Sposob na zakup nowego aparatu

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Sposob na zakup nowego aparatu

Post autor: dejnekas »

Wydarzylo sie dzisiaj u mnie w pracy. Podchodzi do mnie kolezanka i pyta czy znam kogos kto "si? zna" na aparatach fotograficznych.
Odpowiedzialem jej ze ja "sie znam". Zapytala wiec mnie jaki aparat ma sobie kupic.
Wtedy mój uczynny kolega wyszarpnal z plecaka najnowszy numer Chipa i mowi: "tutaj masz test najnowszy aparatow do 1500 pln. Wybierz sobie cos z z pierwszej 10.
Na nic sie zdaly moje slowa, ze tak sie aparatu nie kupuje itd. Itd. Na szczescie kolezanka po jakims czasie wrocila
Z pytaniem jak sie zatem aparat kupuje bo miala Canona i robil brzydkie zdjecia :)

Doradzilem jej co nieco i chyba to poskutkuje ale smiechu mialem sporo :)
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Ha! Mnie też dziś kolega pytał o kupno DSLR-a, choć dobrze wie że nie mam... Powiedziałem by poczekał, bo Guldan będzie oddawał zaraz 5D (o ile czegoś nie pokręciłem ;) i może się załapie.
A tak serio: zwykle ludzie pytają o kompakty, rady są proste: ogniskowa od 28mm, baterie najlepiej paluszki, stabilizacja obrazu - i tyle. Reszta to bajery. A z DLSR? Ja bym kupił Olka lub Pentaxa, wiadomo że Canon robi brzydkie zdjęcia.

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
kux
-#
Posty: 73
Rejestracja: 24 lis 2007, 10:07
Lokalizacja: inowrocław

Post autor: kux »

Jerzy z tym olkiem to żartujesz...?

broń boże daleki jestem od wojen systemowych, ale w wypadku olka standard 4/3 to chyba ślepa uliczka....
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

Jerzy pisze:Reszta to bajery
Ja bym dodał jeszcze, że znaczna konkurencja w tym segmencie aparatów powoduje, że w gruncie rzeczy zakup 'w ciemno' jest tak samo dobry, jak siedzenie 17 dni nad ofertami.

Oczywiście dSLR to już inna sprawa, ale również skierowałbym się ku... Pentaksowi.
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

kux pisze:standard 4/3 to chyba ślepa uliczka....
Może. Jednak z punktu widzenia kogoś, kto kupuje aparat raz i właściwie nigdy nie wyjdzie poza zwykły zoom/długi zoom - co za różnica, czy wejdzie w Nikona z 50-letnią tradycją bagnety F czy w ślepego Olka :)

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
trzypion
-#
Posty: 17
Rejestracja: 31 sty 2009, 21:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: trzypion »

No taka, że jak potem będzie chciał system rozwinąć, to z olkiem za daleko nei zajdzie, o tym, że olek IMO ma najgorszy wizjer z całej stawki nie mówiąc.
B/W, E-6, BW odwracalne - tak, to u mnie.
http://trzypion.pl/
Awatar użytkownika
efes
-#
Posty: 73
Rejestracja: 02 lip 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: efes »

Olympus - ekwiwalent ogniskowej 2.0. O m42 zapomnieć.
Czytam i polecam:
Krytyka fotograficzna
rumpel
-#
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Pierściec

Post autor: rumpel »

Taaaa - Olek jest tak beznadziejnym sprzętem, że gdy się go trzyma dłużej niż minutę - to robią się odciski na dłoniach.
A gdy patrzy się w te ich wizjery - ciemne tunele hadesu, wówczas trzeba uważać, by duszy nie wessało .
A o zdjęcia lepiej nie pytać - tylko cud i wstawiennictwo Boże może jeszcze coś uratować .
offca86
-#
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2009, 15:14
Lokalizacja: Jasło/Kraków

Post autor: offca86 »

Badzmy szczerzy. Jak ktos kupuje dSLR'a to juz wie czego chce. Pomijam przypadki gdy ktoś ma za duzo kasy i kupuje alfe bo ma lajfwju. Tacy i tak raczej nie beda sie rozwijać to im wszystko jedno. Ja swojego czasu wybralem system canona bo najlepiej odpowiadał moim potrzebą i nie zaluje. zreszta uważam ze liczą sie tylko canon, nikon i penatax, reszta to chlam...

Jak ktoś kiedyś powiedział:
"Pentaxa szanuje, Canona mam, a Nikona chciałbym mieć"
offca86
-#
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2009, 15:14
Lokalizacja: Jasło/Kraków

Post autor: offca86 »

Dlatego napisalem o tych co nie wiedza co zrobic z kasa i kupili dla lajfwju... :-P
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

offca86 pisze: uważam ze liczą sie tylko canon, nikon i penatax, reszta to chlam...
A Rollei, Leica, Hasselblad? Gardzisz?
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

offca86 pisze:Badzmy szczerzy ... zreszta uważam ze liczą sie tylko canon, nikon i penatax, reszta to chlam...
Ja też w takim razie będę szczery: widzę, że należysz do grona osób, dla których istnieją tylko dwa systemy - ale nie jest tak źle skoro wśród jedynych słusznych znalazł się też zacny Pentax. Cóż, radzę nie wypuszczać się z cytowanymi powyżej tezami bo możesz kogoś urazić/wkurwić, poza tym osoba wypowiadająca się w ten sposób daje dowód na to, że jest zwykłym młotkiem, który zapewne nie mając nawet w ręku aparatów z innych systemów a sądząc z Twojego młodego wieku może tak być (nie mówiąc o pracy na nich) swoje opinie zapewne opiera na czytaniu forów o fotografii cyfrowej.

Przepraszam za bluzga ale w danej chwili to słówko jak nic ze mnie wypłynęło.
offca86
-#
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwie 2009, 15:14
Lokalizacja: Jasło/Kraków

Post autor: offca86 »

Chyba nie doczytałeś ze zrozumieniem. Nie mam najmniejszego zamiaru kogokolwiek obrazac. Pod koniec posta wyrazilem tylko swoja subiektywna opinie dotyczaca systemow dSLR z ktora nie musicie sie zgadzac i nawet lepiej bo swiat bylby nudny jakby wszyscy mieli canony :-P O analogach sie nie wypowiem bo raczkuje dopiero. Pierwszy wymarzony aparat (juz cyfra) mialem w wieku 11lat i jakos tak zostalo ze fotografia juz mi towarzyszy caly czas. Pierwsze lustro wybieralem prawie rok bo to juz jednak na "cale zycie"a poza tym to spory wydatek namoja kieszen. Wiele porownywalem, pozyczalem od kogo sie tylko da by "pomacac i pobawic sie" pare dni. Podkresle jeszcze raz dla informacji kolegi Coil moje SUBIEKTYWNE zdanie na temat systemow dSLR jest takie: NIKON, CANON, PENTAX, reszta nie wchodzi w gre.
Nie chce tutaj wyprowadzac calych dywagacji dlaczego bo to nie jest miejsce na to, jednak mam swoje zdanie.
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Może Ci się podobać co chce, nawet 10mln pixeli w komórce - Twój wybór Twoja sprawa natomiast ten chłam podniósł mi ciśnienie, jakoś odruchowo pomyślałem o moich starych, poczciwych OMach, jeszcze starszym jakże pięknie rysującym Rolku, sympatycznej Mamiyi i innych systemach, których nazwanie chłamem to fotograficzna zbrodnia. Fakt, że Twoja wypowiedź tyczy się to tylko fotografi pixelowej nie ma aż takiego znaczenia.
offca86 pisze:... reszta nie wchodzi w gre
ooo, można jakoś to powiedzieć nie doprowadzając wszystkich użytkowników analogowego chłamu do palpitacji :-x

Zbyt łatwo ostatnio daję się ponieść emocjom :oops:
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

nie wiem czym sie tak unosisz
kolega wyraznie mowi o dslr'ach i w jakims tam stopniu kazdy z nas pewnie sie z nim zgodzi

dlaczego? chocby dlatego ze rynek szkiel do dslr'ów jest taki a nie inny, i szczerze ja nie znam innych systemów, choc pentaxa nawet nie miałem do zrobienia zdjecia a jedynie w mm ogladałem i trzymałem, nikona mam, a canon mi sie nie podoba
nie zapominam o olkach, sony hmmmm wiecej grzechó nie pamietam, naprawde, mi pasował nikon i w sumie kupiłem go bez zastanowienia, sposobał mi sie wyglad, i nie zaluje ze był to nikon a nie canon czy pentax. kazdy system ma swoje zady i walety, i kazdy wybiera to co mu pasuje

jednak nie zapominajmy o tym ze mowimy o konkretnym przedziale cenowym i jakosciowym, o tym co mozemy kupic, no ok moge sobie darowac torbe słoików i kupic... własnie co? cyfrowego hasela? ricocha?
ODPOWIEDZ