Się ktoś wybiera?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 568
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Się ktoś wybiera?

Post autor: dejnekas »

W środę, 3 czerwca w warszawskiej Zachęcie odbędzie się kolejne spotkanie z fotografami w ramach cyklu towarzyszącego wystawie "Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii Gazety Wyborczej". Gośćmi wieczoru będą Krzysztof Miller i Damian Kramski, którzy opowiedzą o fotografowaniu konfliktów zbrojnych. Początek o godzinie 18. Wstęp wolny.

Od 1855 roku fotografowie wyruszają na wojnę. Dokumentują wydarzenia. Często są na pierwszej linii frontu. W 1991 roku wojnę dokumentują także kamery telewizyjne. Krzysztof Miller i Damian Kramski opowiedzą jak przez ostatnie 20 lat fotografowano konflikty zbrojne.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu towarzyszącego wystawie "Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii Gazety Wyborczej". Goście opowiadają o zawodzie fotoreportera, o wyzwaniach oraz zmianach jakie zaszły w fotografii prasowej na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Dyskusję poprowadzi Joanna Kinowska.
Wstęp wolny.


Krzysztof Miller, Damian Kramski - spotkanie
"Ludzie, wydarzenia, przemiany. 20 lat fotografii Gazety Wyborczej".
Termin: 3.06.2009 godz. 18.00

Narodowa Galeria Sztuki Zachęta
Pl. Małachowskiego 3
(sala kinowa, wejście od ulicy Burschego, schodkami w dół)
Warszawa
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 246
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Keek »

Ja.
ou!
-#
Posty: 35
Rejestracja: 14 gru 2007, 23:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ou! »

tak średnio mocno było...
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 246
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Keek »

Ze za malo krwisto?
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 568
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

A ja nie dotarlem :( znow si cos w pracy zwalilo i trzeba byBo siedziec. Szlag by to...
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
ou!
-#
Posty: 35
Rejestracja: 14 gru 2007, 23:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ou! »

nie. tak jakos bezpłciowo było. Pomijajac organizacje która troche leżała, to ogolny klimat i pytania w stylu "Co pan czuł jak pan tam był?" troche powiedzmy...nie tego sie spodziewalem. Swoja droga bylem kiedys na spotkaniu dot. przyszlosci fotoreportazu w Zachecie i tam tez nic odkrywczego w zasadzie sie nie pojawilo. Ale chociaz dyskusja byla bardziej żywa. Podobnie bylo z warsztatami(?) ciemniowymi, ktore także w Zachecie organizowano. Pomysł był taki że niby beda jakies super sprawy ciemniowe, techniki i oh i ah, a całe spotkanie polegało na opowiedzeniu o co w ogole chodzi w ciemni, ze jest "cos takiego i dziala to tak". Takze zdanie o tych Zachetowych spotkaniach zaczynam miec coraz bardziej wyrobione i prawde mówiac nie sadze zebym sie tam jeszcze pojawił kiedys...
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 246
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Keek »

No ale co mozna powiedziec o fotografii. Czy chcemy jakichs konkretnych instrukcji? Przeciez czym lepszy fotograf tym bardziej nie wie czemu i jak zrobil zdjecie. To chwila. To sie dzieje w podswiadomosci. A kiedy zaczyna sie kombinowanie, zaczynaja wychodzic nudne zdjecia.

Tak przy okazji - jak widze jest tu troche osob z Warszawy. Nikt nie ma checi zeby sobie pojsc na spacer i pogadac na zywo?
ou!
-#
Posty: 35
Rejestracja: 14 gru 2007, 23:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ou! »

ja wcale instrukcji nie oczekiwałem i jeszcze gorzej byloby gdyby takowe sie pojawily. Ale odnioslem wrazenie ze byl to po prostu pokaz zdjec, (w dodatku niekompletny) ktore w wiekszosci sa znane mniej lub bardziej.No i wolałbym jednak posluchac czegoś powiedzmy mniej łechtającego gości(a) (bo tak to troche momentami wyglądało, choc w sumie nie ma się czemu dziwić bo dorobek pan Krzysztof ma spory).
Bycmoze tylko ja tak to odebralem.. chetnie zapoznam się z Twoim/Waszym zdaniem ;) moze cos przeoczylem w swoich osądach.

a co do spotkań spacerów i rozmów to chetnie, ale po sesjach, obronach i tym podobnych :)
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 246
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Keek »

ou! pisze:No i wolałbym jednak posluchac czegoś powiedzmy mniej łechtającego gości(a) (bo tak to troche momentami wyglądało, choc w sumie nie ma się czemu dziwić bo dorobek pan Krzysztof ma spory).
No ale przeciez byl czas na pytania, wiec czemu nie padlo takie, na ktore chcialbys uslyszec odpowiedz?
Nie bronie tu Millera, czy tez organizatorow spotkania, wiem tylko, ze nie zawsze bycie dobrym fotografem wiaze sie z talentem autopromocyjnym. Ba! Przewaznie jest na odwrot.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 568
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

KEEK pisze:Tak przy okazji - jak widze jest tu troche osob z Warszawy. Nikt nie ma checi zeby sobie pojsc na spacer i pogadac na zywo?
w sumie może faktycznie coś zorganizujmy? teraz długi łikend i pewnie nie wszyscy wyjeżdżają...


w wracając do tematu to ja cenię Pana Millera za to jakie robi zdjecia. Zgadzam się z Keekiem, że często właśnie takie osoby zaskakują na żywo - a że niski, a że łysy etc. Mamy po prostu wyobrażenie, że ten czy ten to naopowiada nam nie wiadomo co. A tu prawda jest taka, że nie ma podanej informacji na talerzu i faktycznie pewnie trzeba pociągnąć człowieka za język. Ostatnio widziałem go na giełdzie - widać korzysta z analogów :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Kiedyś widziałem K. Millera w akcji, na Pl. Konstytucji w Warszawie - czyhał na jakieś ujęcie, ale był niemal "przezroczysty", ale chyba analogowa Leica R zwróciła moją uwagę...
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
Keek
-#
Posty: 246
Rejestracja: 27 cze 2007, 17:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Keek »

dejnekas pisze:w sumie może faktycznie coś zorganizujmy? teraz długi łikend i pewnie nie wszyscy wyjeżdżają...
Ja nie wyjezdzam.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 568
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

KEEK pisze:Ja nie wyjezdzam.
to może się jakoś ustawimy pod koniec tygodnia? są inni chętni?
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
ODPOWIEDZ