Wystawa - wymiary odbitek

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Antoni
-#
Posty: 68
Rejestracja: 07 cze 2007, 16:16
Lokalizacja: Krakow

Wystawa - wymiary odbitek

Post autor: Antoni »

Witajcie,

Jakie wymiary powinny mieć odbitki na wystawę fotograficzną ? Mniej więcej 30x40 jest ok, czy lepiej większe ?

Dzięki
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

według mnie 30x40 to jednak troszkę za mało no chyba że nie masz sponsorów i za wszystko płacisz sam to niech zostanie taki format. Jeżeli natomiast masz fundusze to proponuje do razu zakupić papier 50x60 ;-)
to ja zabiłem Laurę Palmer...
ou!
-#
Posty: 35
Rejestracja: 14 gru 2007, 23:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ou! »

Zależy od tematyki prac i ich ilości moim zdaniem. Nie bez znaczenia jest też rodzaj oprawy. Czy i jakie będą ramy, czy będzie passe-partout ? Ludzie mają różne wizje pokazywania swoich zdjęć, więc ciężko powiedzieć trochę czy 30x40 to będzie dużo czy mało.. Takie moje zdanie :)

Jeśli realizowałbym "swoją wizję" 30x40 byłyby ok w większości przypadków. Czasami byłoby to nawet dużo mniej
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Jak kiedyś kupię papier cz-b w rolce, to będę robić odbitki 30x45cm. (nie 30x40cm).
Mam dosyć formatu kwadratu i innego "złotego podziału" - zakochałem się na powrót w małym obrazku i w jego proporcjach 3:2.

Dużo zależy od tego co przedstawia fotografia.
Widziałeś to: Wystawa Sebastiao Salgado
Antoni
-#
Posty: 68
Rejestracja: 07 cze 2007, 16:16
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Antoni »

Witajcie ponownie,

Nie no ja trace pamięć na prawdę, to chyba przez ten wypadek kiedyś tam.. Zapominam, że wklejam wątki na korex. Później przypominam sobie o nich ho ho.. długo po ich zamieszczeniu. W każdym razie do WSZYSTKICH, którzy odpowiadają na moje posty - PRZEPRASZAM, że nic później nie piszę, ale ja po prostu zapominam. I bynajmniej nie jest to za duża ilość margaryny. I dziękuje oczywiście za odpowiedzi.

sławoj co do wystawy spod linku - pięknie to wygląda :) Ciekawe w jakim formacie były te odbitki. Muszę się zorientować ile kosztuje taka oprawa prac albo zrobić to po kosztach, samemu oprawiając.
ODPOWIEDZ