Wasze ciemniowe miejsce pracy

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o własnoręcznych doświadczeniach z wykonywaniem powiększeń

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

ou!
-#
Posty: 35
Rejestracja: 14 gru 2007, 23:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ou! »

Ja mam u siebie brodzik i jest git! wprawdzie czasami bolą plecy bo dostep do niego mam tylko z jednej strony i trzeba sie mocno pochylac, ale moim zdaniem to dobre i co najwazniejsze TANIE rozwiazanie :)
ou!
-#
Posty: 35
Rejestracja: 14 gru 2007, 23:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ou! »

Jest zawieszony pomiędzy dwiema ławkami (szkolnymi) wiec tak powiedzmy na wysokości.... No właśnie :-P Ale jak sięga się do kranu na scianie to po pewnym czasie plecy bolą.
Joshi
-#
Posty: 16
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:00
Lokalizacja: Tychy,Ankh-Morpork

Post autor: Joshi »

hej...

też urządzam aktualnie ciemnie i do adaptacji mam jeden mały pokój ale że jest to pokój południowy obawiam się(znaczy wiem) że będzie to pokój "ciepły" i zastanawiam się poważnie(a raczej już postanowiłem) zakupić jakąś nie dużą chłodziarkę co by ją wkomponować w ten pokój i trzymać tam chemie z papierami i filmami...to koszt rzędu 300zł

...jest parę modeli maławych, idealnych ale o wymiary wewnętrzne dopiero rozpisałem maile
To ten typ maławy

a drugi rodzaj to używki standardowo na 82-86cm wysokie
np: To typ dużawy

jeśli jakiś używacie to chętnie wysłuchałbym opinii zwłaszcza jeśli chodzi o te małe jak jest z pojemnością...a może ktoś zna kogoś albo sam chce sprzedać?

pozdrawiam
chasyd
-#
Posty: 12
Rejestracja: 19 sty 2009, 23:22
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: chasyd »

Ja niestety nie mam takiego luksusu nie mam ze ciemnię mam na stałe może kiedyś... Ale tak na marginesie rozłożenie wszystkiego zajmuje mi minimum 30 minut. Teraz robię "to" w łazience w zdjęcia są po złożeniu powiększalnika który schowałem juz do piwnicy i ostawieniu stołu z kuchni posprzątaniu wstępnym kuwet , papieru itp. Papiery i chemię staram się trzymać w najchłodniejszym miejscu a ze mieszkam w starym domku bez ogrzewania - nie wiem jeszcze jak przetrwam zimę :-) , to też ze znalezieniem miejsca chłodnego nie mam kłopotu o specjalnej lodówce mogę pomarzyć.
Załączniki
ciemnia1.jpg
ciemnia2.jpg
ciemni3.jpg
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 568
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

ha a moja ciemnia jest tak mała, że nawet nie mogę jej zmieścić w kadr komórki :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

dejnekas pisze:ha a moja ciemnia jest tak mała, że nawet nie mogę jej zmieścić w kadr komórki :)
Sprzedaj patent Japończykom, oni specjalizują się w miniaturyzacji.
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

ja po długim wywoływaniu filmów w łazience w końcu przeniosłem się do piwnicy, dokupiłem powiększalnik, kuwety i inne szparagały i teraz mam "własne cztery kąty" temperatura jaka panuje na tym korytarzu w piwnicy wacha się pomiędzy 16,5 a 19 stopni celsjusza w zimie więc warunki do zabawy wręcz przednie!

Obrazek
to ja zabiłem Laurę Palmer...
Awatar użytkownika
rayman
-#
Posty: 401
Rejestracja: 21 mar 2009, 22:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rayman »

A niech mnie TSS pokąsa!
Saradok
-#
Posty: 37
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:22
Lokalizacja: b_b

Post autor: Saradok »

Gringo997 pisze:emperatura jaka panuje na tym korytarzu w piwnicy wacha się pomiędzy 16,5 a 19 stopni celsjusza w zimie więc warunki do zabawy wręcz przednie!
Właśnie zastanawiam się nad ulokowaniem "ciemni" na strychu, gdzie temperatura jest bardzo podobna, ale jakoś ciężko mi wyobrazić sobie siebie w kurtce, w zimie trzęsącego się nad odbitkami :|
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

U mnie niestety stale łazienka. Rozlozenie wszystkich gratow,a potem poskladanie i mycie to przynajmniej godzina z glowy. Jesli dolozymy do tego fakt, ze z domowej lazienki da sie spokojnie zazwyczaj korzystac tylko pozno w nocy, od razu stanie sie jasne, dlaczego szlag mnie juz trafia i zaczynam sie rozgladac za alternatywa... Niestety piwnica odpada (stare budownictwo - wilgoc, szczury, bardzo zimno), strych tez (w lecie +30, w zimie -15). Innych koncepcji na razie brak :(
--
Maciek
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

mnie tam nie jest zimno ale borykam się teraz nad pomysłem na utrzymanie stałej temperatury w kuwecie z wywoływaczem bo niestety ale zauważyłem że temp spada w niej dosyć szybko do tych 17 stopni i wywoływacz już tak dobrze nie pracuje...
to ja zabiłem Laurę Palmer...
maqsz
-#
Posty: 400
Rejestracja: 04 gru 2008, 14:31
Lokalizacja: Wieś spokojna

Post autor: maqsz »

Gringo997 pisze:mnie tam nie jest zimno ale borykam się teraz nad pomysłem na utrzymanie stałej temperatury w kuwecie z wywoływaczem
Plaszcz wodny (jakis wiekszy pojemnik, np. 10 l) zeby zapewnic odpowiedni - ze sie tak wyraze - "magazyn temperatury", w w nim grzalka do akwarium ustawiona na 20 czy 21 stopni.
--
Maciek
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

maqsz pisze:ustawiona na 20 czy 21 stopni
Wszystko jedno, ważne żeby zapewnić stałą temperaturę (<20C) bo to ma znaczenie dla powtarzalności wyników.
Awatar użytkownika
temol
-#
Posty: 211
Rejestracja: 18 cze 2008, 14:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: temol »

Ewentualnie możesz zapolować na ebayu na podgrzewacze do kuwet.

T.
Awatar użytkownika
Gringo997
-#
Posty: 481
Rejestracja: 02 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: Gringo997 »

właśnie sam kombinowałem czy nie zrobić płyty która będzie podgrzewać kuwetę lub zrobić jakoś ogrzewanie wywoływacza za pomocą jakiejś grzałki z termostatem...
to ja zabiłem Laurę Palmer...
ODPOWIEDZ