Contaflex

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
macos
-#
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2007, 18:29
Lokalizacja: Jawor

Contaflex

Post autor: macos »

Witam
Stałem się posiadaczem dość ciekawego sprzętu,a mianowicie lustrzanki Contaflex Syncho-Compur bodajże z 1958 r. Odsprzedał mi go kolega który dostał od znajomego w niemczech,starszy pan focił nim w latach 60-tych i 70-tych.
Sprzęt mechanicznie wygląda na sprawny,czasy działają,ostrość ustawia prawidłowo,bardzo ciekawe rozwiązanie światłomierza,który sprzężony jest z pierścieniem czasów i przysłon i wygląda na to że działa wszystko prawidłowo.
Jednak generalnie sprzęt wymaga czyszczenia, i tu proszę kolegów o ewentualne rady i sugestie czy warto się tym zająć ,nie wiem jakie to są koszty,sprzęt do fotografowania jaki obecnie posiadam zupełnie mi wystarcza,z drugiej strony ciekawi mnie jakiej jakości jest optyka Zeissa.
Pozdrawiam.
Załączniki
DSC_2777.jpg
jaroz
-#
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2007, 13:34
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: jaroz »

ładny zestaw. na początek możesz się takim pobawić, a jak ci spasuje ta dyscyplina to będziesz mógł zainwestować większą kasę.
szkiełka zeissa to klasyk. a sam aparat? pamiętać należy, że fotki to fotograf robi a nie aparat. aparat jest tylko narzędziem.poszukaj dobrego zakładu co zajmie się czyszczeniem, smarowaniem i konserwacją i myślę że będziesz zadowolony.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

macos pisze:czy warto się tym zająć
Warto.
I powiem więcej, że można nim fotografować na co dzień.
Awatar użytkownika
macos
-#
Posty: 57
Rejestracja: 09 kwie 2007, 18:29
Lokalizacja: Jawor

Post autor: macos »

W takim razie trzeba się do tego zabrać,muszę poszukać jakiegoś zakładu gdzie mógłbym wysłać sprzęt drogą pocztową , bo w mojej okolicy nie ma nikogo kto serwisuje sprzęt foto.
Pozdr.
ODPOWIEDZ