Kanciapa do spotkań fotograficznych

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Kanciapa do spotkań fotograficznych

Post autor: dejnekas »

Tak mnie ostatnio naszło, że nie ma nigdzie żadnego miejsca gdzie można się z innymi spotykać i rozmawiać o fotografii. Coś takiego gdzie stałby jakiś powiększalnik i można wspólnie sobie pokazać jak osiągać ciekawe efekty itp. czy po prostu wpaść po pracy i porozmawiać z kolegami.

Znacie takie miejsce w Warszawie?
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

myślałem nad założeniem wspólnej ciemni, ale niestety spółdzielnie niechętnie chcą wypożyczać lokale na ten cel, a ceny są takie, że musialo by się składać conajmniej z 10 osób... ogólnie największym problemem jest znalezienie lokalu i przystosowanie go. Reszta to tylko płacenie rachunków.
Dab
-#
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2008, 13:15
Lokalizacja: wawa

Post autor: Dab »

Jak będzie powiększalnik 4x5 cala to w to wchodzę:P

Ze swojej strony, mogę zaproponować trochę kuwet, maskownic,
krokusa 3 color oraz opemusa6.
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

ja myślałem żeby wynająć coś fajnego, dobrze to zabezpieczyć (wstawić mocne drzwi itp) i zebrać znajomych zaufanych, którzy na wygodną ciemnię nie mają miejsca w domu i mogli by wstawić tam swój sprzęt, każdy miałby swoje stanowisko. Wszyscy podpisali by cyrograf, każdy dostałby swój klucz i wsio. Obiektywy zawsze można zabrać ze sobą jak ktoś się boi albo zamknąć w pancernej szafie na klucz (kupiło by się za grosze:D) Wstawiło by się jakąś dużą sofę albo i dwie, lodóweczkę na napoje, stoliczek, radyjko 8-) Kwestia lokalu i żeby trochę luda się złożyło na rachunki.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

To wszystko zalezy ile było osób chętnych na serio w to wejść. Być może ktoś ma gdzieś jakiś niewielki "lokal". Adaptacja to kwestia weekendu dla kilku osób.
Sprzęt też znalzłby się. Mogę wstawić swojego Magnifaxa.
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
kux
-#
Posty: 73
Rejestracja: 24 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: inowrocław

Post autor: kux »

kochani życze wam powodzenia szczerze i z całego serca...!
jesteście z warszawy jest was kilku, jest szansa, że się uda....:)

jak ktos mieszka w takiej dziurze jak ja to już jest masakra...


powodzenia!
bowie
-#
Posty: 204
Rejestracja: 06 wrz 2007, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bowie »

jakby co, to się piszę!
Dab
-#
Posty: 17
Rejestracja: 10 sty 2008, 13:15
Lokalizacja: wawa

Post autor: Dab »

Dobra, a ktoś zna takie miejsce?
I tak naprawdę pownosimy zacząć od zrobienia kosztorysu
i policz ilu chętnych jest i jaką kto ma wizje.

Pozdrawiam

P.s. To może studio za jednym zamachem? :P
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

Wizje to możemy tutaj wpisywać w wątku a chętni niech może piszą na priva a ja podsumuję.

Studio można tam także zorganizować na jednej ścianie. Nawet na początek może być bardzo proste, dwie lampy a potem się rozwinie.

Pozostaje problem z miejscem. Jest nas tylu, że na pewno ktoś coś wymyśli ale wizję to już mamy :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

Na poczatek może ktoś ma jakieś znajomości? :) jakiś lokal załatwić pomijając różne ekhem 'konkursy' 8-) Czyjaś matka/ciocia/ojciec/wujek pracuje w urzędzie miasta bądź jakiejś dzielnicy? :->
janusz1
-#
Posty: 48
Rejestracja: 10 kwie 2008, 11:00

Post autor: janusz1 »

Doskonały pomysł. Gdybym był z Warszawy to mielibyście kolejnego chętnego ( z Durstem). Wstawcie jakieś zdjęcia jak coś zorganizujecie.
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

Pomysł super. I przyłączam się. Jakiś czas temu był podobny wątek szukających ciemni na Grochowie. Połaziłem tu i tam i jak napisał Rob ciężko jest złapać coś w normalnej cenie. Spółdzielnie i administracje nie są zainteresowane. Najlepszą cenę jaką znalazłem to 500 zł za 30 m^2 w piwnicy.

Co do ciemni - podczas odbioru chemii z afv w fotokinga na Puławskiej, rozmawiałem z włascicielką tego zakładu fotograficznego. Ma ciemnię, z której juz praktycznie nie korzysta. Możnaby u Niej za niewielka opłatą. Ma magnifaxa, ja mógłbym dać kuwetki, pojemniki na chemię, i jako chemik chemię zestawiać.

Pozdrawiam,

Piotrek
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: dejnekas »

piotr pisze:
Co do ciemni - podczas odbioru chemii z afv w fotokinga na Puławskiej, rozmawiałem z włascicielką tego zakładu fotograficznego. Ma ciemnię, z której juz praktycznie nie korzysta. Możnaby u Niej za niewielka opłatą. Ma magnifaxa, ja mógłbym dać kuwetki, pojemniki na chemię, i jako chemik chemię zestawiać.

Pozdrawiam,

Piotrek
Piotr - to może odezwałbyś się do tej kobiety z pytaniem? Najwyżej odmówi ale szansa jest ponieważ kobita z "branży" :)

co Ty na to?
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
Rob
-#
Posty: 436
Rejestracja: 03 lis 2007, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rob »

a dużą ma tę ciemnię ta kobieta?
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

Ciemnia jak ciemnia w zakładzie foto. Większa niż w łazience. Zainteresowanych zapaszam na PW.

Ja szukam miejsca gdzie będzie ciemnia, miejsce na wypicie piwka, i studio ...

Takie miejsce, gdzie można będzie twórczo porozmawiać wymienić sie poglądami i czuć się jak u siebie.
ODPOWIEDZ