Kupiłem cyfraka :]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1040
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Henry »

efes pisze:Pytanie - czemu legalnego fotoszopa? To prawda, że można wpaść?
Jak tylko wystawisz ofertę na rynek to starzy fotopstrycy chwycą się każdej metody żeby tylko Cię pogonić - nasłanie policji i kontrola z US to bardzo dobre metody żeby pogonić takich co chcą sobie dorobić przeszkadzając "zawodowcom".

Co do rynku na dobre zdjęcia - jest taki, co potwierdzają opinie na pl.rec.foto - ale trzeba trochę czasu żeby w to wejść i wyrobić sobie dobrą opinię. Z drugiej strony czy warto? dSLR kładzie na łopatki mały obrazek, A4 zrobisz prównywalne ze średnim, wymiana karty jest szybsza niż filmu, wysokie ISO pozwalają ograniczyć lampę do minimum, pewność że się nie spieprzy zdjęć większa. Więc najpierw tzreba sobie odpowiedzieć czy chce się być zarabiającym fotografem czy fotografem robiącym analogowo. Względnie wyjechać do cywilizowanego kraju i pogodzić jedno z drugim ;-)
msierak
-#
Posty: 162
Rejestracja: 26 lis 2008, 08:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: msierak »

Henry pisze: Więc najpierw tzreba sobie odpowiedzieć czy chce się być zarabiającym fotografem czy fotografem robiącym analogowo. Względnie wyjechać do cywilizowanego kraju i pogodzić jedno z drugim ;-)
A co, u nas nie da się pogodzić?
Sądzę, że niejedna para by się posikała z radości, gdyby prócz albumu z cyberfotkami dostała kilka barytów 50x60 ze średniego.

Sam analog nie ma szans, ale w połączeniu z cyfrowym body dałoby rade zarobić.
Myślę, że ci, co lubią kicz też by się rzucili na zdjęcia stylizowane na lata 20.

http://www.digart.pl/forum/temat/776412 ... kt__D.html
Awatar użytkownika
trzypion
-#
Posty: 17
Rejestracja: 31 sty 2009, 21:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: trzypion »

Znam taką parke - jeden robi na ślubach klasyczne kotlety cyfrą, a druga osoba robi średnim formatem czarno-białe zdjęcia. Te drugie są oferowane dodatkowo i mają z tego co wiem niezłe wzięcie.
B/W, E-6, BW odwracalne - tak, to u mnie.
http://trzypion.pl/
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Post autor: morotegari »

msierak pisze: A co, u nas nie da się pogodzić?
Sądzę, że niejedna para by się posikała z radości, gdyby prócz albumu z cyberfotkami dostała kilka barytów 50x60 ze średniego.
Racja. Ludzie po prostu nie wiedzą, czym jest baryt. Jeśli usłyszą, że są to odbitki, które wytrzymują próbę czasu, wykonane "szlachetną" techniką itp. to myślę, że wielu chętnych by się znalazło ;-)
Wyobrażam sobie też takiego nowobogackiego, który wiesza na ścianie zdjęcie ze ślubu na gumie i chwali się sąsiadom ile za to zapłacił :mrgreen:
darius_Er
-#
Posty: 103
Rejestracja: 20 kwie 2007, 13:53
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: darius_Er »

Widze ze sie temat rozwinął :]
rbit9n pisze:pierwsza cyfrówka?
Tak, pierwsza :]

weesee pisze:a co nabyłeś jeśli można wiedzieć?
1-o roczny k10d pentaxa :] Klasa zbliżony ponoc do sony alfa 100 albo Nikon d80.

morotegari pisze: Zakup body to jeszcze nic. Szkła AF są horrendalnie drogie.
Akurat szkla mam z systemu analogowego; jeden z wielkich plusow pentaxa to ich calkowita wymiennosc :]

morotegari pisze: Np. taką manualną 50/1.4 do Minolty kupiłem za niecałe 180 zł. Pod AF trzeba by pewnie jedno zero doliczyć.
AF pentax 50 / 1.4 620 zł mnie kosztowal . z USA sprowadzany, nie chce wiedziec czy był podatek płacony od niego :]

morotegari pisze: Baryt, średni format, guma... To byłoby to
Guma, Baryt to kozactwo , ale Nie wiem czy „kotlety” doceniaja takie prace… I czy klienci gotowi by byli za to zapłacić…. Chociaż kto wie.
Wlasnie sredni już mam od kilku miesiecy, będzie w sam raz na sesje ślubne. Mam nadzieje, ze widać będzie roznice w tych zdjęciach :]

morotegari pisze: Obsługa wesel na analogach…
Łącznie z weselem ? Yyy, chyba nie…

Coil pisze:...ceny za takie usługi są naprawdę astronomiczne, akurat jestem w temacie bo najmłodsza siostra żony ma weselisko w maju. Tak od 3.5 tysi w górę, a jak coś ponad standard to łomatko ...
A za co to śpiewaja takie ceny ? za baryt ? gumę ? mozesz podeeslac adres www tych pracowni ?

Jerzy pisze:Jeden nasz forumowy kolega robi zdjęcia ślubne w stereo,
W stereo ? znaczy 2a obiektywy ? podeslij jego strone www, prosze.

weesee pisze:dolicz kompa, monitor, legalnego fotoszopa.
ja mysle o kompie z oprogramowaniem; apple`a. ale to za zarobione pieniadze, jeszcze nie czas :]

msierak pisze: Sądzę, że niejedna para by się posikała z radości, gdyby prócz albumu z cyberfotkami dostała kilka barytów 50x60 ze średniego.

Albo chociaz 2-3 zwykle odbitki ze średniaka :]
trzypion pisze:Znam taką parke - jeden robi na ślubach klasyczne kotlety cyfrą, a druga osoba robi średnim formatem czarno-białe zdjęcia. Te drugie są oferowane dodatkowo i mają z tego co wiem niezłe wzięcie.
Masz moze ich stronke www ?
msierak
-#
Posty: 162
Rejestracja: 26 lis 2008, 08:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: msierak »

darius_Er pisze: Guma, Baryt to kozactwo , ale Nie wiem czy „kotlety” doceniaja takie prace… I czy klienci gotowi by byli za to zapłacić…. Chociaż kto wie.
Jak się opowie o szlachetności tej metody, niezwykłej wytrzymałości i że zwykłe odbitki (z labu) ich wnukowie nie będą już mogli oglądać (w takim stanie jak są teraz), a baryt przynajmniej wiek wytrzyma, to się skuszą ;)

Poza tym nawet ci od kiczu będą potrafili dostrzec piękno tych odbitek, tylko że nie będzie im się chciało za coś takiego płacić.


Swoją drogą zastanawiałem się, czyby nie zaoferować na allegro retuszu tradycyjnego + cyfrowego (skan, retusz z kurzu itd. druk na folii i odbitka stykowa na barycie).
darius_Er
-#
Posty: 103
Rejestracja: 20 kwie 2007, 13:53
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: darius_Er »

msierak pisze:Swoją drogą zastanawiałem się, czyby nie zaoferować na allegro retuszu tradycyjnego + cyfrowego (skan, retusz z kurzu itd. druk na folii i odbitka stykowa na barycie).
Skoro umiesz, to na co czekasz ! jasne ze zaoferuj.
msierak
-#
Posty: 162
Rejestracja: 26 lis 2008, 08:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: msierak »

darius_Er pisze:Skoro umiesz, to na co czekasz ! jasne ze zaoferuj.
Muszę uzupełnić na razie braki w formatach i jakąś sensowną stronkę w klimatach początków XX wieku napisać.
Awatar użytkownika
dejnekas
-#
Posty: 566
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:42
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Re: Kupiłem cyfraka :]

Post autor: dejnekas »

darius_Er pisze:Witajcie !

Kupilem cyfraka; w celach zarobkowych; zamierzam zacząć focic śluby / wesela.

Chcialem Wam napisac, ze jestem pod wrazeniem mozliwosci zmieniania czułości co klatke i natychmiastowym prawie że efektem. .
nie ma czego zazdrościć :-D
Trzeba Ci ludzi od inkwizycji wysłać hihi
Pozdrawiam,
dejnekas
www.slawekdejneka.com
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kupiłem cyfraka :]

Post autor: slawoj »

darius_Er pisze:Chcialem Wam napisac, ze jestem pod wrazeniem mozliwosci zmieniania czułości co klatke i natychmiastowym prawie że efektem.

No coś Ty?
To jakieś czary - siły tajemne!


.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2009, 19:33 przez slawoj, łącznie zmieniany 7 razy.
Tomaszka
-#
Posty: 70
Rejestracja: 03 lis 2008, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomaszka »

Nie bede orginalny :-P
Tez po jakis 2 latach cyfrowania zapisalem sie tutaj :) Przy okazji zmienilem system z Praktki L na B. Foto-komputer nieprawidlowo nazywany apatem cyfrowym uzywam jak i wiekszosc... allegro i takie tam.
W ten weekend rozwaliem dwie rzeczy :
sobie samochód kosztowalo 600 ale juz jezdzi
jednemu glupkowi nikona d cos tam - twierdzil ze jego foto-komputer jest wytrzymalszy na wstrzasy a ze bylem troszke podpity a on jeszcze bardziej to mu w to cos swoja super tl 1000 przypier...papier :mrgreen: spodnia plytka obudowy pekla ale bydle jest wytrzymale wiec wciaz dziala i ma sie dobrze :-) Tamto zdechlo, moj helios cosik ciezko sie ostrzy.
Wiecie jeszcze co? Jak jakis arabus postawi nam grzyba na atomie to te wszystkie profesjonalisty reportery pojda na bruk :D EMP + tranzystor = kupa :-D Moze pierwsze zdjecia ukaza sie tutaj :-) Oby nigdy i nigdzie...
powered by
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

darius_Er pisze:A za co to śpiewaja takie ceny ? za baryt ? gumę ? mozesz podeeslac adres www tych pracowni ?
Na przykład Whitesmoke Studio. Tu bodajże od 4 tyś za "standard" w zwyż za "korale mecyje". Ale fotki niezłe, podobają się.
Awatar użytkownika
trzypion
-#
Posty: 17
Rejestracja: 31 sty 2009, 21:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: trzypion »

darius_Er pisze:Widze ze sie temat rozwinął :]

Guma, Baryt to kozactwo , ale Nie wiem czy „kotlety” doceniaja takie prace… I czy klienci gotowi by byli za to zapłacić…. Chociaż kto wie.
Wlasnie sredni już mam od kilku miesiecy, będzie w sam raz na sesje ślubne. Mam nadzieje, ze widać będzie roznice w tych zdjęciach :]
Właśnie dzisiaj dostałem pytanie, czy czasem nie robię odbitek w szlachetnych technikach, m. in. w gumie. Może jednak byłby jakis kawałek rynku na to?
B/W, E-6, BW odwracalne - tak, to u mnie.
http://trzypion.pl/
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Jak ja zdecyduję się kiedyś na zakup cyfrówki, będzie to także Pentax.
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

weesee pisze:mając jako taki zaczątek systemu na N
Z tego N to mam własny korpus i kit-obiektyw pożyczony.
To mnie przy tym N nic nie trzyma.
ODPOWIEDZ