Otworki za $$$

Fotografia alternatywna - Czyli coś innego niż wszyscy ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5581
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

co to pomarańczowy lubiciel? no niech to na ale-drogo zobaczą, top mówię Wam jak lubiciele skoczą.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
efes
-#
Posty: 73
Rejestracja: 02 lip 2008, 18:44
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: efes »

p1ot3 pisze:ten lomo sklep jest nie na czasie... ;) takie nowe cudo wyczailem: blackbird, fly
swoja droga, ciekawe po ile by to poszla na allegro... :)
na deviantarcie jest cały klub posiadaczy blackbirda.
Czytam i polecam:
Krytyka fotograficzna
Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: Filip »

Blackbird jest fajny, ale IMO powinien kosztować o połowę mniej.

Polecam zobaczyć http://www.matchboxpinhole.com ;-) Można się pobawić zamawiając filmy po złotówce z allegro (nie licząc przesyłki).
voided
-#
Posty: 188
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:17
Lokalizacja: void

Post autor: voided »

ten pinhole to jest wyzsza szkola jazdy... :) ale slajd to by sie chyba ciezko pinholem naswietlalo. mam rolke malego formatu i nie wiem co z nia zrobic...
a co do blackbirda, to on juz kosztuje polowe tego co 3 miesiace temu :)
Tomaszka
-#
Posty: 70
Rejestracja: 03 lis 2008, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomaszka »

Dla mnie to te wszystkie mody to paranoja. Chinska podroba ruskiego prostego kompakta kosztujaca wiecej niz nie jedna kolekcjonerska Praktica z małej serii.
Emo placzace na gieldzie bo dziewczyna nie chciala mu papieru ilforda kupic tylko fome.
Wszyscy dziurawia jakies blaszki albo kupuja soczewki nasadowe zeby bawic sie w makro...
Cale szczecie jestem slabo reformowalny i grozi mi jedynie uszkodzenie sprzetu po pijaku w jakims bunkrze :D
Fajno ze ludzie robia cos poza pstrykaniem na wycieczkach ale... ja z pinholem poczekam jak mi jakis tani dekiel do korpusu wpadnie w lapska :)
Awatar użytkownika
slawoj
-#
Posty: 1313
Rejestracja: 30 wrz 2007, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: slawoj »

Pinhol, kolor, lit, tonowanie - to są kolejne "etapy" w dorobku fotografika.

Nie każdy musi przy nich zostać, ale opanowanie ich, daje sporo frajdy.
Awatar użytkownika
smerfmaruda
-#
Posty: 49
Rejestracja: 24 maja 2008, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smerfmaruda »

A ja zbieram pięknie wyglądające aparaty (Exakta, którą sobie kupiłem miesiąc temu jest cudowna, nie użyłem jej ani razu, ale wygląda fantastycznie i niewątpliwie z przyjemnością będę nią fotografował na jakimś urlopie) i zamówiłem sobie Omfmana 612, taką kamerę otworkową. I uważam, że to są fajnie wydane pieniądze, bo, primo, daję zarobić pieniądz twórcy tych aparatów (to Polak, Omfman to nie żadna tam kamera od Chinczyków), drugie primo, kamera mi pewno da dużo frajdy. A inni niech się taplają w zawiści, o, i tyle! :-)
Tomaszka
-#
Posty: 70
Rejestracja: 03 lis 2008, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomaszka »

@slawoj
Owszem, ale jak "wszyscy" naraz rzucaja sie na raz na jakas dziedzine to dla kogos stojacego obok robi sie to miejscami wrecz smieszne.
Awatar użytkownika
Coil
-#
Posty: 246
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:39
Lokalizacja: MałaPolska

Post autor: Coil »

Dlaczego śmieszne, wszystkiego trzeba w życiu spróbować :mrgreen: tylko jeden dojrzewa do tego wcześniej inny później.
Ja jeszcze nie dojrzałem ale mam nadzieję zdążyć przed śmiercią. Maszynka z linku podsuniętego przez Filipa - to Ci dopiero frajda!
Guldan
-#
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2008, 12:26
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Guldan »

mi sie podobaja to 6x12. zrobilbym takie tylko kurnia, co potem robic z takim negatywem? :(
when we have each other we have everything

http://jacekolszewski.viewbook.com/
Awatar użytkownika
smerfmaruda
-#
Posty: 49
Rejestracja: 24 maja 2008, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: smerfmaruda »

Guldan pisze:mi sie podobaja to 6x12. zrobilbym takie tylko kurnia, co potem robic z takim negatywem? :(
Tylko skan, ewentualnie jakiś powiększalnik do 4x5 :/
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5581
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Post autor: rbit9n »

ha! a co powiedzie na takie cudo? http://www.aparaty.tradycyjne.net/recenzja,84.html
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Guldan
-#
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2008, 12:26
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: Guldan »

6x17 tez mi sie podoba, ale co z tego? ;)

powiekszalnik 4x5 to moge nawet kupic od reki, tylko kurna... warsztat bym musial zaorac zeby gdzies go zmiescic a to w gre w ogole nie wchodzi :(

a skan... tez nie tak fajnie jakby sie chcialo, bo na domowym skanerze to tylko na plasko a do bebna to nawet nie mam dostepu ani nie wiem gdzie jest.

ale pewnie i tak zbuduje jakies takie 6x12 albo 6x17 ;)
when we have each other we have everything

http://jacekolszewski.viewbook.com/
Awatar użytkownika
daxcat
-#
Posty: 58
Rejestracja: 04 mar 2010, 23:17
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: daxcat »

piotr pisze:Ludzie dzielą się na takich co potrafią coś zrobić, lub nie. Jedni robią otworkowce z pudełek od zapałek, a inni kupują w zeroimage (całkiem ładne produkty). Tutaj nie chodzi o super ostre foty, ale o zabawę. Ja popełniłem już kilka otworkowców i jedynie oczekiwałem tego dreszczyku przy wołaniu ...
no cóż w całej fotografii chodzi tylko o dobrą zabawe

[ Dodano: Pią 03 Sie, 2012 ]
można też do tego podejsc profesjonalnie i tworzyć porządne zdjecia, a nie tylko tracić materiał fotograficzny
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10103
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: J.A. »

daxcat Złota łopata za archeologię. Masz jakiś cel w tych wykopaliskach?Obrazek
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ