śmieci od fotografów

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

astma canona ujawnia się wtedy, kiedy wysycha smar na mechanizmie lustra. najpierw aparat zaczyna piszczeć podczas ruchu lustra - zdjęcia, potem zaczynają się rozjeżdżać czasy, aby w końcu zablokować się z podniesionym lustrem (najczęściej) i zablokowaną migawką. aby wybadać co i jak, należy postrzelać kilkanaście razy na sucho wsłuchując się w jakiekolwiek dźwięki przypominające pisk. na szczęście z astmy można aparat wyleczyć, o czym traktuje wiele stron w sieci. ostatnio jeden kolega z AT smarował własnoręcznie canona, mogę go ew. poprosić o linki do instrukcji.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

oki wybadam, i tak mam zwyczaj przestrzelania na sucho wszystkich czasów
tylko w moich fedach 3 nazstawnik nie pokrywa sie z rzeczywistoscią :P, moze kiedys ktorego rozbiorę, choc mam opory po zenicie którego zblokowałem gdy probowałem obejrzec w srodku i w sumie nie wiem jak sie tam do czego kolwiek dobrac, no ale juz ciii
po niedzieli sie odezwę co z tym sprzetem i co jest do wziecia i za ile
piotr
-#
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:32
Lokalizacja: Warszawa Falenica

Post autor: piotr »

Miałem takiego astmatyka, ale po dobrych radach kolegów z forum canonowego astmę wyleczyłem. Dodatkowo wyleczyłem stare uszczelnienia i mam super narzędzie.

Co do lampy. To po co mi lampa?

Mój Ae-1p + ulubione obiektywy załatwiają wszystko co lubię.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

piotr pisze:Co do lampy. To po co mi lampa?
właśnie. odkąd mam 50/1,4 SSC, nie założyłem ani razu lampy. a najczęściej fotografuję na setkach.
piotr pisze:Mój Ae-1p + ulubione obiektywy załatwiają wszystko co lubię.
AE-1P to chyba najlepszy canon serii A, nie ma co prawda takich "zaawansowanych" opcji jak A-1, ale jest najbardziej dopracowany.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
zieloo
-#
Posty: 554
Rejestracja: 28 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: zieloo »

rbit9n pisze:AE-1P to chyba najlepszy canon serii A
Czy dobrze myślę, że oba AE-1 oraz AE-1P posiadają wyłącznie priorytet czasu i ew. tryb manualny?
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

mowiłem CIIIIIIIIIIIsza :P

po niedzieli bedziemy dyskutowac o tym co mogę zanadobyc od tych dziadków
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

oba posiadają priorytet czasu i tryb manualny, a ae-1p dodatkowo pełny program.

ale z tego co piszą w sieci, ae-1p ma najlepszy pomiar światła z tej serii, dlatego napisałem to co wyżej.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

odswierzajac temat po latach :P. niestety troche to zeszlo. ale do rzeczy
magnifax 4 albo 4a, twierdzi ten moj fotograf ze najnowszy
do tego dwa szkla 50 i 80
ramki formatowe
głowica color 3

stan ma byc idealny, mam go na dniach obejrzec i ocenic.
zaspiewal mi za ten zestaw 500 i tu pytanie do bardziej obeznanych czy warto?
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1353
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jerzy »

Jeśli szkła to anarety, to cena jest raczej ok, pewnie bym się skusił (ale już mam). Może uda Ci się spuścić trochę...

Pozdrawiam!
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

spuscic to sie pewnie nie uda choc bedę go probowal jeszcze
na poczatek powiedzial ze postawi butelkę, no bo kto bierze kase ten stawia, ale jawciaz mam nadzieje ze albo jeszcze cos wygrzebie albo moze cos opusci
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

up
kolejny dzien rozmow ze starym fotografem :P
gosc ma skleroze jak cholera i 3 razy opowiada mi co wchodzi w sklad powiekszalnika
glowica kolor kondensatorowa, ramki
prawdopodobnie brak jest zarowek i tu pytanie do szanownych kolegów. jak jest z zarowkami do glowicy kondensatorowej i color 3?
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

koledzy pomozcie bo ja głupieję. jestem zielony w te klocki i sie cholernie zastanawiam czy to ma jednak sen. ida swieta. z londynu rodzinka samochodem sie wybiera do polski
moze jednak lepiej poszukac czegos na ebauy
przegladam sobie zakladke enlargers, ale co ja tam widze? lpl'e czasem jakis durst, ale tak naprawde niewiele mi to mowi, a widze ze czasem cos fajnego wisi za jakies 200 funtów
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Malfas'ie , na jakim formacie negatywu pracujesz (max ) , w kolorze czy tez bez ? To sa istotne pytania . Potem ile jestes sklonny wydac ?
Malfas
-#
Posty: 661
Rejestracja: 18 sie 2008, 15:37
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Malfas »

sredni, ale z zamiarem i mikrofilmu
na razie czarnobialy, ale mysle ze glowica kolorowa tez sie moze przydac. nie mam racji?
ile jestem skłonny wydac? tyle ile potrzeba ale w granicach rozsadku
jak pisalem mogę miec magnifaxa 4a z głowica kolorowa color 3? z głowica kondensatorowa, z ramkami na mały i sredni format, z 50 i 80mm obiektywami pewnie czeskie, i to tyle w tym zestawie. brak zarowki, brak trafo i za to mi człowiek spiewa 500 i sie zastanawiam czy to ma sens. trafo sam sobie złoze, wkoncu elektryka w domu mam
rybka
-#
Posty: 256
Rejestracja: 19 sie 2009, 21:13
Lokalizacja: dublin

Post autor: rybka »

Trafo , to i u mnie mialbys po kosztach wysylki , i tak sie kurzy ... To przyzwoity powiekszalnik , pracowalem na takim dobre 15 lat (jeszcze posiadam ) . Problemem jest cena , 500 to troche duzo . Masz za to jeden wielki plus - osobiscie sprawdzisz towar . " Na eBay'ju " jes to niemozliwe . Generalnie - jesli sprawny , to bierz ! O glowice kolor sie nie martw - tam siedzi pospolity halogen z lustrem 100w/12v , w glowicy kondensorowej uzywalem z dobrym skutkiem opalowej 150w/220v .
Jedynym problemem typowym dla Czeskich powiekszalnikow jest nierownoleglosc plaszczyzn obrazowych tj. stolu i negatywu . Dasie to jednak prosto wyregulowac .
Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ