Filtry multigrade - za duży rozmiar

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

mex
-#
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2009, 14:19
Lokalizacja: Mysłowice

Filtry multigrade - za duży rozmiar

Post autor: mex »

Kupiłem filtry multigrade Ilforda w bardzo dobrej cenie 75pln, mają one wymiar 89x89mm i wszystko byłoby pięknie gdyby szufladka, do której wkłada się filtry miała ten sam wymiar. Mam stary powiększalnik UPA 5M i wymiar szkła dymionego w szufladzie wynosi 62x62mm - 27mm różnicy. Szkoda mi ciąć te filtry, nie chcę też ich oddawać bo kupiłem bardzo okazyjnie. Macie jakiś pomysł jak to zaadoptować do mego powiększalnika?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

co prawda szufladkowe nie bardzo się do tego nadają, ale spróbuj zamocować na drucie pod obiektywem. jeśli będą za bardzo pogarszać obraz, to znaczy, że trzeba ciąć. ja do opemusa przyciąłem, nie miałem skrupułów za grosz.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
chloe
-#
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2008, 18:26
Lokalizacja: zgora
Kontakt:

Post autor: chloe »

ja to samo-cięłam. przecież specjalnie dla filtrów kupować nowego powiększalnika nie będziesz :)
mex
-#
Posty: 24
Rejestracja: 09 cze 2009, 14:19
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: mex »

Zrobię jakąś konstrukcje by ten filtr podłożyć pod obiektyw, szkoda mi jak cholera go ciąć. Co do wymiany powiększalnika to zechcę wymienić bo ten jest stary jak świat i wygoda pracy na tym sprzęcie nie jest szczególnie mocna stroną. Kupię coś do 300-400zł tak myslę. Dzieki za rady.
Patryk
-#
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Patryk »

Spraw sobie uchwyt do filtrów systemu Cokin -z tego co pamiętam to "ten średni rozmiar" pasował chyba idealnie (a jeśli nawet nie to od czego masz tekturę i nożyczki...) :P
ODPOWIEDZ