Szkoły i studia.

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Annik pisze:Witam!
Bardzo chciałabym się dowiedzieć, co trzeba zdawać na maurze, by dostać się na fotografię.
Szczególnie chciałabym wiedzieć, czy trzeba zdawać fizykę?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Ale w Warszawie? Niezależnie gdzie się wybierasz nic szczególnego nie musisz zdawać. Na ASP i w Łodzi masz egzaminy wstępne, w Fotoklubie RP masz też egzamin i jest płatna (jedyna szkoła w Wawie stricte foto, która daje licencjat), a na całej reszcie płacisz i wymagają tylko zdanej matury z czegokolwiek.

Osobiście z licznych opowiadań znajomych odradzam polskie szkoły foto, również Łódzką filmówkę, która jest tak teraz zachwalana.

Jeśli chcesz uzyskać wyższe wykształcenie w fotografii to najbliżej jest dobra szkoła w Opawie lub Fama w Pradze.
Awatar użytkownika
matth
-#
Posty: 145
Rejestracja: 21 cze 2009, 12:21
Lokalizacja: Poznań/Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: matth »

I do szkoły foto to nie z fizyką, ale z dobrą teczką się idzie ;-)



Chociaż chemia by się przydała :->
<Pozdrawiam>
M.
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

Annik --> Zdaj cokolwiek, a w międzyczasie rób teczkę.
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Rob pisze:Fama w Pradze.
FAMU

Anniko, wiem że do studiów jeszcze trochę czasu, ale mimo to warto wykazać się samodzielnością i umiejętnością zdobywania informacji. Informacje nt. wymagań rekrutacyjnych są na stronie internetowej każdej uczelni.

Pozdrawiam, Ku6i
matth pisze:Chociaż chemia by się przydała
1 album foto będzie jej bardziej przydatny niż 10 książek do chemii.
hellbike
-#
Posty: 45
Rejestracja: 13 paź 2012, 15:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hellbike »

Trafilem na temat przypadkiem, ale jako ze jest to temat bliski memu sercu i robilem tutaj research z mysla o mojej przyszlosci, zabiore glos.

Fotografia dzienna w Polsce wystepuje chyba na 5-ciu uczelniach.

Fotografia prasowa w warszawie - nie warte uwagi.
ASP Gdansk (lub katowice, nie jestem pewien) - Nie udalo mi sie znalezc zbyt wielu opinii o tej szkole, ale podobno rowniez nie warta jest uwagi
Nowe media na ASP w Warszawie - o tej szkole nie udalo mi sie niestety znalezc zadnych informacji.

I dwie najpopularniejsze, czyli fotografia w ASP Poznan (obecnie UAP) oraz w filmowce.

W filmowce skupiaja sie bardziej na czystej fotografii, natomiast w Poznaniu na sztuce, w ktorej medium jest fotografia.

Na filmowce bedziemy mieli zajecia z historii filmu, na ASP historie sztuki i rysunek.

Lodz jest duzo bardziej prestizowa i znacznie ciezej sie dostac, niestety - wraz z tym prestizem podobno nie idzie jakosc zajec. Kilkanascie wypowiedzi studentow, do ktorych udalo mi sie dotrzec byly z zakresu od krytycznych do niezwykle krytycznych.

Opinie o Poznanskim ASP sa nieco pozytywne/neutralne, ale bez szału.

Ogolny wniosek jest taki, ze najwiekszym plusem uczelni sa studenci, dostep do studia i ciemni. Natomiast zajecia i kadra... tutaj duze oczekiwania moga doprowadzic niemal wylacznie do rozczarowania.

Jest jeszcze Czeska Opava, ale to uczelnia z zupelnie innej (wyzszej) ligi i ciezko porownywac ja do powyzszych.
hellbike
-#
Posty: 45
Rejestracja: 13 paź 2012, 15:16
Lokalizacja: Poznań

Post autor: hellbike »

Zgadzam sie mniej wiecej ze wszystkim, z tym, ze roznica pomiedzy ASP, to nie kwestia pojedynczego profesora, a po prostu calej kadry;

Bo Lodz to szkola filmowa, a ASP to szkola artystyczna.

http://vimeo.com/36169843 - to zaliczenie jednej z pracowni fotograficznych na foto/ASP Poznan, tutaj praca dyplomowa tej samej Pani - http://vimeo.com/67998060

Nie sadze, zeby w filmowce, na fotografii, ludzie robili tego typu rzeczy.
ODPOWIEDZ