film do polaroida

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

quiproquo
-#
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2009, 17:39
Lokalizacja: z nienacka

film do polaroida

Post autor: quiproquo »

Witam, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupienia Polaroida. W związku z tym, że wkłady do tego aparatu są dosyć drogie, mam pytanie: czy opłaca mi się kupować przeterminowane wkłady? Ściślej: czy na takim filmie zdjęcie w ogóle wyjdzie? rozumiem, że może być gorszej jakości, ale w Polaroidach nie o jakość przecież chodzi. Poza tym zakładam, że na początku, zanim nauczę się robić nim zdjęcia, zmarnuje kilka fotek, a przy filmach nieprzeterminowanych koszt jednego zdjęcia to jakieś 5-6 zł.

Pozdrawiam :)
oh show me the way to the next whiskey bar
Awatar użytkownika
troniu
-#
Posty: 141
Rejestracja: 02 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: ciupagoooland
Kontakt:

Post autor: troniu »

Witam dziewczę ze Skiroławek;-)
Używam przeterminowanych wkładów, są dużo tańsze i w przypadku przechowywania w lodowce - długo się trzymają w dobrej kondycji.
Joan
-#
Posty: 313
Rejestracja: 26 sty 2009, 15:40
Lokalizacja: zDolny Śląsk

Post autor: Joan »

Dostałam rok temu dużo bardzo przeterminowanych polaroidów czarno-białych i kolorowych oraz kasetę 4x5 cala do nich. Miały minimum 10 lat po terminie i nie leżały w lodówce. W lecie wszystkie wypstrykałam żeby nie leżały dłuzej. Czarno-białe były dość dobre, zwłaszcza negatywy (po dodatkowym utrwaleniu i wypłukaniu). Kolorowe też do przyjęcia zważywszy taki okres po gwarancji. Z tym że ogólnie to nie ma co nawet porównywać do zdjęć "normalnych".
Ale ja nie wiem czy jest sens wydawać na to pieniądze (chyba że dostaniesz wszystko za darmo), bo jak ktoś gdzieś pisał to zaprzestano już produkcji polaroidów, firma zdaje się splajtowała. To nie jest sposób na szybką naukę fotografowania, przynajmniej ja tak sądzę. Taniej wyjdzie odrazu drukować, wyższość cyfrówki jest w tym wypadku niepodważalna, wstyd to na tym forum pisać :-)
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

z polaroidem to jeszcze nie wiadomo jak będzie. co prawda firma inna, ale szanse są http://www.aparaty.tradycyjne.net/forum ... emat=19389
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
dzerry
-#
Posty: 114
Rejestracja: 11 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: dzerry »

Joan, nie sadze, ze quiproquo chce sie uczyc fotografii na polaroidach. Ja namawiam kazdego do sprobowania polaroida. Dla efektu i dla calego procesu. Polaroid to mozliwosc obcowania z magia fotografii i genialna technika.

Filmy integralne (600 i 780) sa dosc drogie. Moze impossible project to zmieni. Ale juz na przykla wklady Fuji FP100 (taki mniejszy 4x5") wychodza taniej niz slajd srednioformatowy. Sprzet tez mozna za grosze kupic.
ODPOWIEDZ