z Macodirect? http://macodirect.de/multiformat-selffe ... -1748.html Piszą na stronie, że pasują do Jobulca, a ja bym sobie z jedną dokupił do 1520. Jeżeli ktoś chętny to proszę o znak sygnał, bo będę zamawiał również Rodinal 0,5l (po 9Euro!) i by się przesyłka na kilka osób rozłożyła.

Pozdrawiam
Ulv
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Napiszę do nich z pytaniem o to. Ja jestem na dwie chętny, więc prawie na jeden pięciopak prawie jest ;-)

Pozdrawiam
Ulv
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
MacGregor
-#
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2008, 02:10
Lokalizacja: Białystok

Post autor: MacGregor »

Witam!
Średnica wewnętrzna Patersona a Jobo , jest różna Paterson ma większą.
Na zdjęciu szpula wyglądem przypomina identico tą z Patersona, ale to może być tylko złudzenie.

Miałem obydwa koreksy, i szpule z Jobo owszem można było założyć do Patersona ale w drugą stronę już nie.

Warto by się upewnić bo jak będą za duże to klops.
POZDRAWIAM!
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Dostałem odpowiedź z Macodirect, że pasują do Jobo serii 1500, a do 2500 nie. Może na wszelki wypadek zamówię w tym rzucie tylko jedną do spróbowania...

Pozdrawiam
Ulv
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Niestety jak teraz nakupię negatywów i slajdów to przez jakiś czas nie będę miał potrzeby dokupować (tym bardziej, że w lodówce też trochę zapasu leży). W maco minimalne zamówienie to 45euro, przesyłka podaje, że w okolicach 13 euro (15-20 rolek filmu, butla rodinalu i szpula). Oczywiście można skrzyknąć zawsze ekipę na większe zakupy w Maco, bo nie tylko szpulki mają, ale i taniego Rolleia ;-)
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
AJK
-#
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2009, 14:59
Lokalizacja: Wschodnia Fryzja

Post autor: AJK »

Dzisiaj w forum APHOG Sebastian Junghans (Macodirect) podal wiadomosc, ze te atrakcyjne ceny obowiazuja tylko do 26.10.09 godz. 10:00. Po tym terminie zostana znacznie podwyzszone.
http://www.aphog.de/forum/viewtopic.php?f=46&t=11157
Pozdrowienia znad Morza Polnocnego

Andrzej
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Trzeba się więc śpieszyć i może na zapas zamówić ;-)
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

I d*pa są o +/- 2 mm za szerokie. Zresztą ze strony Macodirect zniknęła już informacja, że do Jobo pasują i cena poszła w górę prawie do 9 euro. Mam więc dwie szpule, które mi do niczego nie pasują, ale za to rewelacyjnie się 120 do nich zakłada. Rozważam więc sprzedaż Jobo (tak wiem, jest to niezbyt częste posunięcie) i zakup jakiegoś koreksu, który rozmiarowo będzie ok.

Pozdrawiam
Ulv
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
Awatar użytkownika
MacGregor
-#
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2008, 02:10
Lokalizacja: Białystok

Post autor: MacGregor »

Witam!
Za duże!
Tak jak mówiłem średnica jest za duża, czyli będą pasowały do Patersona.
POZDRAWIAM!
Awatar użytkownika
ulv
-#
Posty: 262
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:17
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Kontakt:

Post autor: ulv »

Tak, do Patersona pasują, bo już nabyłem takiego (System 4). I teraz mam koreks, który bierze chemii minimalnie więcej (500ml podczas gdy w Jobulcu jest 485ml) z super szpulkami AP z Macodirect (są super) :-D W ten oto sposób dokonałem pewnie jako jedyny przesiadki z Jobo 1520 na sprzęt z niższej półki i o zgrozo jestem zadowolony.

Pozdrawiam
Ulv
Trzydziestosześciostrzałowy Contax RX / Piętnastostrzałowa Fujica GS645 / Dwunastostrzałowa Bronica SQ-B / Jednostrzałowy Motylek 45
www.stegierski.com
ODPOWIEDZ